Suchergebnisse

 1. donnie_yen

  Shkup/Skopje 15 albanische Schüler angegriffen!

  Pesëmbëdhjetë nxënës shqiptarë të lënduar, një prej të cilëve është në gjendje kome dhe në rrezik për jetë, është epilogu i incidentit që ka ndodhur mbrëmë në afërsi të lagjes Kisella Vodë të Shkupit.... 15 Schüler albanischer Abstammung wurden von unbekannten Tätern angegriffen. Darunter...
 2. donnie_yen

  7 Tode nach Lawine im Kosovo

  Boulevard: Sieben Menschen sterben im Kosovo unter Lawine (suedostschweiz.ch) Mindestens sieben Menschen sind im Kosovo von einer Lawine getötet worden. Die Schneemassen hatten am Samstag in dem Dorf Restelica südlich der Stadt Prizren ein Haus mit elf Personen verschüttet, wie Medien am...
 3. donnie_yen

  Der Shut

  Hey Leute hab für euch bei Youtube "Der Shut" hochgeladen!! Der Shut - YouTube Viel Spass beim gucken!
 4. donnie_yen

  USA ziehen Truppen aus dem Kosovo zurück

  SHBA DO TË TËRHEQË USHTRINË NGA KOSOVA Qeveria e SHBA ka vendosur që të tërhiqet ushtarakisht nga Republika e Kosovës, por lajmi është pritur keq nga disa analistë dhe diplomatë shqiptaro-amerikanë të cilët kanë shprehur shqetësimin për pasiguri të mundshme në Kosovë. njofton NOA.... Postuar...
 5. donnie_yen

  Nderroj jete kengetari i mirenjohur Bajrush Doda

  Ekonomisti - Lajme - Vdi rapsodi i njohur Bajrush Doda Kosova ka humbur nje nga kengetaret me legjendar ne histori. Also diese Nachricht hat mich schon traurig gemacht... Mein herzlichstes Beileid seiner Familie! Möge er in Frieden Ruhen! Für diejenige die nicht wissen um wem es sich...
 6. donnie_yen

  Eine kleine Frage.....

  Sind die alten Jugo Pässe (die blauen) dieses Jahr noch gültig? Danke im Vorraus!
 7. donnie_yen

  Kapedan Cerciz Topulli

  Nje luftetar i shenjte ne historin shqiptare! Lavdi Deshmorve te kombit! Ja nje dokumentation i vogel mbi trimit Cerciz Topulli Übersetung: Es wird in diesem Video über einen Helden der gegen die türkischen Machthaber Widerstand leistete! Sehr Interessant die Story! YouTube - ‪Ne kerkim...
 8. donnie_yen

  Kastriot Myftaraj thërret për luftë serbo-katolike kundër shqiptarëve musliman

  Nga: Kastriot Myftaraj Zbatimi i planit serb për ndarjen e Kosovës do të lehtësohet ose vështirësohet varësisht konceptit që ka Serbia për ndarjen. Pyetja është nëse Serbia e shikon ndarjen si mënyrën për zgjidhjen përfundimtare të konfliktit historik serbo-shqiptar, sipas modelit...
 9. donnie_yen

  Kosovo: In Mitrovica wird die grösste Moschee im Kosovo erbaut

  Në Mitrovicë do të ndërtohet xhamia më e madhe në Kosovë. Kështu ka premtuar të martën Myftiu i Komunës “Bajram Pasha”, i Stambollit Izet Shener gjatë një takimi me kryetarin e Komunës së Mitrovicës, Avni Kastrati. ... Myftiu Shener, bashkë me një delagacion nga Stambolli gjendet në Mitrovicë...
 10. donnie_yen

  Serbischer UQK Mitglied festgenommen?!

  Ein ehemaliges Mitglied der Befreiungsarmee des Kosovo (UCK) ist in Vevey (VD) festgenommen worden. Die serbischen Behörden hatten zuvor einen entsprechenden Auslieferungsantrag an die Schweiz gestellt. Der UCK werden Kriegsverbrechen im Kosovo-Konflikt vorgeworfen. Dem festgenommenen Serben...
 11. donnie_yen

  Hass und Tod im Kosovo : Dokumentation

  Sehr interessanter Doku! Ausgestrahlt bei ARD.... Einfach mal schauen... YouTube - Haß und Tod im Kosovo 1/5
 12. donnie_yen

  Flugtickets nach Prishtina - Wie viel gebt ihr aus?

  Hallo liebe Landsleute.... Ich wollte euch mal fragen wie viel Geld ihr für ein Hin und Rückflug Ticket nach Prishtina ausgibt! Insbesondere im Sommer! Letztes Jahr musste meine Schwester 790 Chf. bezahlen! A mendoni se nuk jan normal agjensionet tona? Pershendetje
 13. donnie_yen

  CoD Modern Warfare 3???

  Also eigentlich sollte ende dieses Jahres Modern Warfare 3 erscheinen....Laut Gerüchten aus den Internetseiten! Vielleicht ist jemand von euch ja bestens informiert! Wird Modern Warfare 3 Ende dieses Jahres erscheinen?
 14. donnie_yen

  Fehlalarm: Eine Bombe soll in Behgjet Pacollis Haus hinterlegt worden sein.

  Policia e Kosovës ka marr të shtunën një thirrje anonime se, gjoja, ishte vendosur një bombë në shtëpinë e presidentit, Behgjet Pacolli, në Hajvali të Prishtinës.... Lajmin e ka konfirmuar për RTK-në zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Sabrije Kamberi. Sipas saj, rreth orës 11:00 të së...
 15. donnie_yen

  Azem Maksutaj- Doku Beeing Azem!

  Hier könnnt ihr das Doku ansehen in voller Länge! Being Azem Maksutaj - CH:Filmszene - Schweizer Fernsehen: SF Videoportal
 16. donnie_yen

  Nach Dick Martys Bericht: 63,9 Mio Euro für die Weiterentwicklung Kosovos

  Kryeministri në dorëheqje, Hshim Thaçi dhe Shefi i Zyres Ndërlidhese të Komisionit Evropian, Renzo Davidi nënshkruan sot një marrveshjën financiare për asistencën e BE-së për Kosovën sipas programit vjetor të Instrumentit të para-antarësimit....
Oben