Suchergebnisse

 1. Mbreti Bardhyl

  Demokratische Jugend brennen ISS Flagge in Prishtina

  Rinia Demokratike djeg flamurin e ISIS’it në shesh (Foto) GazetaExpress E hënë, 08 Shtator 2014 17:14 Sfida globale për djegien e flamurit të organizatës terroriste, Shteti Islam i Irakut dhe Shamit (ISIS), në Kosovë nisi me aktin e Rinisë Demokratike, formumit të të rinjeve të partisë më...
 2. Mbreti Bardhyl

  Yellow House Albania

  News · Services · Research Infrastructure · About · Contact Yellow House Clinic Albania | We care for you Shqip English For ethnic Serbs Free transport to our facilities Free first-time...
 3. Mbreti Bardhyl

  Princ Kaffe

  Weiß jemand vielleicht von euch wo ich Prinz Kaffee(in DE,A,CH) kaufen kann?
 4. Mbreti Bardhyl

  Balkan 'Benelux' beschleunigen würde den EU-Beitritt

  Balkan 'Benelux' would speed up EU entry 19.06.12 @ 10:05 Related By Gunther Fehlinger and Ekrem Krasniqi BRUSSELS - Albania, Kosovo, Macedonia and Montenegro should join forces to build a new and permanent co-operation structure aimed at boosting their political and economic relations...
 5. Mbreti Bardhyl

  Columbia University Initiative für die Vereinigung aller albanischen Gebiete

  Universiteti Columbia nismë për Bashkimin e Shqiptarëve Profesori i Universitetit Columbia-s, David Philips , i cili është njohës i mirë i çështjes shqiptare në Ballkan pohon se ka marrë një nismë për promovimin e idesë për krijimin e Shqipërisë Natyrale , njofton agjencia e lajmeve INA...
 6. Mbreti Bardhyl

  Ramush Haradinaj kommt frei

  http://gazetaexpress.com/?cid=1,13,80834 Gerichtshof für Kriegsverbrechen im ehemaligen Jugoslawien, hat beschlossen,Ramush Haradinaj aus der Haft zu entlassen Internationale Kriegsverbrechertribunal hat beschlossen, dass am 25. und 26. Juni dieses Jahres auf den Abschluss der Anhörungen...
 7. Mbreti Bardhyl

  Mazedonische Polizist tötet zwei Jugendliche albaner in Gostivar

  Mazedonische Polizist tötet zwei Jugendliche albaner( Imran Mehmeti 29 jahre alt und Besnik Shehapi 26 jahre alt) in Gostivar Laut MIA, ist der Killer Jaqim Trifunovski, 39, Polizist auf der Polizeiwache für die Bereitstellung von Mazraça Grenze. Er hat zwei jungendliche albaner nach einem...
 8. Mbreti Bardhyl

  Ndërroi jetë Gjeneral-Major Shaban Shala

  Të enjten në orët e pasdites ndërroi jetë papritmas Gjeneral-Major Shaban Shala, veprimtar i hershëm i çështjes kombëtare, ish-i burgosur politik, ish-bashkëthemelues e drejtues i KMDLNJ-së, pjesëtar dhe udhëheqës i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe komandandant në transformimin i Trupave...
 9. Mbreti Bardhyl

  India's Talent Show

  India's Talent Show - YouTube#! drei mal jaaaaaaaaaaaaa:biggrin: :eeeeek:
 10. Mbreti Bardhyl

  Jugoslawische(Serbische)-türkischen Konvention für die Zwangsevakuierung der Albaner!

  Jugoslawische(Serbische)-türkischen Konvention für die Zwangsevakuierung der Albaner! Kurze Zusammenfassung; Es geht um ein Abkommen zwischen jugoslawische(serbische köng)-türkische Regierung(President) gegen die albanische Bevölkerung b.z.w für die Zwangsvakuirung der albanern in die...
 11. Mbreti Bardhyl

  Staatskorruption in Serbien und Kosova

  Staatskorruption in Serbien und Kosova Geschrieben von Deniz Faber Montag, 4. Juli 2011 Überall auf dem Balkan ist die Korruption, die natürliche Begleiterin des Privatisierungsprozesses. Ob in Serbien oder Kosovo, ohne Privatisierung wichtiger Firmen gäbe es keinen Spielraum für die...
 12. Mbreti Bardhyl

  Namaz-protesta në Prishtinë luhat përkushtimin amerikan

  <H1 class=news_header_1>Namaz-protesta në Prishtinë luhat përkushtimin amerikan</H1> 06.07.2011 - 11:07 Washington, 6 korrik - Shtypi amerikan këto ditë ka shkruar për protestat e besimtarëve myslimanë në Prishtinë që me flamuj të Hamasit dhe veshje jo karakteristike për shqiptarë dhe...
 13. Mbreti Bardhyl

  Temperamentvolle Griechischer Hund

  Dieser temperamentvolle Hund hat in der griechischen Unruhen beteiligt sich seit 2008. Alles, was Sie sehen, ist real und unverändert:biggrin: YouTube - ‪The Legendary Athens Greece Riot Dog‬‏
 14. Mbreti Bardhyl

  Kosova war immer teil Serbiens-sagt Palestinesischer Diplomat

  Nabhan: Izraeli s’ka ndikim në pavarësinë e Kosovës 09-06-2011 10:12 CET Zhvillimet në Palestinë dhe çështja e Kosovës, janë dy gjëra diametralisht të kundërta, thotë ambasadori palestinez në Beograd, Mohamed Nabhan. “Kosova gjithmonë ka qenë pjesë e Serbisë, ndërsa Gaza dhe Bregu...
 15. Mbreti Bardhyl

  TADIC..Vereinigung des Kosovos mit Albanien als Lösung auf dem Balkan

  Vereinigung des Kosovos mit Albanien als Lösung auf dem Balkan Tadic bezeichnete außerdem eine Vereinigung des Kosovos mit Albanien als mögliche Lösung für die Konflikte des Balkans, sofern auch Serbien zusätzliches Territorium erhalte. „Wer Geschichte lesen kann, wird in der Schaffung von...
 16. Mbreti Bardhyl

  A po pergaditet ndarja e Kosoves

  A po përgaditet ndarja e Kosovës – Adnan Abrashi Pavarësisht trumbetimeve naive të qeveritarëve tanë në pushtet (por edhe në Serbi dhe Bruksel) se këto bisedime të fundit në mes të Kosovës dhe Serbisë kinse kanë karakter kryekëput teknike, ato, në të vërtetë, janë tërësisht politike dhe me...
 17. Mbreti Bardhyl

  Albaner sind barbaren!!!!!

  Prej malokëve, shqiptarët bëhen barbarë 25/04/2011 07:24:00 Në një intervistë për “Lajm”, anëtari i Komisionit nacional për tekstet shkollore flet për gabimet e ripërsëritura në librin e historisë së klasës së gjashtë, për çështjen e unifikimit të teksteve shkollore dhe shumë çështje të...
 18. Mbreti Bardhyl

  Armee der Republik Kosovo ab 2013

  FSK-së më 2013 i hapet rruga për ushtri Armee der Republik Kosovo ab 2013 Publikuar: Sot, më 11 prill 2011 Prishtinë, 11 prill – Avancimi i FSK-së drejt transformimit në ushtri është çështje më shumë politike dhe problem politik. Edhe Ahtisaari e ka dhënë mundësinë qe pesë vjet pas hyrjes në...
 19. Mbreti Bardhyl

  BIA und der Serbische Polizei im Kosovo immer noch aktiv

  BIA und des serbische Polizei im Kosovo immer noch aktiv Veröffentlicht: Heute, am 4. Februar 2011 Pristina, 4. Februar Serbiens Geheimdienst BIA, und eine andere Struktur, die von der UNMIK als die serbische Polizei im Kosovo ist verifiziert noch aktiv sind. Ein Bericht von den...
 20. Mbreti Bardhyl

  Serbische Arzt:Organenhandel im Kosovo unmöglich!

  Serbische Arzt:Organenhandel im Kosovo unmöglich! Berichtet 31. Januar 2011 Zeit 13.16 Uhr Kosovo und Albanien waren damals nicht in der lage derartige operationen von Organtransplantationen durch zu führen sagt Serbische Arzt Goran Krone.Er erklärt, dass die Idee von denen, die solche...
Oben