Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Nur in kroatischer Sprache ,serbischer Sprache und bosnischer Sprache !! .

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Uvijek sam mislio da su svi protiv rata. Sve dok nisam otkrio da ima onih koji su za to - posebno onih koji ne moraju ulaziti.
- Erich Maria Remarque
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


"VERUJTE MI...ZNAM ŠTA RADIM"
Krajem 80ih se i na 3ćem kanalu prikazivala serija, osmišljana kao parodija na "prljavog Harija" i slične filmove.
Glavni protagonista Slegde Hammer...i njegov verni revolever. Su sejali haos i uvodili red, urnebesnim logikama i metodama.
Humor veoma sličan stripu Alan Ford.
Jedna od scena koja savršeno opisuje seriju...
Samoubica hoće da skoči kroz prozor, i preti vatrogascima i policiji da mu ne prilaze inače će da skoči. Pojavljuje se Sledz, izlazi iz kola, vadi svoju revolverčinu i počinje da puca pored nogu potencijalnog samoubice...koji od straha uzmiče sve bliže i bliže prozoru, na kraju se vraća nazad u svoj stan gde prisutnim vatrogascima kaže "Ovaj tip je lud...pokušava da me ubije!".
Naravno tu je i nadređeni, koji ima problema sa njim...i naravno seksi partnerka.
Veoma interesantna stvar u vezi ove serije, koja je na žalost imala samo 2 sezone je da je scenarista Alan Spenser imao samo 15 godina, kad ju je osmislio i pisao scenarije. I dan danas se smatra za najmlađeg scenaristu i člana Američkog udruženja pisaca.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Australijska mini-serija „Ptice umiru pevajući“ koja je snimljena po istoimenoj knjizi bila je najpopularnija serija na svetu. Zabranjena ljubav između sveštenika i mlade devojke, u ulogama Ričarda Čemberlena i Rejčel Vord, osvojila je ceo svet i brojne nagrade. Nakon ove serije Rejčel je proglašena za najlepšu ženu na svetu, a zanimljivo da je glumca Brajana Brauna (F/X - ubistvo trikom, Koktel) koji je u seriji igrao njenog muža koga nije volela, u stvarnosti zavolela i da su do danas u braku.
"Prema jednoj legendi postoji ptica koja peva samo jednom u svom životu, i to lepše nego bilo koje drugo stvorenje na ovoj zemlji. Od trenutka kada napusti svoje gnezdo, ta ptica traži trnovito drvo i nema mira sve dok ga ne nađe. Tu se ta ptica uvuče među njegove divlje isprepletene grane i pevajući nabode svoje telo na najduži i najoštriji trn.
U trenutku kad joj trn prodre u grudi, ona nije svesna da joj donosi smrt; jednostavno peva i peva dok u njoj ima snage.
I dok umire, njena bol prerasta u pesmu daleko lepšu od pesme svih slavuja i ševa. Cena te predivne pesme je sam život, ali zato – čitav svet zastane da sluša, a Bog se na to osmehuje…. jer ono najbolje što postoji može se dobiti samo po ceni velike boli… ili bar tako samo legenda kaže…"
Kolin Makalou je imala brata Karla, koji se u 25. godini utopio kod obala Krita, pokušavajući da spasi turiste u nevolji. Na osnovu njegovog karaktera kasnije je gradila lik u romanu Ptice umiru pevajući, a o njemu je pisala i u svojoj knjizi memoara Život bez dosadnih sitnica. Inače Kolin je bila izvanredan pisac istorijskih romana, napisala je čak 18 knjiga o poslednjim danima Rimske republike, od Gaja Marija do Oktavijana Avgusta.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Evo gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić i Drug Tito
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

PODSETI ME DRUŽE
Podseti me druže na ona davna leta,
Kad je ovom zemljom trčala štafeta,
Podseti me druže na te slavne dane,
Druga Tita,petokrake i hrabre partizane.
Podseti me druže na proleterske brigade,
Milione ruku što novu zemlju grade,
Podseti me na radnike i crvene karanfile,
Brigadirske ruke koje su uvek vredne bile.
I zapevajmo druže sada našu pesmu staru,
I zapamtimo uvek Jugu na Triglavu i Vardaru,
I podignimo mi visoko čašu crnog vina,
Za Onu što je uvek bila naša domovina.
Podseti me druže na prvomajske uranke,
Lepe omladinke, brigadirke,kao jele tanke,
Podseti druže na drugarstvo veće od života,
Titov socijalizam koja beše ponos i lepota.
Podseti me druže na nove fabrike i škole,
Jugoslaviju i Tita kog u celom svetu vole,
Podseti me druže na mladost i zlatno doba,
Crvenu zvezdu koju nosimo u duši do groba.
I zapevajmo druže sada našu pesmu staru,
I zapamtimo uvek Jugu na Triglavu i Vardaru,
I podignimo mi visoko čašu crnog vina,
Za Onu što je uvek bila samo naša domovina.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


"Sretna je zemlja koja ima takvu omladinu."
- Josip Broz Tito
 
Zurück
Oben