Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Pauljević drugi najbrži fudbaler sveta!

SRB_boy

Delije Sever
Brzonogi bek Hajduka istrčao 100 metara za 10.40 sekundi. U klubu iz Kule došli do podatka da je tim rezultatom Pauljević drugi najbrži fudbaler na svetu u ovom trenutku!
Pozivajući se na informacije sa najveće internet enciklopedije – Vikipedije, sekcije na engleskom jeziku, najbrži fudbaler na svetu je Amerikanac Marvel Vini, koji nastupa za Kolorado iz Denvera.
Urednici Vikipedije pozivaju se na više izvora koji potvrđuju ovu informaciju, među kojima je i specijalizovani sajt Yanks abroad koji se bavi američkom profesionalnom fudbalskom ligom.
Prema potvrđenim podacima Marvel Vini trči 10.39 sekundi na 100 metara, pa u odnosu na njega Branko Pauljević zaostaje tek stoti deo sekunde!
“Voleo bih da se oprobam sa Vinijem, čvrsto verujem da bih uz malo priprema mogao da ugrozim i svetski rekord kada je fudbalski, trkački tron u pitanju“, poručio je Pauljević.
Pokrovitelj eventualnog okršaja bio bi predsednik Hajduka Zvonko Osmajić.
“Bane je domar momak, pravi sportista, naš kapiten i najbolji igrač. Nezamenljiv je šraf u Hajdukovoj odbrani.
Dokazano je najbrži u Evropi, a ja verujem da bi u eventualnom dvoboju, osvojio i svetski tron. Lično sam spreman da budem pokrovitelj tog okršaja. Neka sam Vini, kao aktuelni rekorder odabere i mesto i vreme duela sa našim Banetom Pauljevićem“, zaključuje Osmajić.
Pauljevi
 
Da fällt mir eine Anekdote ein, die mein Vater früher immer erzählt hat, aus der Hercegovina, als er noch Kind war:
Bio neki Ljubo nosonja, teska ljenstina. Zvali ga "nosonja" posto pricao pola kroz nos. Sunce ljeti upeklo a on leze pod drvo u hladovinu. Kad u daljini vidi zeca kako jadnik trci i bjezi od vuka pa veli "E nebi mu ja sad bjezo pa neka me raskine!" :)
 
Zurück
Oben