Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Schwierige Selbständigkeit


Foto: Laura Hasani
Bajrushi blen 80 mijë euro vetura

Lavdim Hamidi | 08-03-2012 01:05 CET
(E plotësuar) Shpenzimeve marramendëse institucionale për blerje të veturave u është bashkëngjitur edhe kryetari i Ferizajt, Bajrush Xhemajli. Komuna që udhëhiqet nga Xhemajli të martën që shkoi ia ka dhënë kontratën kompanisë NPSH “AGS” në vlere 80 mijë e 82 euro për blerje të veturave për administratën komunale. Në tenderin për blerje të automjeteve kanë konkurruar 4 kompani, ku çmimi më i lartë ka qenë 82 mijë e 950 euro, ndërsa është vendosur që tenderi t’i jepet kompanisë “AGS”, e cila ka qenë për rreth 2900 euro më e lirë. Me kompaninë fituese nënshkrimi i kontratës parashihet të bëhet më 16 mars 2012, pas kalimit të afatit ligjor për ankesa....

Zëri • INFO - Ekonomi - Ekonomi Vendore - Bajrushi blen 80 mij euro vetura
 

Foto: Laura Hasani
Bajrushi blen 80 mijë euro vetura

Lavdim Hamidi | 08-03-2012 01:05 CET
(E plotësuar) Shpenzimeve marramendëse institucionale për blerje të veturave u është bashkëngjitur edhe kryetari i Ferizajt, Bajrush Xhemajli. Komuna që udhëhiqet nga Xhemajli të martën që shkoi ia ka dhënë kontratën kompanisë NPSH “AGS” në vlere 80 mijë e 82 euro për blerje të veturave për administratën komunale. Në tenderin për blerje të automjeteve kanë konkurruar 4 kompani, ku çmimi më i lartë ka qenë 82 mijë e 950 euro, ndërsa është vendosur që tenderi t’i jepet kompanisë “AGS”, e cila ka qenë për rreth 2900 euro më e lirë. Me kompaninë fituese nënshkrimi i kontratës parashihet të bëhet më 16 mars 2012, pas kalimit të afatit ligjor për ankesa....

Zëri • INFO - Ekonomi - Ekonomi Vendore - Bajrushi blen 80 mij euro vetura

Ohne diesen Mann würde Ferizaj nicht so sein wie es ist. Sicherlich is das jetzt keine tolle Nachricht, aber einen Besseren wird Ferizaj nie wieder haben.
 
Egal wie gut jemand seine Arbeit davor gemacht hat aber ein Dieb bleibt ein Dieb und verliert bei mir sofort den Respekt.

80.000 Euro für eine Karre ausgeben und das Volk hungert. Ich hoffe er kommt bei einem Verkehrsunfall mit seiner neuen Karre um.
 
Zurück
Oben