Aktuelles
  • Happy Birthday Balkanforum
    20 Jahre BalkanForum. Herzlichen Dank an ALLE die dieses Jubiläum ermöglicht haben
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Volkszählung 2013 in Bosnien

Pokušaj zbunjivanja

Kako se približava datum popisa među ovim raste i panika. Oni bi bili najsretniji da nas Bošnjaka ima jedva da možemo stati u jednu šaku. Ali pošto je to neizvodljivo, ti strašljivci iz srpskog i hrvatskog korpusa čine sve što mogu da umanje naš broj. Ne žale ni para ni prostora. Angažuju neke vajne stručnjake, naučnike koji će dokazivati zašto je važno ne biti Bošnjak.

Dakle, popisa se oni i trebaju plašiti, jer su neiskreni. Tvrde da taj broj neće uticati ni na što, pa ni na odnose u državi. Pa ako je tako, što se tresu kao Agadir na samo spominjanje riječi Bošnjak.

Mi trebamo znati da nam je ovo jedinstvena prilika da se napokon možemo izjasniti onako kako želimo i kako se osjećamo. Godinama su nam zabranjivali i sada bi da mogu. Pošto nisu u stanju to učiniti, onda će zbunjivati Bošnjake nagovarajući ih da se popišu kako hoće, ali Bošnjak nipošto.
Mi moramo znati da nas svako nacionalno izjašnjavanje kao recimo: Bosanac, ili musliman svrstava u red ostalih. Ne treba biti puno pametan pa znati da će se Srbi izjasniti da su po nacionalnosti Srbi, Hrvati da su Hrvati, a mi bi trebali u kategoriju ostalih. To je isto što je bilo s nama kada su nam zabranjivali da se izjašnjavamo kako želimo pa su nas trpali u neopredijeljene, Srbe, Hrvate... Zato je među Bošnjacima i bilo najviše onih koji su se izjašnjavali kao Jugosloveni, jer su mislili da je to manje zlo.
 
Stell dir vor 10% Bosniaken und 40% Muslime. Diese 40 Haben garnichts zu melden in der Politik da kein Staatsragendes Volk.


hm.. hier gibt es CDU, SPD, FDP grüne wähler.
da spielt es keine rolle, welche Religion sie haben.


bin froh, nicht bei Hinterwäldlern leben zu müssen.


hm.. sogar Bambi darf jetzt wählen und mit bestimmen.
 
hm.. hier gibt es CDU, SPD, FDP grüne wähler.
da spielt es keine rolle, welche Religion sie haben.


bin froh, nicht bei Hinterwäldlern leben zu müssen.

Und noch was, bei 10% Bosniaken würden Serben und Kroaten sagen, wozu noch BiH? Damit würden sie sich bestätigt fühlen mit der Auflösung des Staates. Mit gutem Grund sogar.
 
Zurück
Oben