Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Albaner sagte Pro Milosevic in den Haag aus!!

@rdi

alb. spezialist
http://www.youtube.com/watch?v=tQto6SkipM8&feature=related

Shqiptari që mbrojti Milosheviqin
Shqiptari-q%C3%AB-mbrojti-Milosheviqin-300x175.jpg


Beograd, 11 qershor 2011 - Ai quhet Muharrem Ibraj dhe ka lindur në Gjakovë, aty ku Serbia ka bërë disa nga krimet më të tmerrshme të luftës, por, Muharremi nuk i ka parë. Në vend të kësaj, thotë se krimet i ka bërë UÇK-ja, prandaj ka shkuar në Hagë për ta mbrojtur kasapin e Ballkanit, Sllobodan Milosheviq.
RTS sjell rrëfimin e Ibrajt që është krenar që ka dëshmuar në Hagë në favor të Milosheviqit, dhe këtë e ka bërë pa e fsheshur identitetin. Ai jeton tash në Serbi dhe thotë se shqiptarët ia kanë kidnapuar e më pas vrarë djalin, tre vëllezërit dhe 2 nipër, si shenjë hakmarrjeje, transmeton Indeksonline.
“Shumë njerëz janë detyruar të gënjejnë. Unë nuk kam dashur të tradhtoj Serbinë. Kam lindur në Serbi, në Jugosllavi, dhe e kam thënë të vërtetën”, ka pohuar Ibraj.
Ai ishte pjesë e Policisë së Serbisë dhe tash jeton me një pension diku në Serbi. Thotë se e ka edhe një dëshirë. “Dua ta takoj sy më sy Haradinajn dhe t’ia them të gjitha që i ka bërë. Këtë dua ta bëj”, ka thënë me bindje Ibraj.




Muharrem Ibraj der Albaner der pro Milosevic aussagte!!

Er ist Albaner und einer der wenigen die den Weg gewählt hat den Schlächter von Balkan zu verteidigen.

Die Zeitung Koha aus Mazedonien richtet sich einer Reportage des serbischen Fernsehen RTS wo sie gründlich über Muharrem Ibraj berichtet haben!!


Er ist in Gjakova geboren worden, da wo Serbien schreckliche Gräultaten begangen hat.

Viele Leute waren gezwungen in den Haag zu lügen, ich wollte die Wahrheit sagen, ich bin in Serbien ,Jugoslawien zu Welt gekommen und werde Sie immer verteidigen!!
Er war Teil der Serbischen Polizei und lebt jetzt in eine Pansion in Serbien und bekommt Rente.
Er sagt er ist stolz drauf Milosevic verteidigt zu haben.
Er sagt die UCK hat all die Gräultaten begangen in Kosovo.
Er sagt die UCK habe seinen sohn vergewaltigt und umbgebracht , und seine 3 Brüder und 2 Neffen als Racheakt an Ihn.

Er liebt Serbien und ist froh Serbien gedient zu haben.

Wenn er eingeladen wird so wird er auch gegen Haradinaj aussagen und jeder Zeit Serbien verteidigen!!


p.s Video ist serbisch übrigens.
!!

sorry für die schnelle übersetzung, verzeiht mir form und rechtschreibfehler!
 
Zuletzt bearbeitet:
Muharrem Ibraj, shqiptari që dëshmoi pro Millosheviqit
Ai është shqiptar dhe është nga të paktët që ka zgjedhur për të mbrojtur kasapin e Ballkanit, Sllobodan Millosheviq. E përditshmja informative “Koha” në Maqedoni duke iu referuar një kronike në televizionin shtetëror serb, RTS, raporton për Muharrem Ibrajn, i cili ka lindur në Gjakovë, aty ku Serbia ka bërë krimet të tmerrshme
thumbnail.php

Postuar më, 12 qershor 2011 - Ai është shqiptar dhe është nga të paktët që ka zgjedhur për të mbrojtur kasapin e Ballkanit, Sllobodan Millosheviq. E përditshmja informative “Koha” në Maqedoni duke iu referuar një kronike në televizionin shtetëror serb, RTS, raporton për Muharrem Ibrajn, i cili ka lindur në Gjakovë, aty ku Serbia ka bërë krimet të tmerrshme.

Ai thotë se krimet i ka bërë UÇK-ja, prandaj ka shkuar në Hagë për të mbrojtur Sllobodan Milosheviqin.

RTS ka sjellë rrëfimin e Ibrajt, që është krenar që ka dëshmuar në Hagë në favor të Milosheviqit, dhe këtë e ka bërë pa e fshehur identitetin.

Momentalisht ai jeton në Serbi dhe thotë se shqiptarët ia kanë dhunuar dhe më pas vrarë djalin, tre vëllezërit dhe 2 nipërit, si shenjë hakmarrje.

“Shumë njerëz janë detyruar të gënjejnë. Unë nuk kam dashur të tradhtoj Serbinë. Kam lindur në Serbi, në Jugosllavi, dhe e kam thënë të vërtetën”, ka pohuar Ibraj.

Ai ishte pjesë e Policisë së Serbisë dhe tani jeton me një pension diku në Serbi.
 
ich rieche schon die ein oder andere Verwarnung in dem Thread.
 
Kannste mal bitte zusammenfassen,was in dem Artikel steht?
 
Muharrem Ibraj, shqiptari që dëshmoi pro Millosheviqit
Ai është shqiptar dhe është nga të paktët që ka zgjedhur për të mbrojtur kasapin e Ballkanit, Sllobodan Millosheviq. E përditshmja informative “Koha” në Maqedoni duke iu referuar një kronike në televizionin shtetëror serb, RTS, raporton për Muharrem Ibrajn, i cili ka lindur në Gjakovë, aty ku Serbia ka bërë krimet të tmerrshme
thumbnail.php

Postuar më, 12 qershor 2011 - Ai është shqiptar dhe është nga të paktët që ka zgjedhur për të mbrojtur kasapin e Ballkanit, Sllobodan Millosheviq. E përditshmja informative “Koha” në Maqedoni duke iu referuar një kronike në televizionin shtetëror serb, RTS, raporton për Muharrem Ibrajn, i cili ka lindur në Gjakovë, aty ku Serbia ka bërë krimet të tmerrshme.


Ai thotë se krimet i ka bërë UÇK-ja, prandaj ka shkuar në Hagë për të mbrojtur Sllobodan Milosheviqin.

RTS ka sjellë rrëfimin e Ibrajt, që është krenar që ka dëshmuar në Hagë në favor të Milosheviqit, dhe këtë e ka bërë pa e fshehur identitetin.

Momentalisht ai jeton në Serbi dhe thotë se shqiptarët ia kanë dhunuar dhe më pas vrarë djalin, tre vëllezërit dhe 2 nipërit, si shenjë hakmarrje.

“Shumë njerëz janë detyruar të gënjejnë. Unë nuk kam dashur të tradhtoj Serbinë. Kam lindur në Serbi, në Jugosllavi, dhe e kam thënë të vërtetën”, ka pohuar Ibraj.

Ai ishte pjesë e Policisë së Serbisë dhe tani jeton me një pension diku në Serbi.



Muharrem Ibraj der Albaner der pro Milosevic aussagte!!

Er ist Albaner und einer der wenigen die den Weg gewählt hat den Schlächter von Balkan zu verteidigen.

Die Zeitung Koha aus Mazedonien richtet sich einer Reportage des serbischen Fernsehen RTS wo sie gründlich über Muharrem Ibraj berichtet haben!!


Er ist in Gjakova geboren worden, da wo Serbien schreckliche Gräultaten begangen hat.

Viele Leute waren gezwungen in den Haag zu lügen, ich wollte die Wahrheit sagen, ich bin in Serbien ,Jugoslawien zu Welt gekommen und werde Sie immer verteidigen!!
Er war Teil der Serbischen Polizei und lebt jetzt in eine Pansion in Serbien und bekommt Rente.
Er sagt er ist stolz drauf Milosevic verteidigt zu haben.
Er sagt die UCK hat all die Gräultaten begangen in Kosovo.
Er sagt die UCK habe seinen sohn vergewaltigt und umbgebracht , und seine 3 Brüder und 2 Neffen als Racheakt an Ihn.

Er liebt Serbien und ist froh Serbien gedient zu haben.

Wenn er eingeladen wird so wird er auch gegen Haradinaj aussagen und jeder Zeit Serbien verteidigen!!

p.s Video ist serbisch übrigens.
!!
 
Zuletzt bearbeitet:
Zurück
Oben