Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

@Kroaten...

Stipe schrieb:
Ravnokotarski-Vuk schrieb:
Stipe schrieb:
Koliko je meni poznato HOS nije bio osnovan dok nije pocela velikosrpska agressija. Ali to naravno nije vazno za prisutne. :roll:

HOS su ratovali pod zastavom u kojoj je prva kocka ljevo gore bila bjela (NDH/Ustaška), i više su bili privatna Vojska, a ne kao HVO koja je bila "offizielle" Vojska Hrvata u BiH, ratovali su u sličnoj uniformi kao Crna Legija dali ime brigade kao "Bojna Viteza Jure Francetića" itd. sie waren so zu sagen Neo-Ustašas im Gegensatz zu HVO..Zašto misliš što su HOS bili protiv HVO? I zašto je Blaž Kraljević (komandant HOSa) ubijen pod utiskom Tuđmana i Bobana (Prjedsednik Herceg Bosne).. ? :wink:

HOS je bio prijateljski usmjeren prema Muslimanima. HVO bas i nije... za Tudmana me ne trebas pitati... ne volim taj smjer i nacin vodenja politike, da bi se prekrilo nesto vec pokvareno.




sta je debilu oli voz da ti posaljem.....oprosti vi se na vlacite...onda vlak :?:
 
Ravnokotarski-Vuk schrieb:
Stipe schrieb:
Koliko je meni poznato HOS nije bio osnovan dok nije pocela velikosrpska agressija. Ali to naravno nije vazno za prisutne. :roll:

HOS su ratovali pod zastavom u kojoj je prva kocka ljevo gore bila bjela (NDH/Ustaška), i više su bili privatna Vojska, a ne kao HVO koja je bila "offizielle" Vojska Hrvata u BiH, ratovali su u sličnoj uniformi kao Crna Legija dali ime brigade kao "Bojna Viteza Jure Francetića" itd. sie waren so zu sagen Neo-Ustašas im Gegensatz zu HVO..Zašto misliš što su HOS bili protiv HVO? I zašto je Blaž Kraljević (komandant HOSa) ubijen pod utiskom Tuđmana i Bobana (Prjedsednik Herceg Bosne).. ? :wink:

sad cu ti ja rec zasto je tudjman bio protiv HOS-ovca zato sto su HOS-ovci htijeli da obrane hrvate u cijeloj BiH a ne da izdaju sve bos. hrvate. jer su tudjman i co htjeli samo ercegovinu (jebem mu sve) a ostale hrvate je nako prodo samo za dio najvece vukojebine na balkanu (ercegovina)
 
Stipe schrieb:
HOS je bio prijateljski usmjeren prema Muslimanima. HVO bas i nije... za Tudmana me ne trebas pitati... ne volim taj smjer i nacin vodenja politike, da bi se prekrilo nesto vec pokvareno.

Prijateljski jer su Muslimane prvo podržavale pa poslen prešli na HVO i pucali na komšiju islamske vjere u Mostaru..? :? Tako ti je to bilo između 1992-1993, Hrvat iz HVO pucao na Muslimana iz HOS.. Ti sam znaš da je naprimjer Ante Pavelić isto bio prijateljski među Muslimanima.. a znači on zbog toga, za tebe bio dobar čovjek? Hrvati su za vrjeme NDH imali moć Muslimane koristiti za sebe.. upisani su bili isto Hrvatima samo muslimanske vjere.. Kod
HOSa je takođe tako bilo..

hos19911992uj8.png


Razlika među HOSa i HVO je bila da je HOS htjela Hrvatsku do Drine a HVO katoličke djelove BiHa pripojiti Hrvatskoj..
 
Zurück
Oben