Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

SVE VISE HRVATA PRELAZI NA ISLAM-Sl. Dalmacija

SVE VISE HRVATA PRELAZI NA ISLAM

********, dass sie freiwillig Muslime werden, sind sie auch wieder nicht. Der Mufti kann seine Märchen aus 1001 Nacht seinen Schäfchen erzählen. Jeder einigermaßen normale Mensch kann darüber nur lachen. 8)


KEINE VOLKSBELEIDIGUNGEN GEFÄLLIGST!!!
DAS HAB ICH DIR SCHONMAL GESAGT!!!

NOCH SO EIN DING UND DU BIST FÜR NE ZEITLANG WEG!!!

Gez.Gugica
 
Diese ganzen religionen sind doch sinnlos!!!

Sie bringen nichts als Krieg und Vertreibung!!!


Das beste wäre sämtliche religionen zu verbieten!!!

WEG DAMIT!!!


VIVA LA MENSTRUATION!!!!
 
Gugica schrieb:
Diese ganzen religionen sind doch sinnlos!!!

Sie bringen nichts als Krieg und Vertreibung!!!


Das beste wäre sämtliche religionen zu verbieten!!!

WEG DAMIT!!!


VIVA LA MENSTRUATION!!!!

So ein schmarn, auch ohne Religionen wird es kriege geben. Dann sogar schlimmere, weil keiner vor der Hölle angst hätte.
 
Metkovic schrieb:
Kroatien ist ein demokratisches Land mit Meinungsfreiheit.

Es gibt katholische,orthodoxe,moslemische,evangelische,konfessionslose Kroaten...

Jeder soll das glauben,was er will.....

Mi Hrvati.....
To brate. Boli me kurac koju vjeru imas. Samo budi dobar covjek. Znaci nebudi Srb.

Mi Hrvati.

ZA DOM - SHALOM
 
Knutholhand schrieb:
Metkovic schrieb:
Kroatien ist ein demokratisches Land mit Meinungsfreiheit.

Es gibt katholische,orthodoxe,moslemische,evangelische,konfessionslose Kroaten...

Jeder soll das glauben,was er will.....

Mi Hrvati.....
To brate. Boli me kurac koju vjeru imas. Samo budi dobar covjek. Znaci nebudi Srb.

Mi Hrvati.

ZA DOM - SHALOM

Znaci dobar srbin nije covjek?, ma ti si nenormalan.
 
Monte-Grobar schrieb:
Knutholhand schrieb:
Metkovic schrieb:
Kroatien ist ein demokratisches Land mit Meinungsfreiheit.

Es gibt katholische,orthodoxe,moslemische,evangelische,konfessionslose Kroaten...

Jeder soll das glauben,was er will.....

Mi Hrvati.....
To brate. Boli me kurac koju vjeru imas. Samo budi dobar covjek. Znaci nebudi Srb.

Mi Hrvati.

ZA DOM - SHALOM

Znaci dobar srbin nije covjek?, ma ti si nenormalan.

serbenhasser nichts anderes :lol:
 
montagnes-noires schrieb:
SVE VIŠE HRVATA PRELAZI NA ISLAM
Jusuf (nekada Bogdan) Radonić: - Katolički svećenici jedno propovijedaju, a drugo rade. Nisu se saživjeli s vjerom
Splitski imam Kemal Skender: - Proteklih godina imamo sve više prelazaka katolika i drugih građana na islam
Zamjenik muftije Aziz Efendija: - Ljudi su razočarani u mnogo stvari, a mir nalaze u islamu

piše Saša JADRIJEVIĆ TOMAS


NOV3A.jpg


Sudeći po izjavama osoba koje su iz Rimokatoličke otišli u druge crkve ili vjerske zajednice, te samih svećenika i vjernika koji su "digli ruke" od katoličanstva, sve više vjernika napušta Katoličku crkvu u Hrvatskoj! Bivši katolici s kojima smo razgovarali tvrde i da se nisu razočarali u Boga, nego u Crkvu i dio svećenstva, koje u novcu i moći vide svog jedinog Boga.
— Jedno propovijedaju, a drugo rade. Nisu se saživjeli s vjerom. Misu odrade tek tako — reda radi. Tek sam prelaskom na islam vjerski ispunjen, a još će naših građana, nezadovoljnih Katoličkom crkvom, prijeći na islam — kaže nam Splićanin Bogdan Radonić, koji je i promijenio ime u Jusuf, jedan od mnogih u Hrvatskoj koji je prihvatio islam i ostavio katoličanstvo za sobom.


"Sad sam bolji čovjek"
— Bio sam gorljivi katolik. Često sam išao na mise, ali nisam bio zadovoljan. Na islam sam prešao ima nekoliko godina, a i jedna je moja bliska prjateljica, uvidjevši koliko mi je dobro napravila moja nova vjera, prešla na islam. Ona to još taji od svoje obitelji, ali moja obitelj je u meni, nakon prelaska na islam, vidjela boljeg čovjeka i prihvatili su to. Onaj tko prihvati islam, ne napušta ga, kao što neki napuštaju katoličanstvo — kaže Jusuf, dok nam splitski imam Kemal Skender govori da su proteklih godina imali više prelazaka katolika i drugih građana na islam, a godišnje im dođe i stotinjak ljudi koji traže savjet i informacije o islamu u njihovu centru u Splitu.
Zamjenik muftije Aziz Efendija, inače jedan od najuglednijih pripadnika muslimanske vjerske zajednice u Hrvatskoj, kaže:
— Istina je da nam dolazi sve više ljudi koji žele primiti islam. Svakodnevno nam se obraćaju ljudi i znam osobno one koji su s katoličanstva prešli na islam. Mi smo dužni da tim ljudima koji nam dolaze budemo servis. Neki od njih slušaju predavanja, a dio ih odmah želi prijeći na islam. Ljudi su razočarani u mnogo stvari, a mir nalaze u islamu — kaže nam Efendija dodajući da je u Hrvatskoj između 60 i 100 tisuća muslimana.
Napominje i da broj muslimana kontinuirano raste. Pitali smo ga i jesu li katolici sve više razočarani u Crkvu, a na što on nije htio dati odgovor, navodeći kako nije na njemu da tumači razloge.
Petar Žunić, nekada "žestoki" katolik, a danas pastor Evangeličko-metodističke crkve u Splitu, kaže:


"Čim iziđu iz crkve, psuju i bahate se"

— Pohađao sam Rimokatoličku crkvu svake nedjelje po dvije mise. Bio sam zadivljen pjevanjem i molitvama "vjernika". No, ubrzo sam shvatio da su to dva različita pojma — kršćanin se zvati i kršćanin biti. Ne osuđujem te ljude, jer oni ne znaju drukčije, ali za mene je bilo neshvatljivo da se vjera nekog vjernika ograničava na vrijeme boravka u zgradi-crkvi, dok se već na ulici psuje i bahati. U mojoj glavi i u mojem srcu stvorila se molitva: "Gospode, trenutačno ne mogu razlučiti jesam li ja prevaren i na pogrešnom putu ili ovi ljudi, ali ovako mi ne možemo zajedno." Vrlo brzo me je Bog doveo u zajednicu koja je živjela vjeru — kaže Žunić, navodeći dalje kako je danas "presretan Božji sluga".
— Gospod me pozvao i osposobio da uspješno završim fakultet teologije u SR Njemačkoj te mi povjerio najodgovorniju službu. Uz to me je obdario dragom, pred Njim izmoljenom suprugom, koja mi je vjerna pomoćnica u službi, jer mi se prvi brak raspao iako sam dobio "blagoslov Crkve" — kaže Žunić.



http://www.slobodnadalmacija.com/20051130/novosti03.asp

Was habt ihr dagegen?

Das zeigt das diese Menschen intelligente Leute sind die sich mit ihrem alten Glauben auseinander gesetzt und ihn auch kritisch hinterfragt haben.

Besser als einem "Überzeugung" blind hinterherzurennen die man nicht mal selbst gewählt hat, nur weil Papi gesagt hat "Islam/Kath./Orth. Vjera ist die beste.
 
Zurück
Oben