Aktuelles
  • Happy Birthday Balkanforum
    20 Jahre BalkanForum. Herzlichen Dank an ALLE die dieses Jubiläum ermöglicht haben
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

[Türk Silahlı Kuvvetleri] - Turkish Armed Forces - Türkische Streitkräfte

hatte ich auch schon gecheckt. wir wissen ja das die regierung die syrische opposition ünterstützt. aber wir sollten ihnen keine waffen zukommen lassen. und bestimmte ausrüstungen nur unter strengen volagen.

Habe schon Anfang des Krieges Videos gesehen wo sich Rebellen über Javelins aus der Türkei gefreut haben und in einigen Videos erkennt man sogar die alten Panzern die an der Türkische Grenze stationiert wurden die jetzt in Syrien aktiv sind mit der selben Camo.

Idam videolarinda cok net Türkce sesleri geliyor sanki emir veriyorlarmis gibi ona da dikkat etim Bordo Bereliler Mitci felan da olabilir hic belli olmaz Türkiyenin isi.^^

Habe schon Anfang des Krieges Videos gesehen wo sich Rebellen über Javelins aus der Türkei gefreut haben und in einigen Videos erkennt man sogar die alten Panzern die an der Türkische Grenze stationiert wurden die jetzt in Syrien aktiv sind mit der selben Camo.

Idam videolarinda cok net Türkce sesleri geliyor sanki emir veriyorlarmis gibi ona da dikkat etim Bordo Bereliler Mitci felan da olabilir hic belli olmaz Türkiyenin isi.^^

Bunlari amerikanlar'da satmis olabilir. gerce amerikanlar javelin'leri satmazlar. ama beli olmaz.

aynen. biraz şüpheli, bence.

- - - Aktualisiert - - -

der clown von einem mod geht mir auf den sack. er hat nicht die geringste ahnung von der materie. er ist einfach nur peinlich und unangenehm. auch für die interviewten.

Endlich sieht das einer genau wie ich! Man sieht in den gesichtern der interviewten wie unangenhem es für sie ist.. der typ passt da gar nicht rein!

APA - Turkish companies building new airdrome in Azerbaijan

[ 25 November 2013 12:14 ]
Baku. Rashad Suleymanov – APA. Turkish company HAVELSAN has joined the project to build an airdrome in Azerbaijan, General Manager and CEO of HAVELSAN Sadik Yamac told APA.

According to the general manager, though the Azerbaijani government at first announced the project of the modernization of Sitalchay airdrome, later the plan was changed.

The construction of the new military airdrome has been started. The Turkish Koza Savunma company has been commissioned with the construction of the new military airdrome and HAVELSAN with works related to the integration and programming.
In general, all IT systems at the airdrome will be provided by HAVELSAN.
The place of the airdrome, which is under construction near Baku, has not made public yet.

- - - Aktualisiert - - -

http://en.apa.az/xeber_azerbaijan_closely_interested_in_turkish_202836.html

[ 18 November 2013 10:46 ]
Dubai. Rashad Suleymanov – APA. Azerbaijan is closely interested in Turkish T-129 attack helicopter, Turkish helicopter producer TAI (Turkish Aerospace Industries) company told APA.

According to officials of the company, Azerbaijani side was informed about the price of helicopter from Turkish National Defense Ministry: “Firstly, we were wanted to inform about prices of 2 attack helicopters. Turkish Ministry of National Defense submitted prices of helicopters determined for Turkish Armed Forces”.

APA reports that Turkish side intends to demonstrate T-129 attack helicopter in the International arms exhibition ADEX to be held in September, 2014 in Baku.

Azerbaijani President Ilham Aliyev visited TAI and closely familiarized with attack helicopters some days ago.

Um diese Inhalte anzuzeigen, benötigen wir die Zustimmung zum Setzen von Drittanbieter-Cookies.
Für weitere Informationen siehe die Seite Verwendung von Cookies.

- - - Aktualisiert - - -

[h=1]S.A.T Komandoları Somali'de Operasyon - Gemide Arama -[/h][h=1]

[/h]
Um diese Inhalte anzuzeigen, benötigen wir die Zustimmung zum Setzen von Drittanbieter-Cookies.
Für weitere Informationen siehe die Seite Verwendung von Cookies.

Bilim kurgu filmlerindeki ''havada görüntü'' teknolojisi gerçek oldu

25675.jpg

ZEYNEP AKYIL - Savunma sanayiden, otomotive, inşaattan medikale birçok sektörün tanıtımını daha etkin şekilde gerçekleştirmek amacıyla, bilim kurgu filmlerindeki 3 boyutlu, havada görüntü teknolojisi...

ZEYNEP AKYIL - Savunma sanayiden, otomotive, inşaattan medikale birçok sektörün tanıtımını daha etkin şekilde gerçekleştirmek amacıyla, bilim kurgu filmlerindeki 3 boyutlu, havada görüntü teknolojisini aratmayan, tamamen yerli holografik tanıtım cihazı üretildi.

Tanıtım sektöründe 12 yıllık deneyimin ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sağlanan teknogirişim sermayesi desteğiyle Gazi Teknopark'ta bir şirket kurduklarını anlatan Tan Umut Köker, mevcut tanıtım sistemlerinin yetersizliği düşüncesiyle de ''holoarc'' adlı hologram tanıtım sistemi geliştirdiklerini söyledi.

Tamamen yerli üretim, tanıtım ve tasarım sistemlerinin yeni nesli "holoarc" cihazı ile bugüne kadar dünyada hiçbir cihazın ulaşamadığı derinlikte ve gerçekçilikte havada holografik görüntüler oluşturan bir teknoloji geliştirdiklerini anlatan şirket yöneticisi Köker, dokunmatik paneli olan ve özel bir gözlükle kullanılan "holoarc''ın özellikle savunma, inşaat ve otomotiv gibi taşınması zor ürünlerin tanıtıldığı sektörlerde önemli bir görev üstleneceğini söyledi. Tanıtımlarda, insan beyninin 3 boyutlu bir objeyi daha kolay algılayabildiğine işaret eden Köker, şöyle devam etti:

''Mimari alanda maketler bu anlamda çok kullanılıyor, inşaat sektöründe maketlerin bir takım dezavantajları var. Proje defalarca revizeye uğruyor ama bunu maket üzerinde kolayca değiştiremiyorsunuz, satış tamamlandıktan sonra maket çöpe atılıyor, taşınmaz, maliyetli ve hasar gören bir tanıtım çeşidi. Bu cihazda ise bir gömlek cebine sığan SD kart içinde her türlü projenin 3 boyutlu görüntülü maketini koyabiliyorsunuz.

Savunma sanayi fuarlarında koca bir uçağı taşıyıp tanıtmanız mümkün değil, ya da boatshowlarda milyon dolarlık koca bir tekneyi getirip stand alanına koyamıyorsunuz. Bu sistemle söz konusu ürün karşınızda gerçek gibi durabiliyor. Bir otomotiv şirketi size yüzlerce modeli canlı gibi duran bu sistem üzerinden tanıtabilir ''

-Arabayı, uçağı alıp elinizle çevirebilirsiniz

Dünyada tanıtım alanında kullanılan bir takım hologram teknolojilerin bulunduğunu hatırlatan Köker, hologram teknoloji deyince akla gelenin net olmayan, yarı saydam, flu bir görüntü olduğunu söyledi. Filmlerde gösterildiği gibi havada 3 boyutlu çok net bir görüntünün bulunmadığını, genelde 2 boyutlu bir ekranın yansımasıyla görüntü elde edildiğini anlatan Köker, diğerlerinden farklı olarak bu sistemle çok gerçekçi, elle tutulur kalitede, hiçbir bozulma olmadan çok net bir görüntü oluşturduklarını bildirdi.

İnsanların tanıtılan ürünü havada asılı gibi gördüğünü anlatan Köker, cihazın önünde dokunmatik panel bulunduğunu, bununla interaktif olarak kullanılabildiğini ve üzerinde müşteri ile etkileşime giren sensörler bulunduğunu söyledi.

Köker, ''İlave sensörlerle, müşteri isterse arabayı, uçağı alıp havada eliyle çevirebiliyor, tabii bunu kalabalık fuar alanlarında tercih etmiyoruz, çünkü çok fazla insan ellerini uzatır, yazılım onu algılamaz. Ama birebir tanıtım yapılan ofislerde bu kullanılabilir'' dedi.

-Cihaz, Türkiye ve yurtdışından yoğun ilgi gördü

Tanıtım cihazının Türkiye ve yurtdışındaki firmalardan yoğun ilgi gördüğünü anlatan Köker, Türkiye'de savunma sanayinde faaliyet gösteren Havelsan'ın bu cihazı alarak IDEF fuarlarında başarılı tanıtımlar yaptığını söyledi.

Irak Zaho'da faaliyet gösteren bir inşaat firmasının da cihazdan satın aldığını belirten Köker, Tanzanya'da 7 bin konutluk bir projenin tanıtımını için de bu cihazı sattıklarını bildirdi.

Kanada'daki bir şirkete cihazı göndereceklerine işaret eden Köker, dünyanın çeşitli ülkelerinden kendilerine talep geldiğini, Türkiye'de de başta savunma şirketleri olmak üzere, inşaat, otomotiv, medikal şirketleri ve bakanlıklarla görüşmeler yaptıklarını söyledi,

Cihazın 150 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulduğuna işaret eden Köker, müşterinin talebine göre, içeriği detaylandırdıklarını ifade etti. Köker, isteyen firmalara bu cihazı kiraladıklarını da belirtti.

Söz konusu cihazın bir üst kademe teknolojisi üzerinde de çalıştıklarını belirten Köker, bunu hayata geçirdiklerinde 2 metrelik bir cam küre içerisinde 360 derecelik hologram görüntü elde edilebileceğini sözlerine ekledi.

video auf der seite zu betrachten. Ab 4.37min intressante ausschnitte vom system.

http://www.sondakika.com/haber/haber-bilim-kurgu-filmlerindeki-havada-goruntu-5325152/

Zurück
Oben