Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Zmajevi

Auf dem Gazi Isa Beg Platz in Novi Pazar wird das Bosnien Spiel übertragen. Zmajevi, Sandzak ist mit euch.

Novi Pazar: Na trgu Gazi Isa-beg će se pratiti utakmica BiH – Litvanija

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Pazarci i Sandžaklije podržimo naš tim, naše Zmajeve, za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.

:thumbup:

Auf sowas hab ich gewartet. :D

Sandzak-Zastava.jpg
 
Um diese Inhalte anzuzeigen, benötigen wir die Zustimmung zum Setzen von Drittanbieter-Cookies.
Für weitere Informationen siehe die Seite Verwendung von Cookies.


Ti imaš svoju Bosnu, a ja imam svoju. Tvoja Bosna je zemlja politike i njenih kantona, kojih nema, a moja Bosna je prirodna Bosna u svoj svojoj ljepoti.

Ti sanjaš svoju Bosnu s podjelama i sukobima, ja ne prestah sanjati svoju Bosnu satkanu od snova i nada. Tvoja Bosna je zapetljani politički čvor koji englez treba riješiti. Moja Bosna je spoj humaka, planina, čarobnih dolina, usijanog kamena i žubora potoka, u kojoj i englez i svi drugi mogu uživati kada dođu u moju Bosnu.

Tvoja Bosna je vječiti sukob, a moja Bosna je krilata molitva što zorom lebdi s minareta i razliježe se spokojnim dolinama u kojima se stapa sa zvonjavom crkvenih zvona i žubora potoka.
Ti se ne prestaješ pitati, tko si ti, i što si ti, o zemljo Bosno. A ja znam, ti si ja, o zemljo Bosno. Ti si moj vid i moje srce. Ti si moj razum, moja mašta, i moji snovi. Ti si moja glad, i žeđ. Ti si moj bol, i moja radost. Ti si moj san, i moja java. Ti si, o zemljo Bosno, ljepota u mojim očima, čežnja u mom srcu, vječnost u mom duhu. Ti si, ja, o zemljo Bosno. I da nije tebe, ni mene nebi bilo. A da nije sinova tvojih, ni tebe nebi bilo...
Du hast dein Bosnien, und ich habe meins. Dein Bosnien ist ein Land der Politik und Kantone, welche es nicht gibt, mein Bosnien jedoch ist geprägt von Natur und Schönheit.

Du träumst von deinem Bosnien, das sich teilte und aneinander prallte, ich hörte nie auf zu Träumen von einem Bosnien, gestrickt aus Träumen und Hoffnungen. Dein Bosnien ist ein politisches Gewirr, welches der Engländer zu entwirren hat. Mein Bosnien, ist die Einigung von Hügeln, Gebirgen, traumhaften Tälern, glänzenden Felswänden und rauschenden Bächern, in welchem sich der Engländer und auch alle anderen ergötzen können, wenn sie mein Bosnien besuchen.

Dein Bosnien ist ein ewiges Aufeinanderprallen, mein Bosnien jedoch enspricht einem beflügeltem Gebet, welches hallend vom Minarett aus gen Morgenröte schwebt und in seelenruhigen Tälern, mit dem Läuten von Kirchenglocken und dem Rauschen von Bächern, verschmiltzt. Du hörst nicht auf dich zu fragen, wer du bist, was du bist, oh Bosnien. Jedoch weiß ich, du bist ich, Bosnien, oh du Schönheit in meinen Augen, du Sehnsucht in meinem Herzen, du Ewigkeit in meinem Geiste. Du bist, ich, oh Bosnien. Und gäbe es dich nicht, gäbe es genaso wenig mich. Und wären deine Söhne nicht, so wärst auch du nicht.
 
Ach du scheiße Leute. Schaut mal was Morgen München erwartet. Ich habe jetzt schon Gänsehaut. München wird brennen.

1380586_10151755235129506_54330349_n.jpg
 
Wollte erstmal bisschen Spaß machen :D, aber viel glück Morgen wenn es sich einer verdient hat, nach Brasilien zu fahren dann ist es BiH, hoffe die Jungs sind morgen nicht zu Nervös vor dem wichtigen Spiel aber Litauen wird im Normalfall durch genommen. Wichtig ist das man schnell das 1. Tor macht, danach wird alles nach Plan verlaufen.
 
BH FANTOMI ORGANIZUJU: Javnu proslavu u Schwabing-u // München poslje sutrašnje BiH utakmice - čitajte i dijelite dalje ! -

- CENTRALNA PROSLAVA NAVIJACA BIH U MINHENU -
Utorak poslije utakmice pozivamo sve navijače Bosne i Hercegovine da budu dio najvećeg slavlja u Minhenu!

- DIREKTNO POSLIJE UTAKMICE -
Na Schwabing-u // Münchener Freiheit uz veliku bakljadu i OTVORENI DUPLI autobus slavimo (u slucaju pobjede, u koju ne sumnjamo) plasman na SP ...

Poslije utakmice kreće se sa Landsberger Str. 117a ispred kafića Nascosto/Jokers i Café INBAR > onda stajemo ispred Café Café na Lindwurmstr. 183 > poslije toga kupimo navijače na Stachus-u i zatim na Odeonsplatz-u > zadnja destinacija je Münchner Freiheit, gdje slavimo aBd pobjedu.

Ulaz u Bus se mora platiti 1,2,3,5 € koliko je ko u mogućnosti.
Idemo u Brazilll ...

Hier der Text zum Bild oben. :D

- - - Aktualisiert - - -

Public view in Zenica auf dem Stadion. :D

Kako je Zenicablog jučer najavio, a danas zvanično potvrdio, sutra će u Gnijezdu Zmajeva na Bilinom polju Zeničani moći uživo pratiti meč iz Litvanije. Više o besplatnom programu PROČITAJTE OVDJE -



donosimo vam i fotos našeg Ekrema Imamovića sa pogledom na Bilino polje večeras, gdje upravo u toku generalna proba sutrašnjeg programa.



141020133920%201.jpg
 
Zurück
Oben