Aktuelles
  • Happy Birthday Balkanforum
    20 Jahre BalkanForum. Herzlichen Dank an ALLE die dieses Jubiläum ermöglicht haben
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Bajram Serif Mubarek Olsun

E mene su tako naucili, i tako koristili kada sam bio mali.
Tek kasnije se pocelo sa ovim sadasnjim.
Mozda nije ispravno, ali su me tako bili naucili.

Pojma ti ja nemam, samo znam da reci mo ovakve rijeci "razula" "bajram barecula" za vrijeme juge nikada cuo nisam. A mozda se to sada vise koristi sto se ljudi definaraju kroz religiju sto onda isto nije bilo tako.
Nema veze, svako po svome i kako misli da je u redu, samo sto meni to eto nije zvucilo "nasim" jezikom
 
Pojma ti ja nemam, samo znam da reci mo ovakve rijeci "razula" "bajram barecula" za vrijeme juge nikada cuo nisam. A mozda se to sada vise koristi sto se ljudi definaraju kroz religiju sto onda isto nije bilo tako.
Nema veze, svako po svome i kako misli da je u redu, samo sto meni to eto nije zvucilo "nasim" jezikom

Uvijek je to bilo. Samo sto ti nemas pojima.
 
Majka i babo su od uvijek za bajram vikali bajram barecula, a odgovor je bio allah raziallah.
 
Frohes Zuckerfest

Wünsche allen Muslimen ein frohes und friedliches Fest

Bajram Barecula


Bajram Serif Mubarek Olsun

Me fast festa e fiter bajramit

 
svima koji slave bajram barecola.....a oni koji ne slave neka se pridruze onima koji slave [smilie=heart fill :
 
Pojma ti ja nemam, samo znam da reci mo ovakve rijeci "razula" "bajram barecula" za vrijeme juge nikada cuo nisam. A mozda se to sada vise koristi sto se ljudi definaraju kroz religiju sto onda isto nije bilo tako.
Nema veze, svako po svome i kako misli da je u redu, samo sto meni to eto nije zvucilo "nasim" jezikom

U pravu si sto se tice naseg tadasnjeg jugoslovenskog jezika.
Ali je to kod muslimana bilo uobicajno isto kao i sabah hajrula (dobro jutro), ili aksam hajrula (dobro vecer).
Moji su to tada koristili isto kao kada dodju kod pravoslavaca "pomoz bog", odnosno kod katolika "bok, ili bog".
I ja dan danas imam taj obicaj to da kazem kada dodjem kod nekoga u kucu (ako znam da se to kod njih praktikuje). Sta znam, za mene je to neki izraz postovanja i respekta prema toj osobi.
Ali ovo sve je vec OT.
 
U pravu si sto se tice naseg tadasnjeg jugoslovenskog jezika.
Ali je to kod muslimana bilo uobicajno isto kao i sabah hajrula (dobro jutro), ili aksam hajrula (dobro vecer).
Moji su to tada koristili isto kao kada dodju kod pravoslavaca "pomoz bog", odnosno kod katolika "bok, ili bog".
I ja dan danas imam taj obicaj to da kazem kada dodjem kod nekoga u kucu (ako znam da se to kod njih praktikuje). Sta znam, za mene je to neki izraz postovanja i respekta prema toj osobi.
Ali ovo sve je vec OT.
genauso kenne ich das auch......kod katolika se vecinom kaze "faljen isus i marija"
 
Zurück
Oben