Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

KS-Vorwahl wird bald +355 (AL) sein

Ilir B

UNITED STATES OF ALBANIA
1. Qeveria e Kosovës të marr vendim për zëvendësimin e kodeve telefonike aktuale që i shfrytëzon Kosova +381, +386, dhe +377 me kodin telefonik të Republikës së Shqipërisë me +355.
2. Në bazë të realizimit të këtij qëllimi brenda një kohe shumë të shkurtër të inicioj negociatat me Republikën e Shqipërisë
3. në qoftë se kostoja e shkëputjes së kontratave aktuale valide me ofruesit e kodeve telefonike është më e lartë se sa respektimi i tyre deri në fund këto kontrata të zbatohen deri në afatin e paraparë për përfundimin e tyre dhe ato të mos vazhdohen më tutje.


Krkohet kodi telefonik i Shqipris - Ekonomia - Gazeta Express

Kosova me kod telefonik kombëtar +355 - Lajme - Koha Net



für alle Pimmel, die kein albanisch verstehen:
Man will die Albanien-Vorwahl +355 in Kosova einführen ihr Pimmel..


:al1::al3::al1:
 
hahah "pimmel" setzt sich durch man :lol:

Kill-it-before-it-lays-eggs.jpg
 
1. Qeveria e Kosovës të marr vendim për zëvendësimin e kodeve telefonike aktuale që i shfrytëzon Kosova +381, +386, dhe +377 me kodin telefonik të Republikës së Shqipërisë me +355.
2. Në bazë të realizimit të këtij qëllimi brenda një kohe shumë të shkurtër të inicioj negociatat me Republikën e Shqipërisë
3. në qoftë se kostoja e shkëputjes së kontratave aktuale valide me ofruesit e kodeve telefonike është më e lartë se sa respektimi i tyre deri në fund këto kontrata të zbatohen deri në afatin e paraparë për përfundimin e tyre dhe ato të mos vazhdohen më tutje.


Krkohet kodi telefonik i Shqipris - Ekonomia - Gazeta Express

Kosova me kod telefonik kombëtar +355 - Lajme - Koha Net



für alle Pimmel, die kein albanisch verstehen:
Man will die Albanien-Vorwahl +355 in Kosova einführen ihr Pimmel..


:al1::al3::al1:

na wunderbar man führt was ein was man in 10 jahren wieder abschaffen wird..
 
Ich habe gestern einen Anruf ausm Kosovo bekommen und die Vorwahl war +386. Das ist die Vorwahl von Slowenien. Da ist doch was im Busch :-k
 
Zurück
Oben