Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Nur in kroatischer Sprache ,serbischer Sprache und bosnischer Sprache !! .

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Arnold Pointer, profesionalni ribar iz Južne Australije, priča kako je spasio ženku velike bele ajkule od sigurne smrti kada se praktično uplela u njegove ribarske mreže. Sada ribar ima problem. Kaže:

„Dve godine nisam bio sam. Prati me svuda kad sam u moru, a njeno prisustvo uplaši ostale ribe. Ne znam šta da radim da me više ne prati“.

Teško se rešiti ajkule kada su bele ajkule zaštićena vrsta ali je uspostavljena uzajamna naklonost između Arnolda i „Cindi“. Arnold kaže:

„Kad zaustavim čamac, ona mi dođe, okrene se na bok i dozvoli mi da je mazim, ona gunđa, škilji i zamahuje perajama od sreće...“
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


😍
U slučaju da niste razmišljali o tome:
▪️
Vaša baka je nosila vrlo kratke mini suknje, tanke gaćice, visoke čizme i išla bez grudnjaka...
▪️
Slušala je Led Zeppelin, The Beatles, Janis Joplin i Rolling Stones.
▪️
Vozila se motociklima i brzim automobilima.
▪️
Pušila je cigarete i druge stvari...
▪️
Pila je gin-tonic, whiskey i bilo što...
▪️
Vratila se kući u 4 ujutro i ujutro otišla na posao...

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.
 
Budi pamentan i pravi se glup

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

“Stari Crnogorski put”, kako se naziva pešačka staza između Njeguša i Kotora, izgrađen je uz finansijsku pomoć vladike Petra II Petrovića.
Ovom stazom u prošlosti, stari Crnogorci bi silazili u Kotor, po verovanju, na najveći pazar tog doba. Iznosili su svoje proizvode i slali poruke i poštu, a u povratku bi nosili ulje, brašno, morsku ribu i proizvode koji se mogu naći u primorju, posebno morsku so.
Priče govore da je ovom stazom iznešen i sto za bilijar koji je danas izložen u blizini Cetinjskog manastira, u poznatoj Njegoševoj “Biljardi”.
Staza je danas dosta oštećena, ali prohodna je za mnoge planinare i ljude željne dobrog pogleda na Boku Kotorsku
 
Vidimo se večeras braćo i sestre

Ono što pesemisti čita kao: "Obesi se"
Optimista čita kao: "Obe sise"
Samo optimizam braćo


Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.
 
Zurück
Oben