Aktuelles
  • Happy Birthday Balkanforum
    20 Jahre BalkanForum. Herzlichen Dank an ALLE die dieses Jubiläum ermöglicht haben
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Volkszählung 2013 in Bosnien

jbg ... u kakvom si komšiluku takav si :D šta ti misliš da će mo opet čekat i maštat o ljepoti života, dok nam kuca smrt i robstvo na vrata?


žalosno je to sve ali eto ...

pa jeste zalosno ali ovo nije rijesenje... i pravoslavno je stanovsnistvo mislilo izgleda tako pa su neki vidili samo pravdu u tome sta su radili jer "njihovim" narodu se to isto, ali u broju vece, dogodilo u drugom svetskom...
 
Nista onda, ja i slicni smo u manjini, sprema nam se nova ideologija vjecnih zrtava... znaci svi jasno i glasno SSSB ... "Samo sloga spasava Bosnjaka" ...!!

Klingt zwar altbacken und bekannt aber das wird die Lösung sein für Bosnien!
 
pa jeste zalosno ali ovo nije rijesenje... i pravoslavno je stanovsnistvo mislilo izgleda tako pa su neki vidili samo pravdu u tome sta su radili jer "njihovim" narodu se to isto, ali u broju vece, dogodilo u drugom svetskom...


Nikako nije logično uporedit drugi svijetski rat sa agresijom nad BiH. Kao prvo pravoslavno stanovništvo je bilo a i sad je pod velikom mašinerijom propagande, što ne znači da se nakon nekog vremena kod nas nije pojavilo, ali u totalno drugom obliku, mi nismo išli da stvaramo veliku BiH na tlu drugih zemalja, kao što je to radila srpska elita. Pogledaj malo okolo šta su radili i u drugim zemljama ili drugim narodima.
 
Nikako nije logično uporedit drugi svijetski rat sa agresijom nad BiH. Kao prvo pravoslavno stanovništvo je bilo a i sad je pod velikom mašinerijom propagande, što ne znači da se nakon nekog vremena kod nas nije pojavilo, ali u totalno drugom obliku, mi nismo išli da stvaramo veliku BiH na tlu drugih zemalja, kao što je to radila srpska elita. Pogledaj malo okolo šta su radili i u drugim zemljama ili drugim narodima.

Dok Srbi nisu imali Srbiju isto su samo nju trazili i nisu htjeli odmah "Veliku Srbiju" ... ko sta trazi ima vise aspekata ne samo jedan... da Muslimani nisu vise trazili je cisto zato jer sama Bosna nije bila nikad "muslimanska" ili osmanska ili austro-ugarska a kasnije "jogoslovesnka" i svih drzvaljana BiH ... znaci danasnja BiH je za nacionalne muslimane vec "Velika Srbija"...

Uz to da je "nacionalini" um kod Muslimana se sasvim drugacije razvio nego kod npr. Srba i Hrvata ... muslimanska Elita je dugo vremena visila u "misljenju" osmanilija... znaci trebas biti musliman i to 'e to, ako si uspijesan, Osmanlija si... dok su Hrvati i Srbi u nacionalizmu bas vidili oslobodjenje, dakle zato su oni i prije postali "nacionalini" i furali nacionalne ideje... Muslimani dugo tu potrebu nisu uopste ni imali...
 
Nista onda, ja i slicni smo u manjini, sprema nam se nova ideologija vjecnih zrtava... znaci svi jasno i glasno SSSB ... "Samo sloga spasava Bosnjaka" ...!!

Klingt zwar altbacken und bekannt aber das wird die Lösung sein für Bosnien!



Hahaha nisi ti u manjini, prije par godina sam slično razmišljala kao i ti ali eto stari se, uči se - nikad nije kasno :D

nas spasava Bošnjanstvo i sama Bosna! A de ti meni reci kako to da se jedan narod koji je bio izmanipulisan sa svih strana, te osmanlija pa nekih švaba sa strane i naravno komšija a i sami sebe smo gurali u ćošak, a da još danas dan postoji taj neki tanki konac koji spaja narod. Po idejama i utjecajima drugih do sad nebi smejla da postoji Bosna a nit Bošnjaci ... zašto su još tu?

- - - Aktualisiert - - -

Dok Srbi nisu imali Srbiju isto su samo nju trazili i nisu htjeli odmah "Veliku Srbiju" ... ko sta trazi ima vise aspekata ne samo jedan... da Muslimani nisu vise trazili je cisto zato jer sama Bosna nije bila nikad "muslimanska" ili osmanska ili austro-ugarska a kasnije "jogoslovesnka" i svih drzvaljana BiH ... znaci danasnja BiH je za nacionalne muslimane vec "Velika Srbija"...

Uz to da je "nacionalini" um kod Muslimana se sasvim drugacije razvio nego kod npr. Srba i Hrvata ... muslimanska Elita je dugo vremena visila u "misljenju" osmanilija... znaci trebas biti musliman i to 'e to, ako si uspijesan, Osmanlija si... dok su Hrvati i Srbi u nacionalizmu bas vidili oslobodjenje, dakle zato su oni i prije postali "nacionalini" i furali nacionalne ideje... Muslimani dugo tu potrebu nisu uopste ni imali...



ej moj ti, miješaš kruške sa patlidzanom :lol:

Znači nisu htjeli "ODMAH" veliku srbiju, ali su je htjeli ... i zbog toga su nevini ljudi plaćali sa životom!
Kakvi su to nacionalni muslimani, odakle dodjoše ko ih izmisli?
 
vas spasava bosnjanstvo da da i to u dijaspori hahahahahaha

i pogotovo ako se jos imaju papiri njemacki, svicarski, austrijski itd...

al ga serete, diese kampagne ist an lächerlichkeit kaum zu überbieten, die schreiben dem volk vor was sie ankreuzen sollen, das werden diejenigen schon selber wissen, und die diasporapatrioten können da sowieso nichts machen, da sie bei der volkszählung zu 99 % nicht dabei sind
 
Stimmt, ist ja kein "Balkanforum" hier. Hier gehören solche Themen nicht rein.

Deutschen Pass hab ich auch nicht, ausserdem ist es normal das man Kampagnen macht.

Ist ja klar das du als bosnischer Kroate nur das bosniakische ins lächerliche ziehst, Neutralität ist ein Fremdwort für dich auch wen du so tust. Bist halt hinterfotzig.

Freue mich schon auf das Ergebnis 50% + Bosniaken.
 
Zurück
Oben