Aktuelles
  • Happy Birthday Balkanforum
    20 Jahre BalkanForum. Herzlichen Dank an ALLE die dieses Jubiläum ermöglicht haben
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Volkszählung 2013 in Bosnien

Stimmt, ist ja kein "Balkanforum" hier. Hier gehören solche Themen nicht rein.

Deutschen Pass hab ich auch nicht, ausserdem ist es normal das man Kampagnen macht.

Ist ja klar das du als bosnischer Kroate nur das bosniakische ins lächerliche ziehst, Neutralität ist ein Fremdwort für dich auch wen du so tust. Bist halt hinterfotzig.

Freue mich schon auf das Ergebnis 50% + Bosniaken.

steht hier irgendwo etwas, dass es nicht hier hingehört? hast wieder mit deinen dämonen zu kämpfen, wa?

die kampagne ist lächerlich³ da kannst du als vollblutbauer es auch noch sooft es ins gute licht zu rücken wie du willst, lächerlich bleibts allemal.

blablabla kad mi prica kurva o postenju hajd mrss tamo i lizi dalje dupe turcima
 
1 .. 2.. 3.. bolan bjez nazad sakata te jebem :loool:
 
Hahaha nisi ti u manjini, prije par godina sam slično razmišljala kao i ti ali eto stari se, uči se - nikad nije kasno :D

nas spasava Bošnjanstvo i sama Bosna! A de ti meni reci kako to da se jedan narod koji je bio izmanipulisan sa svih strana, te osmanlija pa nekih švaba sa strane i naravno komšija a i sami sebe smo gurali u ćošak, a da još danas dan postoji taj neki tanki konac koji spaja narod. Po idejama i utjecajima drugih do sad nebi smejla da postoji Bosna a nit Bošnjaci ... zašto su još tu?

- - - Aktualisiert - - -





ej moj ti, miješaš kruške sa patlidzanom :lol:

Znači nisu htjeli "ODMAH" veliku srbiju, ali su je htjeli ... i zbog toga su nevini ljudi plaćali sa životom!
Kakvi su to nacionalni muslimani, odakle dodjoše ko ih izmisli?

Ne, uospte nije cudno, cisti po tarihu ( :mrgreen: ) logicno ... makar mene ne cudi

i zato ti i ja vicem da se nemore bas samo tako sporedit i "srpski nacionalizam" sa muslimanskim, ili kako ti zelis cuti sa bosnjackim.
Ja bas nisam ni htio da se sporede "kruske i patlidzan"..

ah i ima ih dosta koji su tek u "stare dane" smakli sa postenog puta ... ali kako kod...

mozda je stvarno potrebno da bosnjacki nacionalni um postane poput "hrvatskog" i "srpskog" u Bosni da bi nakraju svi skontali da ubiti to e nesto nebitno...
ipak me cudi kad se vele Hrvati i Srbi u Bosni nerviraju na ovim pokretu a nevide to sami kod sebe, pa onda u nekom smislu i razumijem tu cijelu akciju
 
Ne, uospte nije cudno, cisti po tarihu ( :mrgreen: ) logicno ... makar mene ne cudi

i zato ti i ja vicem da se nemore bas samo tako sporedit i "srpski nacionalizam" sa muslimanskim, ili kako ti zelis cuti sa bosnjackim.
Ja bas nisam ni htio da se sporede "kruske i patlidzan"..

ah i ima ih dosta koji su tek u "stare dane" smakli sa postenog puta ... ali kako kod...

mozda je stvarno potrebno da bosnjacki nacionalni um postane poput "hrvatskog" i "srpskog" u Bosni da bi nakraju svi skontali da ubiti to e nesto nebitno...
ipak me cudi kad se vele Hrvati i Srbi u Bosni nerviraju na ovim pokretu a nevide to sami kod sebe, pa onda u nekom smislu i razumijem tu cijelu akciju

Već mi je dojadilo govorit da je "Islam" vjera i "muslimani" pripadnici te vjere (znači da to ništa nema sa tim šta Dolls hoće da čuje, nego to je tako) Historijske činjenice su jasne i zna se da Bošnjaci nisu uvijek bili Muslimani, i da se Bošnjanstvo ne podklapa baš uvijek sa Islamom. I ako je Islam sačuvao Bošnjanstvo ne vidim potrebu da se koristi jugoslovenska retorika i da se svrštaju svi Bošnjaci u Islam i obrnuto, nidje veze :D Po toj logici bi bili i Marokanci Bošnjaci :lol:

Mislim da je totalno u suprotnom smislu ići put srba i hrvata koji su svoju nacionalnu pripadnost povezali sa religijom. Ako si srbin onda si automatski i pravoslavac a ako si katolik onda si automatski i hrvat (na području tih zemalja) To nije naš put i ako neki pokušavaju da korače tim putem mislim da ima i svoje pozitivne i negativne strane, pošto se historija više ne može kriti ispod jorgana komunizma i ideja "Garašanina".

A to tvoje "da živimo svi zajedno i u miru" može se i vako ostavarit bolje i brže nego što ti sad vjerovatno misliš. I ako neko ima pravo da se izjasni ono što smatra da jeste e onda ti je to Bošnjak. Dobro je ovo vrijeme gdje možeš da budeš ono što jesi, čak možeš slobodno da pišeš knjige i da se izjasniš kao Bošnjak a da te niko sa strane ne pljuje i da ti omalovažaju rad. Isto tako možeš slobodno da otvoriš firmu, gdje ti niko neće doći sa listićem na kojem se moraš izjasniti kao Srbin ili kao Hrvat da bi uopšte mogao da otvoriš tu firmu. Vremena progona i zabranjavanja su prošla, svako može da bude šta hoće. A ako neko hoće biti Bošnjak onda ga brate pusti da bude.

A što se drugi nerviraju to nije naš problem i ni pošto nesmije da nas brine, naravno da im sad možda i nije drago - ali to nema ništa sa nama.
 
IZDAJEMO
JAVNI POZIV SJEVERNOAMERIČKIM
BOŠNJACIMA U POGLEDU POPISA
STANOVNIŠTVA U BOSNI I HERCEGOVINI
2013. GODINE

U ovom veoma bitnom momentu za bošnjački narod veoma je važno da američki i kanadski Bošnjaci jasno odgovore na izazove koji nosi popis stanovništva u Bosni i Hercegovini. Popis stanovništva treba shvatiti kao svojevrsni pečat
neovisnosti, samostalnosti Bošnjaka kao nacije koji imaju vlastitu historiju, tradiciju, kulturu,
jezik, duhovnost i državu, koji je autohtonivbosnaskohercegovački narod. Jasnim opredjeljenjem na popisu stanovništva – Bošnjak
i bosanski jezik, Bošnjaci dobivaju nacionalnu, statističku i političku potvrdu kao nacije, a ne
samo kao vjerske zajednice.
Prema trenutnim zakonskim propisima bosanskohercegovačka dijaspora će biti popisana elektronski ili poštom, ali ona neće ući u konačan broj žitelja Bosne i Hercegovine, već će se tretirati kao državljani van države, a
također neće biti popisana pokretna i nepokretna imovina. Elektronski ili poštanski popis dijaspore nema onu snagu uključenja dijaspore u strukturu
stanovništva Bosne i Hercegivine, a to je ona struktura koja odlučuje o strateškim odlukama
koje se tiču budućnosti države Bosne i Hercegovine. Zato bošnjačke organizacije u Sjevernoj Americi pozivaju američke i kanadske Bošnjake da po mogućnosti odu u Bosnu i
Hercegovinu i budu prisutni na popisu jer će moći pored sebe upisati i druge bliže članove
porodice, što znači da će biti upisani kao žitelji Bosne i Hercegovine. Pored nacionalne, jezičke i vjerske odrednice, biće upisana i imovina građana. Upravo iz tih razloga bio bi poželjan
dolazak barem jednog člana domaćinstva u Bosni i Hercegovini u periodu od 01. – 15. oktobra kada će biti održan popis.

Prof. Emir Ramić
Direktor Instituta za istraživanje genocida Kanada

Mr. Haris Alibašić
Predsjednik Kongresa Bošnjaka Sjeverne Amerike

Sanja Seferović-Drnovšek, J.D, MEd, Direktor Bosanko američkog insituta za genocide i edukaciju

Auch die Disapora kann was tun.
 
Zurück
Oben