Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Bosnische Juniorenspieler - Talente | Potentielle Nationalspieler

Kurzes Interview mit Mirza Mustafic (*1998, Borussia Mönchengladbach & U-17 BiH)

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Veznjak B. Mochengladbach, Mustafić: Najveća mi je satisfakcija igranje za reprezentaciju

“U-17“ reprezentativci su drugom utakmicom sa vršnjacima iz Srbije završili još jedan ciklus priprema za Elitni krug kvalifikacija.

Na spisku selektora Sakiba Malkočevića našlo se i ime fudbalera Borussie Monchengladbach Mirze Mustafića koji govori o svojim fudbalskim počecima, reprezentaciji, ambicijama…, izjveštava “Nfsbih.ba”.

„Fudbal treniram od svoje četvrte godine. I moj otac se bavio ovim sportom pa sam gledajući njega i ja zavolio tu igru“, započinje razgovor mladi vezista u našem kadetskom timu.

Mustafiću veliko zadovoljstvo predstavlja igranje za reprezentaciju:

„Najveća mi je satisfakcija to što nastupam za reprezentaciju. Uvijek sa posebnim motivom istrčim na teren kada obučem dres sa grbom Bosne i Hercegovine.“

O kvalifikacionoj grupi Mirza kaže:

„Češka Republika, Mađarska i Škotska su teški protivnici, ali mislim da možemo da se plasiramo na Evropsko prvenstvo.“

Ne krije ko su mu omiljeni sportisti:

„Moji fudbalski uzori su Zlatan Ibrahimović i Marko Reus.“

Za kraj Mustafić govori o planovima za budućnost: „Ambicija mi je da jednog dana zaigram za prvi tim Borussie Monchengladbah, kao i za „A“ reprezentaciju svoje zemlje.“
 
Wacker Innsbruck 0-3 FC Liefering

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.
 
!!!Amer Gojak!!!

11021176_10202933213926043_7691675102431029891_n.jpg




Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Husic und Demirovic scheinen gut mit Burnic befreundet zu sein :) Vlt. wird sich da noch was tun :bih1:
 
Zuletzt bearbeitet:
Kadetska reprezentacija BiH će od 20. do 25. marta u Mađarskoj učestvovati na turniru grupe 7 Elitne runde kvalifikacija za EP.

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Pored domaće selekcije protivnici našoj „U-17“ reprezentaciji će biti još Češka Republika i Škotska.

Selektor Sakib Malkočević za ovaj turnir računa na sljedeće igrače:

Valentino Jović (Red Bull Salzburg, Austrija), Igor Marković (Partizan, Srbija), Sandi Hušić (Borussia Dortmund, Njemačka), Besim Šerbečić (Zvijezda Gradačac), Nikola Gavrić (Bayern Munich, Njemačka), Branko Bajić (Čukarički, Srbija), Mato Stanić (Široki Brijeg), Denis Žerić (Željezničar), Zinedin Mustedanagić (Sparta Prag, Češka Republika), Seid Behram (Željezničar), Amar Suljić (Sloboda), Ermedin Demirović (Leipzig, Njemačka), Alan Delić (Karlsruhe, Njemačka), Ajdin Mujagić (Željezničar), Mijo Miletić (Sarajevo), Mirza Mustafić (Borussia Monchengladbach, Njemačka), Amir Mašić (Čelik), Petar Bojo (Široki Brijeg).

Bh kadeti će se okupiti u hotelu „Euro“ u Odžaku. Raspored utakmica Elitnog kruga kvalifikacija:


I kolo 20. mart

Škotska-Bosna i Hercegovina, stadion „Grosics Gyula“, Tatabanya 14.00 sati

Češka Republika-Mađarska, stadion „Globall Football Park“, Telki 16.30 sati


II kolo 22. mart


Češka Republika-Bosna i Hercegovina, stadion „Grosics Gyula“, Tatabanya 14.00 sati

Mađarska-Škotska, stadion „Globall Football Park“, Telki 16.00 sati


III kolo 25. mart

Škotska-Češka Republika, stadion „Grosics Gyula“, Tatabanya 14.00 sati

Bosna i Hercegovina-Mađarska, stadion „Globall Football Park“, Telki 14.00 sati
 
Kamp “Otvorena vrata” stigao i u Sjedinjene Američke Države

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Nakon niza kampova u Evropi, u sklopu projekta „Otvorena vrata“ od 23. do 25. maja u Denveru (SAD) biće održan kamp za mlade bh fudbalere koji žive u Sjevernoj Americi.

„Odavno postoji ideja da nakon evropskih, organizujemo jedan kamp za mlade fudbalere našeg porijekla i na području Amerike. Sada su se stekli uslovi za to, te ćemo krajem maja u Denveru održati jednu takvu provjeru gdje će prisustvovati i selektori naših omladinskih selekcija“, rekao je koordinator za omladinski fudbal NS/FS BiH Murat Jaha.

Kamp će voditi Muhamed Alibašić-trener u mlađim kategorijama ekipe Colorado Rapids, kao i Namik Alimajstorović-skaut i saradnik u omladinskom pogonu bh selekcija.
 
mozda bi to trebali i u australiji odrzati

Bin kein sonderlicher Fan dieser Camps, solange immer noch Beziehungen und Geld eine Rolle spielen. Das Skandinavische Camp hat dies bewiesen. Kojic und Halvadzic gelten dort als grosse Talente........und wurden ignoriert. Dabei waren beide anwesend und sollen laut meinem Cousin die mit Abstand besten gewesen sein. Klar fand ich dieses Projekt am Anfang geil, aber schlussendlich bringt es nicht die gewünschten Ergebnisse.

Australien wurde bereits mal erwähnt seitens des Verbands. Ob es jetzt umgesetzt wird ist ne andere Frage.

Den Scout kenne ich nicht. Scheint aber gute Referenzen zu haben.
 
tja, valentino war auch in soeinem camp in münchen, so gesehen hat es vllt ws mit den leuten die in den jeweiligen camps das sagen hatten was zu tun ;)

ich find diese idee eigentlich das beste was der bosnische fussballverband in letzter zeit hervorgebracht hat...
 
tja, valentino war auch in soeinem camp in münchen, so gesehen hat es vllt ws mit den leuten die in den jeweiligen camps das sagen hatten was zu tun ;)

ich find diese idee eigentlich das beste was der bosnische fussballverband in letzter zeit hervorgebracht hat...

Oke, das kann natürlich sein. Aber so wie ich das mitgekriegt habe, hat man es in Skandinavien ziemlich versaut.

Das mit Valentino wusste ich tatsächlich nicht. Aber auch ein blindes Huhn findet mal ein Korn :D Ich verstehe sowieso nicht, wieso der Kroatische Verband in Sachen Jovic nichts unternommen hat^^ oder er sie sogar abgelehnt hat. Aber keine Angst, erwarte keine Antwort drauf :D
 
Altersklasse U-17:
Gold: Benedikt Gimber (TSG 1899 Hoffenheim)
Silber: Damir Bektic (Hertha BSC)
Bronze: Timo Königsmann (Hannover 96)

454851726.jpg
 
Zurück
Oben