Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Bosnische Juniorenspieler - Talente | Potentielle Nationalspieler

Dobrica Tegeltija sa 16 godina debitovao za seniorski tim Vojvodine

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Kadetski bh. reprezentativac je igrao od 87. minute u timu Vojvodine protiv Voždovca

Fudbaleri novosadske Vojvodine večeras su na svom terenu savladali Voždovac sa 3:1 u utakmici 13. kola srbijanske lige, a debitantski nastup za prvi tim Vojvodine ubilježio je i kadetski bh. reprezentativac Dobrica Tegeltija (16).

Tegeltija, koji prije petnaestak dana napunio tek 16 godina, ušao je u igru u 87. minuti umjesto Melega.

Talentovani fudbaler Vojvodine igra na poziciji lijevog beka, a za kadetsku selekciju BiH je nastupio je u sve tri utakmice u kvalifikacijama za Elitnu rundu te asistirao za jedan gol u duelu sa Latvijom.

Strijelci za Vojvodinu u večerašnjem meču bili su Malbašić, Paločević i Trujić, dok je utješni gol za goste postigao Stojanović.

Momčad Vojvodine trenutno je drugoplasirana na tabeli sa 29 osvojenih bodova.
 
Nedim Hadzic mischt den Jugendfussball in BiH weiter auf. Führt die Torschützenliste mit 22 Toren aus 17 Spielen an.

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


https://youtu.be/DyuTA_76DGM


Die Akademie trägt langsam Früchte :) Da lauern einige gute Talente auf ihre Chance.

Passend dazu:

Trening centar u Butmiru dobio prvu tribinu


kelijev-teren-dobio-tribinu.jpg

IMG_1767.JPG

15202494_1368967929788555_4637591554405758621_n.jpg



Naime, angažmanom FK Sarajevo obezbijeđena su potrebna sredstva za izgradnju tribine, na terenu, koji odnedavno nosi naziv po legendi FK Sarajevo, Želimiru Vidoviću – Keliju. Nakon višesedmičnih radova, izvršena je izgradnja tribine, a postavljanjem posljednje stolice, isti su okončani. Tako se sada, uz Kelijev teren nalazi lijepa tribina, sa više od 300 bordo stolica i svi navijači i simpatizeri Bordo kluba, imat će bolje uslove za gledanje utakmica Akademije FK Sarajevo, SFK 2000 Sarajevo, te prijateljskih susreta prvog tima Bordo kluba u predstojećem periodu. Završetkom radova na izgradnji prve tribine u Trening Centru FK Sarajevo, Bordo klub nastavlja sa svojom strategijom infrastrukturalnog razvoja, kako bi svim selekcijama FK Sarajevo pružili što bolje uslove za odvijanje trenažnog procesa. U narednom periodu bit će nastavljeni radovi na izgradnji tribina na preostala dva terena sa prirodnom travom u Trening Centru, kao i na ostaloj infrastrukturi u domu Fudbalskog kluba Sarajevo.

https://www.youtube.com/watch?v=CiSIX5afTmM
 
Na programu su bile utakmice juniorskog šampionata, a čak četiri U19 reprezentativca BiH su postizala golove.


Amar Suljić (18) je bio dvostruki strijelac za trijumf njegovog Ingolstadta na gostovanju kod Stuttgarta (3:1).
Suljić je trenutno na brojci od osam golova nakon 14 odigranih kola.


Juniori Leipziga su došli do važne pobjede u gostima nad Dresdenom od 1:0, a pobjedonosni pogodak postigao je naš Ermedin Demirović (18). Ermedinu je ovo bio osmi gol ove sezone za Leipzig.


Benjamin Hadžić (17) je nastavio sa dobrim partijama u dresu juniora Bayerna i postigao izjednačujući gol protiv Freiburga u 91. minuti i tako donio bod svojoj momčadi (2:2). Hadžić na svom kontu ima četiri pogotka.


Odličan dan za naše juniore upotpunio je i Mirza Mustafić (18), koji je bio strijelac jednog gola u ubjedljivoj pobjedi Borussije M'gladbach nad Munsterom (5:1). Mirzi je ovo bio drugi gol u dresu Borussije.


Kada dodamo i da je Zinedin Mustedanagić (18) jučer još jednom nastupio za prvi tim praške Sparte (peti nastup u sezoni) u duelu sa Teplicama (2:1), možemo biti zadovoljni formom naših juniorskih reprezentativaca, koji će uskoro saznati i protivnike u Elitnoj rundi kvalifikacija za Europsko prvenstvo za igrače do 19 godina.
 
BH KADETI BOLJI OD HRVATSKE

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas na gostovanju u Ivankovu u prijateljskom meču selekciju Hrvatske sa 4:1.

Dva gola za bh tim postigao je Milan Savić u 35' i 47'. Dobrica Tegeltija je iz jedanaesterca u 45' postigao pogodak, a u listu strijelaca se upisao i Ahmed Hasanović u 56'.

Dosuđena su i dva kaznena udarca za Hrvatsku, ali je golman Matej Perković oba odbranio. Jedini pogodak za domaći sastav postigao je Marko Hanjulak u 76'.

Iste selekcije će se ponovo sastati u četvrtak, 8. decembra u 13.00 sati na stadionu „Tušanj“ u Tuzli.

Hrvatska-Bosna i Hercegovina 1:4 (0:1)

Hrvatska: Ivor Pandur, Petar Mikulić, Leon Ernst-Habib, Luka Pavlak, Filip Tomasković, Juraj Ljubić, Mihael Kuprešak, Marin Romić, Marko Martinović, Patrick Stanić, Mateo Les. Igrali su još: Dominik Cikac, Jurica Barišić, Stipe Radić, Marko Hanuljak, Ante Palaversa, Toni Fruk, Michele Sego, Josip Mitrović. Selektor: Dario Bašić.

Bosna i Hercegovina: Matej Perković, Dobrica Tegeltija, Rijad Sadiku, Jusuf Gazibegović, Mufid Salčin, Stefan Santrač, Eldin Omerović, Dino Kurbegović, Marko Brkić, Milan Savić, Elvis Mehanović. Igrali su još: Armin Imamović, Ahmed Hasanović, Domagoj Marušić, Enio Zilić, Alen Dejanović, Denis Kahrimanović, Kenim Devedžić, Igor Savić, David Radovac. Selektor: Sakib Malkočević.
 
marin-popovic-deni-milosevic-u21-bosna-i-hercegovina-celik-konyaspor.jpg


DENI MILOŠEVIĆ: Ova generacija U21 BiH je mogla napraviti više

Milošević u prošloj sezoni izabran za najboljeg mladog bh. fudbalera prema Reprezentacija.ba i BIHscout

Nakon što je ljetos iz belgijskog Standarda prešao u redove Konjaspora, naš veznjak Deni Milošević (21) igra u odličnoj formi i jedan je od najboljih igrača turskog superligaša u jesenjem dijelu sezone, prenosi Dnevni Avaz.


Njegov tim je u gornjem dijelu tabele, a u debitantskom nastupu u Evropskoj ligi završio je takmičenje u grupnoj fazi. Bez obzira na to što je u Konjasporu tek nekoliko mjeseci, Milošević se uspio upisati u historiju kao strijelac prvog pogotka u evropskim takmičenjima za ovaj turski klub.

Prvi strijelac

– Ostvarili smo plasman u grupnu fazu Lige Evrope i u klubu su zadovoljni, jer ekipi nedostaje evropsko iskustvo da se uradi nešto više. Osvojili smo jedan bod i postigli dva pogotka, a ja sam postigao prvi u remiju protiv Brage, dok sam kod drugog bio asistent – govori Milošević u razgovoru za Dnevni Avaz.

Dolazak u Konjaspor je, kako tvrdi, bio pravi potez.

– Igram u dobroj formi i dobio sam pravu priliku za dokazivanje. Imamo realne izglede da ponovo izađemo na evropsku scenu. Turski fudbal je u ekspanziji i timovi ulažu dosta novca u dovođenje kvalitetnih fudbalera, a po infrastrukturi ne zaostaju za ostatkom Evrope, dok je liga kvalitetnija u odnosu na belgijsku – rekao je Milošević.

Deni-Milo%C5%A1evi%C4%87-Konyaspor-reprezentacija-BiH-Bosna.jpg


Vrijedno radim

U mlađim reprezentativnim selekcijama nastupao je za Belgiju, ali je, onda, odlučio da zaigra za mladi tim BiH, za koji je odigrao sedam mečeva i postigao jedan pogodak. Dobre igre u dresu Konjaspora najbolja su preporuka za poziv u A-reprezentaciju.

– Rođen sam u Belgiji, ali je moja porodica iz Bosne i Hercegovine. Otac Cvijan dugo godina je nosio dres tuzlanske Slobode. Kada je uslijedio poziv iz Nogometnog saveza BiH, bez razmišljanja sam prihvatio da igram za mladu reprezentaciju. Moram reći da smo imali kvalitetan sastav, koji je imao potencijal da uradi više od onoga što je napravio. Nekoliko igrača već konkurira za najbolju selekciju BiH i sigurno je da će naslijediti sadašnje reprezentativce. Na meni je da vrijedno radim i treniram u Konjasporu i da nastavim s kvalitetnim partijama, a onda ni poziv Mehmeda Baždarevića neće izostati – istaknuo je Milošević.

Još trojica s naših prostora

U turskoj ligi igra dosta igrača sa prostora bivše Jugoslavije, a u Konjasporu, pored Miloševića, nastupaju još Riad Bajić, Amir Hadžiahmetović i Jagoš Vuković.

– Sjajno sam primljen u klubu upravo zbog toga što imam trojicu saigrača sa naših prostora. Odlično se slažemo i mnogo su mi pomogli u adaptaciji i privikavanju na život u Turskoj te u prevazilaženju problema s jezikom. Mnogo mi je značilo to što su me uputili u neke stvari, a i na terenu pričamo na našem jeziku, što je sigurno prednost u odnosu na protivnike – kroz smijeh govori Milošević.

12814360_609327255881268_5068280721723675774_n-1024x624.jpg


Otac najveća podrška

Prve fudbalske korake Deni Milošević napravio je uz oca Cvijana, koji mu je i danas najveća fudbalska podrška.
– On je bio taj koji me je savjetovao i pružao najveću podršku tokom mog fudbalskog odrastanja. Od njega sam dosta naučio, a i danas mu se obratim za neki koristan savjet – zaključio je Milošević u razgovoru za Dnevni Avaz.
 
U-17 & U-19 Elite-Runde 2017

U-17 (23.03-28.03.17):

- BiH

- England

- Tschechien

- Slowenien

U-19 (genaues Datum noch unbekannt)

- BiH

- Frankreich

- Israel

- Bulgarien
 
Unsere U-21 trifft in der nächsten EM-Quali auf:

- Portugal
- Schweiz
- Rumänien
- Wales
- Liechtenstein

Lord Nestorovic darf wieder eine vielversprechende Generation zerstören. Wird ein harter Kampf um den 5.Platz :D
 
Valentino Jovic, Benjamin Hadzic & Ermedin Demirovic (U-19).

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.
 
Zurück
Oben