Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Bosnische Juniorenspieler - Talente | Potentielle Nationalspieler

[h=2]Sanjin Prcić se odrekao bh. reprezentacije: Sušiću, Jagodiću, ne računajte više na mene[/h]
Fudbaler Sošoa i član U-21 reprezentacije Bosne i Hercegovine Sanjin Prcić, nezadovoljan što ga nema na spisku kandidata za prijateljski meč sa Egiptom, poručio je selektorima Safetu Sušiću i Vladi Jagodiću da na njega više ne računaju.
Naš jedini internacionalac u francuskoj Ligi 1 nakon višednevnih konsultacija sa porodicom prelomio je i donio odluku, a argumente pojašnjava ekskluzivno za portal "Dnevnog avaza".
- Nedavno, tokom utakmice mlade reprezentacije protiv Španije, kada sam iz navodno taktičkih razloga zagrijavan 70 minuta i nisam ušao u igru, te nakon nekoliko dana u Albaniji, osjetio sam da se nalazim u nemilosti selektora Vlade Jagodića. Prešao sam i preko tih poniženja. A sada me i selektor A tima Safet Sušić javno otpisao. Gotovo je. Definitivno! Odlučio sam se zahvaliti Nogometnom savezu BiH na svakoj budućoj saradnji. Nemam "nikoga" u Sarajevu. Ipak, moji najveći prijatelji su u Derventi i vjerovatno će tako biti i ubuduće - kaže dosadašnji mladi reprezentativac BiH.
Ističe da je dugo razmišljao o posljedicama svoje odluke. Naglašava da svim našim selekcijama želi uspjeh, a posebno najboljoj reprezentaciji da u Brazilu postigne što bolji rezultat i još jednom obraduje najbolje navijače na svijetu.
- Realno, nema više svrhe da se nadam. Mislim da nisam zaslužio da se ja kao jedini u konkurenciji desetak potencijalnih reprezentativaca BiH otpišem i zvanično četiri mjeseca prije Svjetskog prvenstva. Možda nije ni realno da putujem u Brazil, kao ni još neki koji su na mala vrata sada ušli. Ipak, očekivao sam da budem barem pozvan na meč protiv Egipta, na druženje i upoznavanje sa najboljim bh. reprezentativcima, što bi mi kao mladom igraču bio sigurno kompliment i stimulans za budući rad, ali i nada da se u budućnosti radom i još boljim igrama nametnem našem stručnom štabu - kaže Prcić.
- Volim Bosnu i Hercegovinu i to mi niko nikada neće moći osporiti. Srcem i punom dušom, na ponos moje porodice i mnogih prijatelja, i bez ikakve protekcije, prije pet godina prvi put sam zaigrao za našu kadetsku reprezentaciju. S ponosom sam nastupio u 27 zvaničnih mečeva mlađih selekcija, nosio najdraži dres i stajao pod zastavom dok je svirana himna moje države Bosne i Hercegovine. Istovremeno, upoznao sam dosta prijatelja, dobrih trenera i ljudi u Nogometnom savezu BiH. Posebno se zahvaljujem selektorima Velimiru Stojniću i Toniju Karačiću, te velikom čovjeku Muratu Jahi, koji mi je poput oca i u najtežim trenucima iskazivao podršku, kao i Denijalu Piriću. Hvala i svim novinarima koji su bili više nego korektni prema meni proteklih godina - kaže Prcić.
Sušić, koji se trenutno nalazi u Brazilu i čiju reakciju na ovaj Prcićev javni istup očekujemo, nedavno je u kratkom roku dao dvije različite izjave o mladom igraču. Za francuski "L'Equipe" je u velikom intervjuu kazao da "prati Prcića, ali da bi ušao u konkurenciju za reprezentaciju BiH, treba se izboriti za mjesto standardnog igrača".
- Kao takav, došao bi u obzir za Svjetsko prvenstvo u Brazilu, čak i ako njegova ekipa ne bude postizala dobre rezultate - rekao je selektor, što smo u "Dnevnom avazu" prenijeli 26. novembra 2013.
U razgovoru za naš list objavljenom 5. februara 2014. Sušić je kazao:
- Prcić igra u slabom klubu, a još i nije prvotimac. Za Brazil ne računam na njega sigurno, jer na njegovoj poziciji imam Miralema Pjanića i Zvjezdana Misimovića. Možda u sljedećem ciklusu, a do tada na raspolaganju je mladoj reprezentaciji.
Prcić će, kako nam je rekao njegov otac Safet, o svome stavu upoznati nadležne u Nogometnom savezu. Kaže da je već poslao pismo na ruke predsjednika NSBiH Elvedina Begića, piše "Dnevni Avaz".

Reprezentacija.ba - Sanjin Prci? se odrekao bh. reprezentacije: Su?i?u, Jagodi?u, ne ra?unajte vi?e na mene
 
Momentan geht alles drunter und drüber bei uns :-( Der Gipfel wäre nur noch ne Horrorgruppe am Sonntag. Unser Verband muss seine Arbeitsart dringend ändern, dänn 2017, 2018 könnte es böse enden. Dann wenn wir keine Dzekos und Misimovics haben, dafür ein TankSON uns drei Tore einschenkt -.-
 
Zanimljivo je da se često u komentarima pojedinih navijača, ali i novinara postavlja pitanje zašto Safet Sušić zove igrače kojima je menadžer njegov brat?

Teško možemo vjerovati da je gospodin Sead Sušić menadžer svim ovim igračima:

Izet Hajrović, Mensur Mujdža, Senad Lulić, Sead Kolašinac, Ermin Bičakčić, Ervin Zukanović, Jasmin Fejzić, Ognjen Vranješ, Miroslav Stevanović, Muhamed Bešić, Adnan Zahirović koji su vrlo uspješno debitovali pod Sušićevom palicom?

Teško vjerujemo i da je Sead Sušić menadžer i Miralemu Pjaniću, Harisu Medunjaninu i Asmiru Begoviću koji su tek kod Safeta Sušića dobili pravu priliku za dokazivanje u reprezentaciji?

Kažu zašto Kvržić? Možda zato što je čovjek jedan od najbržih igrača naše reprezentacije sa odličnom tehnikom, a iza sebe ima sezonu u kojoj je njegov tim izbacio iz Europa Lige jedan Stuttgart i sasvim korektno odigrao grupnu fazu protiv mnogo jačih klubova.

Zašto Vršajević? Zato što Mensur Mujdža mora imati alternativu na desnom beku. Nećemo zaboraviti kako je Vršajević tek treća Sušićeva opcija, te da je priliku dobio tek nakon povreda Mujdže i Vranješa.

Šta drugo reći nakon četiri godine Sušićevog mandata nego - IN SAFET WE TRUST!
 
Wieso nutzen wir das nicht aus?

Leichter gesagt als getan momo. Gibt halt nicht so viel gute Spieler, die sofort auflaufen könnten. Andererseits kenne ich beispielsweise Tankovic schon seit Jahren, Susic aber nicht??? Kann doch nicht sein!! Kolasinac auch schon seit dem er 15 war. Nur da hatten wir halt Glück mit Deutschland. Schweden und die Schweiz brauchen die Talente genau so wie wir auch. Nur habe ich Angst, das für Susic die Akte Tankovic abgeschlossen ist. Die Hoffnungen liegen nun bei Arslangic. Evtl. wirds zur Überraschung kommen, und er ist bei der WM dabei. Milosevic (irrtürmlicherweise wird er als Serbe gesehen, ist aber Bosniak) wird zu 100% für uns auflaufen. Das weiss ich aus sehr naher Quelle. Jedoch erstmals für die U21. Sunjic, Vrsajevic und Kvrzic müsste man eigentlich SOFORT streichen. Aber da stellt sich wieder die Frage: wer soll sie ersetzen? Und woher zaubern wir einen dritten Stürmer für die EM-Quali oder bei Ausfall der beiden jetzigen Angreifer? Unsere Junioren sind so schlecht organisiert, dass uns zum jetzigen Zeitpunkt unsere U17 gegen Albaniens U17 untergehen würde. Nur als Beispiel. Da werden lange keine Stürmer nachkommen. Also sehr schwer 23 qualitative Spieler zu finden. Dabei wäre alles so einfach gewesen...

- - - Aktualisiert - - -

Zanimljivo je da se često u komentarima pojedinih navijača, ali i novinara postavlja pitanje zašto Safet Sušić zove igrače kojima je menadžer njegov brat?

Teško možemo vjerovati da je gospodin Sead Sušić menadžer svim ovim igračima:

Izet Hajrović, Mensur Mujdža, Senad Lulić, Sead Kolašinac, Ermin Bičakčić, Ervin Zukanović, Jasmin Fejzić, Ognjen Vranješ, Miroslav Stevanović, Muhamed Bešić, Adnan Zahirović koji su vrlo uspješno debitovali pod Sušićevom palicom?

Teško vjerujemo i da je Sead Sušić menadžer i Miralemu Pjaniću, Harisu Medunjaninu i Asmiru Begoviću koji su tek kod Safeta Sušića dobili pravu priliku za dokazivanje u reprezentaciji?

Kažu zašto Kvržić? Možda zato što je čovjek jedan od najbržih igrača naše reprezentacije sa odličnom tehnikom, a iza sebe ima sezonu u kojoj je njegov tim izbacio iz Europa Lige jedan Stuttgart i sasvim korektno odigrao grupnu fazu protiv mnogo jačih klubova.

Zašto Vršajević? Zato što Mensur Mujdža mora imati alternativu na desnom beku. Nećemo zaboraviti kako je Vršajević tek treća Sušićeva opcija, te da je priliku dobio tek nakon povreda Mujdže i Vranješa.

Šta drugo reći nakon četiri godine Sušićevog mandata nego - IN SAFET WE TRUST!

Ja und nach der WM? Zu viele Bosnier leben von dieser WM, und denken nicht an die Zukunft. Wir werden das Serbien aus der WM-Quali 2014!!! Und Gott sei dank gehen zwei Mannschaften direkt zur EM.
 
Zurück
Oben