Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Der längste Thread der Welt!!!

Ja, aber wie wir weggefahren sind hat sich der Nebel verzogen, jetzt ist er auch komplett weg. Es ist vor allem wegen der Bäche entlang der Route.
Dieses Bild habe ich voriges Jahre Ende Oktober aufgenommen

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.



Dieses Bild, mit meiner Frau und mir, 14 Tage davor, auch 2019

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Tolles Bild von euch zweien, is das so ne Windichte Sofshelljacke? ach übrigens Helm, hab bis ich jetz immer noch keinen lach.. weil dann kann ich nimmer Musik hören während des Fahrens :)
 
Tolles Bild von euch zweien, is das so ne Windichte Sofshelljacke? ach übrigens Helm, hab bis ich jetz immer noch keinen lach.. weil dann kann ich nimmer Musik hören während des Fahrens :)
Danke, meine Töchter finden dieses Bild schrecklich und ich bekam wieder "Selfie-Unterricht" :mrgreen:
Ja, die Jacken und Hosen hat meine Frau beim Hofer (Aldi) gekauft, alles zusammen war günstiger als eines meiner Radlershirt von Benger.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Na danasnji dan 7.11.1946. - U rad je pustena pruga Brcko – Banovici.
U izgradnji ove pruge, duge 92 kilometra, ucestovalo je oko 62 000 omladinaca sa podrucja bivse Jugoslavije, te oko 1000 brigadira iz inostranstva.
Izgradnjom pruge su, fakticki, rodeni Banovici.
Tokom izgradnje pruge iskopano je 1.361.680 kubika zemlje i 134.460 kubika kamena. Izgradena su dva tunela u duzini 667 m i 22 mosta ukupne duzine 455 m.
I sve to rucno,pocev od 01. maja 1946.
Miroslav Krleza o izgradnji ove cuvene pruge rekao je „Nije ovo prva pruga na svijetu sigurno, ali je prva koju su izgradila djeca".
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.



In Memoriam
Na danasnji dan prije 4 godina umro je Leonard Cohen - legendarni kanadski glazbenik i pjesnik, poznat kao jedan od najvecih vizionara medu umjetnicima svog narastaja.
Cohen je u svojim pjesmama progovarao o tuzi kao o svojoj duhovnosti, a poslije se zanosio i idejama socijalne pravednosti.
Njegove su balade cesto bile tuzne, ali i pune romantike. Generacije su pjevusile i zaljubljeno plesale na njegove najpoznatije pjesme kao sto su "Suzanne", "So Long Marianne" i "Bird on the Wire" koju su izvodili mnogi glazbenici, medu njima i Johnny Cash i Joe Cocker.
Roden je 21. rujna 1934. u imucnoj zidovskoj obitelji u Montrealu. Studentske godine je posvetio pisanju poezije. Objavio je nekoliko zbirka pjesama, ali mu one nisu mogle osigurati sredstva za zivot pa je svoj spisateljski dar ugradio u glazbu. Kada se sredinom 60-ih doselio u New York poceo je uspjesnu karijeru kantautora.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Ovo je Dragan Duric, vlasnik restorana "Tajni zacin" koji se nalazi u Beogradu. Njegov tajni zacin je humanost, buduci da je na ulaznim vratima restorana pisalo:
"Ako ste gladni, a nemate novca - ovde uvek mozete dobiti neki topli obrok. Platicete kad budete imali novca, a i da ne platite... Niko ne zasluzuje da bude gladan."
I to nije sve restoran cesto organizuje razne akcije za studente buduci da se nalazi u blizini Ekonomskog fakulteta.
Povodom hvalospeva na njegov racun, Dragan je skromno izjavio: "Procitao sam neke komentare u kojima kazu "neka ga Bog nagradi". Ja sam vec nagraden. Imam suprugu, troje divne dece, dovoljno svega. Meni vise od ovoga ne treba. I kada ucinim dobro delo ja sam nagraden. Ne mogu vam opisati kako se u tom trenutku osecam.

:love:
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Prema originalnom scenariju za predstavu "Maratonci trce pocasni krug", starost clanova porodice Topalovic je sledeca: Pantelija 150 godina, Maksimilijan 126, Aksentije 102, Milutin 79, Laki 44, Mirko 24.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Na danasnji dan proslavljamo 103 godine od velike Oktobarske revolucije u Rusiji. Oktobarska revolucija je jedan od najvecih dogadaja u istoriji covecanstva, dogadaj koji je gurnuo istoriju unapred kao retko sta u celokupnoj istoriji covecanstva i koja je samim tim iz korena oblikovala i savremeni svet.
Revoluciju su izveli radnici i boljsevici predvodeni jednim od najvecih umova i pritom jednim od najvecih praktickih filozofa i politicara - Vladimirom Lenjinom.
Oktobarska revolucija nam je pokazala da podredena klasa moze izvesti jednu pravu revoluciju, da moze iz temelja da preoblikuje svet i postane akter a ne objekt istorije.
 
Zurück
Oben