Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Die Zeit: "Kroatien das neue Ungarn(?)"

  • Ersteller Ersteller Jovan
  • Erstellt am Erstellt am
Das sind griechen der mit dem cetnik tatoo ist mitglied bei der goldenen morgenröte.
nicht ein serbe ist auf diesem bild zu sehen aber netter versuch :D

- - - Aktualisiert - - -

Wann gibt es den ersten tudjman vergnügungspark?

Warum soll ein Grieche ein Cetnik tatoo haben und auch noch auf Kiryllisch? Die zwei links sind tatsächlich von der XA:lol: ich glaub der mit dem Cetnik tatoo ist wohl eher Serbe.
 
Warum soll ein Grieche ein Cetnik tatoo haben und auch noch auf Kiryllisch? Die zwei links sind tatsächlich von der XA:lol: ich glaub der mit dem Cetnik tatoo ist wohl eher Serbe.
Keine ahnung musst du ihn selber fragen das ist 100 prozent ilias kasidiaris ;)

- - - Aktualisiert - - -

http://www.tovima.gr/international/tag-search/Chetnik/
 
Keine ahnung musst du ihn selber fragen das ist 100 prozent ilias kasidiaris ;)

- - - Aktualisiert - - -

Chetnik - ?? ???? Online

Ist er auch aber nicht der mit dem Cetnik Tatoo. Kasidiaris hat kein tatoo auf dem Bauch. Ich bin mir auch ziemlich sicher das der mit dem Cetnik Tatoo Serbe sein muss kein XA Nazi würde sich ein Kyrillisches Tatoo stechen lassen.
kasidiaris-nazi-symbol.jpg
 
Ist er auch aber nicht der mit dem Cetnik Tatoo. Kasidiaris hat kein tatoo auf dem Bauch. Ich bin mir auch ziemlich sicher das der mit dem Cetnik Tatoo Serbe sein muss kein XA Nazi würde sich ein Kyrillisches Tattoo stechen lassen.

kasidiaris-nazi-symbol.jpg

Stimmt sorry der mit dem cetnik tatoo ist der bruder.

Kasidiaris’ brother is depicted bare-chested in the photo and has a prominent tattoo on his stomach with the inscription “Chetnic” in Cyrillic writing, which is an ultranationalist and monarchist Serbian paramilitary organization that collaborated with the Axis during the Second World War.


http://www.tovima.gr/en/article/?aid=548106

Ist auch scheissegal idioten gibts überall wichtig ist das josip frank scheisse labert :D
 
Das sind griechen der mit dem cetnik tatoo ist mitglied bei der goldenen morgenröte.
nicht ein serbe ist auf diesem bild zu sehen aber netter versuch :D

- - - Aktualisiert - - -

Wann gibt es den ersten tudjman vergnügungspark?

wusstest du das Slobos Sohn einen Vergnügungspark gebaut hat? :haha: kein Witz.

- - - Aktualisiert - - -

Wenn das der Führer wüsste.....was sich da so unarisch tummelt.......Ne Adolf...dat musste Dir nicht mehr antun



Bv4vntlCQAEvJUo.jpg

WIe groß ist eigentlich dein Serben-Provo-Archiv?
 
Welcher Bruder von Kasidiaris? Dann sind die ja noch bekloppter ist ich es mir gedacht habe.:lol:
http://www.tovima.gr/en/article/?aid=548106
Welcher Bruder von Kasidiaris? Dann sind die ja noch bekloppter ist ich es mir gedacht habe.:lol:
http://www.tovima.gr/en/article/?aid=548106 das weiss ich nicht wird nicht angegeben habe das ganze aus dem artikel.ich erinnere mich an das
Bild weil das vor 2 jahren thema war im bf

- - - Aktualisiert - - -

wusstest du das Slobos Sohn einen Vergnügungspark gebaut hat? :haha: kein Witz.

- - - Aktualisiert - - -



WIe groß ist eigentlich dein Serben-Provo-Archiv?

ja bambi land hiess der glaub ich haha :lol: tatsache
 
[h=1]Njemački film razotkrio tko je ekstremna desnica u Hrvatskoj[/h]
GetImage.aspx






Francusko-njemački televizijski kanal Arte u utorak, 5. travnja emitirao je njemački dokumentarni film 'Rechts, zwo, drei - Driftet Europa ab?' tj. 'Desno, dva, tri - kreće li se Europa udesno?'. Film se bavi populističkom i ekstremnom desnicom u Europi, a taj se fenomen prikazuje na osnovi primjera iz Njemačke, Francuske, Poljske i - Hrvatske. Prizori Hrvata kako s ustaškim znakovljem pjevaju pjesme u slavu Ante Pavelića na proslavi Oluje u Kninu i u Čavoglavama jedan su od primjera u filmu, a tu je i detaljan opis političkih stavova ministra kulture Zlatka Hasanbegovića kojega se naziva revizionistom

Hrvatska se s dokumentarnim filmom ‘Rechts, zwo, drei’ upisala u europsku svijest kao jedna od članica Europske unije u kojoj postoje snažni ekstremistički pokreti, može se zaključiti nakon emitiranja informativnog i detaljno istraženog dokumentarca na televiziji Arte. Ovaj francusko-njemački kanal za kulturu nema veliku gledanost, no zato je itekako utjecajan u intelektualnim i političkim krugovima te redovito obrađivan u njemačkim mainstream medijima koji su - posve očekivano - objavili opširne najave pred emitiranje ‘Rechts, zwo,drei’, izdvajajući Hrvatsku kao ‘manje poznatu, ali ništa manje zabrinjavajuću priču’ uspona ekstremne desnice na političkoj sceni Europe.

U filmu se obrađuju i slučajevi Francuske odnosno Nacionalne fronte Marine Le Pen, Pegide i AfD-a u Njemačkoj, mađarski Jobbik i premijer Viktor Orban te vladajući ultrakatolički i antieuropski PiS Jaroslawa Kaczynskog u Poljskoj, tako da Hrvatska dolazi kao polusatni šećer na kraju. U pitanju je film koji redateljski i scenaristički potpisuje autorski trojac Sebastian Bellwinkel, Romy Straßenburg i Marta Werner, a nastao je u produkciji ZDF-a, uz suradnji s Der Spiegelom, Arteom i drugim kućama. Slijedi i njegovo prikazivanje na ZDF-u.

Film je na Arteu najavila voditeljica Emelie Aubrey, napomenuvši između ostaloga kako je u Hrvatskoj novi ministar kulture ‘otvoreni revizionist’, koja je nakon prikazivanja o viđenom diskutirala s gošćama u studiju. Prvih sat vremena dokumentarca posvećeno je propitivanje situacije u drugim članicama EU-a, a film je snimljen kao klasični televizijski dokumentarac - snimke s terena i razgovori s ljudima na ulici kombiniraju se s tumačenjima sociologa, psihologa i novinara.

Frano Čirko arte.tv
Iako se uviđa da postoje nacionalne specifičnosti oko motiva različitih ekstremističkih pokreta i stranaka, film pokazuje i da postoji zajednički europski kontekst kontinenta u ekonomskoj krizi. U Hrvatskoj vlada šestogodišnja recesija, u Poljskoj je PiS na vlast došao ne kampanjom koja je obećavala rigidni katolicizam nego veća socijalna prava, u Mađarskoj se siromašne Mađare okreće protiv još siromašnijih Roma, u Njemačkoj se umirovljenice pitaju tko će njima dati novac kao što ga dobivaju izbjeglice.

Hrvatsku se ekstremnu desnicu prepoznaje u HČSP-u (jedna je od zvijezda mladi Frano Čirko), Ivanu Tepešu i njegovim pravašima, ministru kulture Zlatku Hasanbegoviću te se zgraža nad ustaškim pjesmama (na njemački je titlovan tekst ‘Boje se bije, bije, ustaški se barjak vije’ itd.) i urlikanjem ‘Za dom spremni’ koje je snimljeno u Kninu 5. kolovoza 2015. i u Čavoglavama. Njemačkim dokumentaristima čudno je i da se na Thompsonovojmanifestaciji mogu vidjeti i brojni predstavnici Crkve. ‘Nacionalističke snaga nadovezuju se na fašističku prošlost’, kaže se u filmu koji sadrži brojne uznemirujuće snimke iz Hrvatske - fasade pokrivene ustaškim znakovljem, djecu s ustaškim kapama, ministra kulture iz mladih dana s ustaškom kapom itd. Konstatira se da se ‘u Hrvatskoj vidi sve više fašizma na ulicama, to se otvoreno izražava i tolerira’, a jedna je od ilustrativnih snimki i ona hrpe mladih koji u Čavoglavama salutiraju uzdignutom desnicom.

Naslovnica Novosti arte.tv

Britanski novinar Allan Little, koji je za vrijeme rata bio dopisnik iz Hrvatske, kaže da se u Hrvatskoj ‘povijest Drugog svjetskog rata okreće naglavce’ te da je primjetan snažan nacionalizam ‘koji služi za suzbijanje skepse i slobode govora’, što su natruhe totalitarizma. ‘Hrvatska nije imala svojeg Havela ili Willyja Brandta', kaže Little koji negativno opisuje prvog hrvatskog predsjednika Franju Tuđmana (‘vratio je simbole i izraze ustaša u suvremenu Hrvatsku’), a to čine i autori doxa - ‘čovjek koji je odveo svoju naciju u rat i protjerao Srbe’. Spisateljica Slavenka Drakulić pak osuđuje podršku ustaštvu i kaže da se u Hrvatskoj o nacionalnoj povijesti ne govori iskreno.

Ivan Tepeš, opisan kao predsjednik ‘desne nacionalističke stranke’ koja je sada dio Vlade, a on potpredsjednik Sabora, u dokumentarcu objašnjava kako je njegov zadatak ‘očuvanje hrvatskog identiteta’, podsjećajući da su Hrvati ‘oduvijek bili predziđe kršćanstva u Europi’. Hvali se kako 80 posto članstva HSP AS čine mladi. Predstavnik nove generacije hrvatskih ekstremnih desničara za autore filma je Frano Čirko, sada predsjednik HČSP-a, koji u filmu ponosno njemačkim novinarima objašnjava kako je prije njega predsjednik mladeži HČSP-a bio novi ministar kulture Hasanbegović. Čirko govori s divljenjem o Jobbiku te najavljuje krah Europske unije i savez europskih nacionalista. Za Hasanbegovića se pak kaže da, kao u Poljskoj i Mađarskoj, želi kontrolirati medije, pa se navodi njegova odluka da raspusti povjerenstvo za neprofitne medije te se pokazuje i naslovnica Novosti s ministrom na splitskoj Rivi.

Izdvaja se i da je predsjednica Kolinda Grabar Kitarović bila 'otvoreno prisutna na skupu u Kninu na kojemu je bilo ustašovanja' te da je nova vlast zemlju skrenula udesno. Ipak, na kraju pola sata posvećenih Hrvatskoj u 'Rechts, zwo, drei' ističe se da 'desni nacionalisti u Hrvatskoj nemaju potpunu prevlast te da postoji jaka opozicija'.

Predsjednica Grabar Kitarović u Kninu arte.tv


Nema sumnje da se ovaj dokumentarni film neće svidjeti mnogima u Hrvatskoj, no riječ je o manje-više realnom, snimkama i izjavama potkrijepljenom prikazu stanja u državi. U filmu se mogu čuti i izjave protagonista desne populističke scene diljem Europe, pa tako i onih u Hrvatskoj kao što su Čirko i Tepeš te film nudi realističnu sliku aktualnih europskih problema kontekstualizirajući ih i u širu priču izbjegličke krize.

Slika Hrvatske koju nudi dokumentarni film 'Rechts, zwo, drei' dokazuje da oni koji govore o fašizaciji društva nisu paranoični nego da itekako postoje zabrinjavajuće ekstremističke pojave koje su s margine ušle u sredinu društva, zahvaljujući neriješenoj povijesti i ekonomskoj bijedi. Riječ je o filmu koji bi svakako trebao otkupiti i prikazati HTV, ako već nije u stanju sam ga napraviti. Jer ne treba zaboraviti da je u pitanju film koji kritički sagledava ne samo hrvatski problem s ekstremnom desnicom nego usporednom analizom pokazuje koliko je sličnosti i povezanosti svih takvih politika u članicama Europske unije.

 
Zurück
Oben