Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Erdogan: Kosovo ist zu klein, um über den Islam zu reden

im prinzip haben auch die deutschen im 3. reich viel hass gesäht. Ustasa, Handhzar und die Cetniks haben den rest gegeben. Die einzigen die echt zusammenhielten waren die Partisanen und nur dadurch konnten die Besatzer verjagt werden (mit den Sowjets :lol: )



war es eine Zeit lang, mein Vater hatte gesagt, dass man in den 70er besser leben konnte als in D. Das problem war einfach die Planwirtschaft und die Staatliche betriebe (man hat seinen lohn erhalten, auch wenn man nichts geschafft hat) usw. in den 80er fing die dan die Inflation an und verpasste somit Jugoslawien langsam den Todesstoß.
Habe gerade meinen Vater gefragt und er meinte dies auch. :-K Natürlich weiß er das nicht direkt aus erster Hand. :D
 
“Vëllai” i Thaçit përuron terminalin e “Adem Jasharit”
timthumb.php

Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, do ta vizitojë Kosovën më 23 tetor të këtij viti. Vizita e tij do të bëhet me rastin e inaugurimit të terminalit të ri të Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari”, Prishtinë.
Kjo vizitë i është konfirmuar Ministrisë së Jashtme të Kosovës përmes Ambasadës së Turqisë në Kosovë, ku thuhet se pas ftesës së Kryeministri Hashim Thaçi i ka bërë homologut të tij turk, ai ka pranuar që këtë vizitë ta bëjë me rastin e inaugurimit të terminalit të ri.
“Ambasada e Turqisë në Kosovë komplimenton Ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës dhe ka nderin që ta njoftojë Ministrinë në fjalë se pas ftesës së bërë nga Shkëlqesia e Tij, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, Shkëlqesia e Tij, Recep Tayyip Erdogan, Kryeministër i Republikës së Turqisë, do të vizitojë zyrtarisht Kosovën me rastin e inaugurimit të terminalit të ri të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” më 23 tetor, 2013”, thuhet në letrën që Ambasada turke i ka dërguar MPJ-së, të cilën e ka siguruar Gazeta “Zëri”.
Rreth agjendës dhe përbërjes së stafit të Erdoganit, Ambasada turke thekson se do ta njoftojnë Ministrinë më vonë, duke i ofruar MPJ-së çdo mbështetje të nevojshme për këtë rast. /Zëri/

huhu nächsten Monat ist er da :D



Fatih du bist so peinlich allä::lol:
 
Гуштер;3874179 schrieb:
Kopf hoch Kosovo im organisiertem Verbrechen macht dir keiner was vor, da bist du grösser als alle anderen zusammen.

Zot segne dich.

black-guy-laughing-o.gif


- - - Aktualisiert - - -

Гуштер;3874179 schrieb:
Kopf hoch Kosovo im organisiertem Verbrechen macht dir keiner was vor, da bist du grösser als alle anderen zusammen.

Zot segne dich.

black-guy-laughing-o.gif
 
Ich rufe hiermit den BF-Jihad gegen die Türken aus.
Albaner aller Länder, vereinigt euch:al1::terror::al1::terror:
 
Zurück
Oben