Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Hajduk Split von Serben gegründet?

Purgeru, mirzim dinamo srpsko ime tooo !

Torca, dinamovi i zvezdini navijaci su vrijedili u bivsoj Jugoslaviji uvijek kao ultranacionalisti, a hajdukovi i partizanovi kao umjereniji. Znaci Dinamo Zagreb i Crvena Zvezda su imali nacionalnu notu (ovi "ustase," drugi "cetnici"). Hajduk je uvijek bio "narodni" klub, za kojeg su navijali cak i Srbi iz zaledja Dalmacije (sa izuzetkom Knina, koji su bili uz Zvezdu) i sa zapada BiH. Dinamo je nastao kasnije kao komunisticki klub, istina, ali je uvijek vazio i za simbol hrvatstva, slicno kao sto je sportski klub Barselona simbol katalonaca. Nesto vise od sportskog kluba.
 
Torca, dinamovi i zvezdini navijaci su vrijedili u bivsoj Jugoslaviji uvijek kao ultranacionalisti, a hajdukovi i partizanovi kao umjereniji. Znaci Dinamo Zagreb i Crvena Zvezda su imali nacionalnu notu (ovi "ustase," drugi "cetnici"). Hajduk je uvijek bio "narodni" klub, za kojeg su navijali cak i Srbi iz zaledja Dalmacije (sa izuzetkom Knina, koji su bili uz Zvezdu) i sa zapada BiH. Dinamo je nastao kasnije kao komunisticki klub, istina, ali je uvijek vazio i za simbol hrvatstva, slicno kao sto je sportski klub Barselona simbol katalonaca. Nesto vise od sportskog kluba.

Hat sie nicht davon abgehalten in den Krieg zu ziehen, siehe Grabstein vorm Poljud...
Wir sind nur nicht so Hasserfüllt und nachtragend ;)
 
Torca, dinamovi i zvezdini navijaci su vrijedili u bivsoj Jugoslaviji uvijek kao ultranacionalisti, a hajdukovi i partizanovi kao umjereniji. Znaci Dinamo Zagreb i Crvena Zvezda su imali nacionalnu notu (ovi "ustase," drugi "cetnici"). Hajduk je uvijek bio "narodni" klub, za kojeg su navijali cak i Srbi iz zaledja Dalmacije (sa izuzetkom Knina, koji su bili uz Zvezdu) i sa zapada BiH. Dinamo je nastao kasnije kao komunisticki klub, istina, ali je uvijek vazio i za simbol hrvatstva, slicno kao sto je sportski klub Barselona simbol katalonaca. Nesto vise od sportskog kluba.

...bravo....skidam ti kapu do poda....to sto si napisao zna "svaka budala"...samo je nekima krivo...no i to razumijem ^^.....mene je stari s time "sokirao"...(jos sam bio klinac...sta ja znam...7 - 8 god) kad je rekao:...sine....gdje god sam (u bivsoj jugi) dosao i rekao da navijam za dinamo...svi su odmah znali 'ko i sto sam ^^....
 
Zurück
Oben