Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Lepa Brena in Kroatien unerwünscht

jao kako macak brani cajke :biggrin:

Ma cajka je ono danasnje. Ti ode na zeleno ja ostao na crveno. Rastavi nas semafor. To je cajka. S takvim tekstovima. I vecina ima takav sadrzaj ali nije sve tako mracno. Postoje "lyrics" koji su dobri. Cak i kod cajke. Ali rijetko. Eh jos uvijek nisi poslusala onu pjesmu. Sigurno! :)

I ne mozes sve cajke stavljati u isti kos jer cim bi ti neku pjesmu od Rammsteina slusala. Ja bih komotno rekao nu vidi slusas cajku. Indiru Radic jer je ona uzela nesto od njih.

Ali ja znam da je vecina "Schrott"

Pa i za mene je pjevac samo umjetnik ako sebi napise pjesmu...i komponira...jer je on to stvorio tako da....
 
Ist mir ehrlichgesagt egal, aber dieses Rumgeheule wegen der Uniform von seiten einiger Kroaten finde ich einfach lächerlich, wenn wir uns vor Augen führen, dass während dem Krieg viele in Naziuniformen rumgelaufen sind und Pavelic- oder Großkroatienbilder keine Ausnahme waren.

Von daher bitte nicht die Moralapostel spielen
 
Ist mir ehrlichgesagt egal, aber dieses Rumgeheule wegen der Uniform von seiten einiger Kroaten finde ich einfach lächerlich, wenn wir uns vor Augen führen, dass während dem Krieg viele in Naziuniformen rumgelaufen sind und Pavelic- oder Großkroatienbilder keine Ausnahme waren.

Von daher bitte nicht die Moralapostel spielen

pa necemo pljuvat po svojima, sta ti je

:mrgreen:
 
macak, aj' mi objasni razliku izmedju narodnjake i turbofolk, bas me zanima :p

ps: ne treba roman, ak' moze sto krace :)

Eh jbg. Ja sam napisao roman o tome. Idi trazi sada. To ti je kazna.

Ah nema toga jer turbofolk za mene ne postoji :)

Ak ti pomaze. Seka Aleksic, Jana etc, Ceca...das sind keine Narodnjake.

Evo malo

Narodne pjesme pjeva naprimjer pjevacica Cakana. Evo me evo opet.

...eh to su pjesme koje se sviraju i izvode na jedan specifican nacin za neko podrucje, neku zemlju, narod ili pokrajinu. Kao country za Ameriku itd. U drugom slucaju nama najpoznatiji turbofolklerasi su Srpske (srpski popfolk) tzv. Cajke gdje se koristi nacin pjevanja i sviranja srodan turskom, indijskom ili opcenito orijentalnom melosu. Seka, Dara, Meca, Flafa, Kafa etc.

Pa i cak grckom melosu...zato i te obrade od raznih Goca, Goga usw.
 
Zurück
Oben