Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Nachrichten aus der Türkei

Nun werden vermutlich Kemalisten und Gülenisten die HDP unterstützen:D

Kurdenpolitiker Demirtas will Erdrutschsieg der AKP verhindern

Aktualisiert 6. April 2015 17:42 Uhr

Ankara (AFP) Der Co-Vorsitzende der türkischen Kurdenpartei HDP, Selahattin Demirtas, will nach eigenen Angaben einen Erdrutschsieg der regierenden AKP von Präsident Recep Tayyip Erdogan bei der Parlamentswahl am 7. Juni verhindern. Er hoffe, dass seine HDP mit Hilfe kurdischer Stammwähler und nicht-kurdischer Anhänger ihrer modernen Politik mehr als die zehn Prozent erhalten wird, die für den Einzug ins Parlament notwendig seien, sagte Demirtas in einem Gespräch mit der Nachrichtenagentur AFP.Türkei: Kurdenpolitiker Demirtas will Erdrutschsieg der AKP verhindern | ZEIT ONLINE

Habe ich mir eben auch gedacht :D

Einigen Kemaleons wie Balta traue ich zu ihre Partei zugunsten der HDP zu verraten, damit das Präsidialsystem scheitert.

ikiside bitti benim icim. BBP sayin Yazicioglunundan Saadetde Sayin Erbakandan sonra islamla alakalari kalmadi. Baksana chp kuklalari oldular saadeti biraz ayakta tutan Fatih Erbakan su yamalakmi kavalakmi tam pezevek.

söylediklerin cok cok yanlis, eger bu grublarin islam ile alakalari kalmadi ise o zaman türkiye de hic bir partinin alakasi yoktur. akp'nin yapisi bu teskilatlarda yetisti ve hala yetisiyor, örnek mustafa yeneroglu.

- - - Aktualisiert - - -

Habe ich mir eben auch gedacht :D

Einigen Kemaleons wie Balta traue ich zu ihre Partei zugunsten der HDP zu verraten, damit das Präsidialsystem scheitert.

Es bleibt ihnen keine andere Wahl.

Saadet Partisi ve BBP seçime birlikte girecek - Milliyet Haber

[h=1]Saadet Partisi ve BBP seçime birlikte girecek[/h][h=2]Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, seçime Saadet Partisi çatısı altında BBP ile gireceklerini bildirdi -Kamalak: -"Güçlü bir kadroyla üçlü ittifak biçiminde Meclis'e girelim dedik. Ama takip buyurduğunuz gibi üçlü ittifak gerçekleşmedi. O zaman bu ülke hepimizin ülkesidir, hepimiz aynı gemide yolculuk ediyoruz, beraber yürüyelim dedik. Kırmadılar, kendilerine teşekkür ediyoruz"[/h]
0Sitene Ekle
saadet-partisi-ve-bbp-secime-birlikte-girecek-5497955.Jpeg
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, seçime BBP ile gireceklerini bildirdi. Kamalak ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici YSK'da ortak açıklama yaptı.
Ülkenin birliği ve milletin dirliği bakımından bu seçime büyük önem verdiklerini belirten Kamalak, "Güçlü bir kadro ile üçlü ittifak biçiminde Meclis'e girelim dedik. Ama takip buyurduğunuz gibi üçlü ittifak gerçekleşmedi. O zaman bu ülke hepimizin ülkesidir, hepimiz aynı gemide yolculuk ediyoruz, beraber yürüyelim dedik. Kırmadılar, kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.
Seçime Saadet Partisi çatısı altında girileceğini aktaran Kamalak, "BBP camiasına, Yönetim Kuruluna ve özellikle Mustafa Destici kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de seçimin siyasi partilere, ülkeye, Türk milletine, İslam coğrafyasına ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi. Seçimlerin öncelikle sağlıklı, huzurlu, adalet içerisinde yapılmasını arzu ettiklerini belirten Destici, yüzde 10'luk barajı eleştirdi.
Hazine yardımının adil dağıtılmadığını savunan Destici, hazine yardımının adil dağıtıldığı ve milletvekili adaylarının tercihli sistemle ön seçimle belirlendiği bir sistem vadettiklerini söyledi.
Tarihin, ülkenin, coğrafyanın, mazlum insanların kendilerine yüklediği sorumluluktan kaçmamak adına adalet zemininde seçim işbirliği yapacaklarını daha önce ifade ettiklerini belirten Destici, "Vatanımız, devletimiz, milletimiz, insanımız, ülkemiz, değerlerimiz, inançlarımız için şimdi değilse ne zaman bir araya geleceğiz dedik. O çağrımıza Saadet Partisi yanıt verdi. İnşallah milletimiz de bu işbirliğimizi onaylayacaktır. Hem bu seçim sürecinde hem de sandıklarda meyvesini göreceğimize inanıyoruz" diye konuştu.

söylediklerin cok cok yanlis, eger bu grublarin islam ile alakalari kalmadi ise o zaman türkiye de hic bir partinin alakasi yoktur. akp'nin yapisi bu teskilatlarda yetisti ve hala yetisiyor, örnek mustafa yeneroglu.
Dedigim gibi Milli Görüsün kendisi icindeyim Genclik kollarindada bircok görev aldim. Ben bilirim rahmetli Erbakan zamaninda yüzlerce otobüs kaldirilir türkiyeye gidip oy vermek icin. Erbakandan sonra Genclikte sohbet konusmalarinda olsun hic kimse parti konusmaz oldu konusanlar bile artik orda akp konusuyorlar övüyorlar.Zamanim olmadigindan ben artik sadece Cumartesi günleri camiye gidip sadece dini sohbetlere katiliyorum.Disardan gördügüm bu orda gözüme carpan partiyle ilgili baskanin odasinda bile saadetin artik logosu yok.

Wenn du der MHP treu bleibst, freut es mich.

Warum deine plötzliche Abneigung gegen CHP?

Die Politiker haben nichts mit der Anadolu Türk Müslüman zu tun die wollen auch gar nicht an die Macht die CHP ist eine Partei die auf ewig zwischen 25-30% rumtrollen wird heute ist die CHP das HDP des Westens und hat nichts mit Atatürk zu tun genauso wie AKP mit dem Islam nichts zu tun hat sie machen nur Politik dahinter.

Dedigim gibi Milli Görüsün kendisi icindeyim Genclik kollarindada bircok görev aldim. Ben bilirim rahmetli Erbakan zamaninda yüzlerce otobüs kaldirilir türkiyeye gidip oy vermek icin. Erbakandan sonra Genclikte sohbet konusmalarinda olsun hic kimse parti konusmaz oldu konusanlar bile artik orda akp konusuyorlar övüyorlar.Zamanim olmadigindan ben artik sadece Cumartesi günleri camiye gidip sadece dini sohbetlere katiliyorum.Disardan gördügüm bu orda gözüme carpan partiyle ilgili baskanin odasinda bile saadetin artik logosu yok.

Aynen öyle

Zurück
Oben