Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Nachrichten aus Kroatien

Perković wird nie im Leben ausgeliefert. Wo gibt es das dass ein Staat einen ehemalligen Geheimdienstchef ausliefert. Nicht mal einen Geheimdienstmitarbeiter würde man ausliefern.Kein Staat der Welt macht das.Niemand. Kein CIA, kein KGB(oder wie immer das heute heißt) oder Mossad oder MI5 oder sonstwer.Und Kroatien wird das auch nicht machen, das har weder die HDZ Regierung gemacht noch wird das die jetzige sozialistische tun. Die haben lediglich der Fehler gemacht 3 Tage vor EU Beitritt das Gesetz eindeutig zu ändern,damit haben sie Kroatien geschadet, sie hätten ihn aber auch nach dem alten Gesetz nicht unbedingt ausliefern müßen.
 
Perković wird nie im Leben ausgeliefert. Wo gibt es das dass ein Staat einen ehemalligen Geheimdienstchef ausliefert. Nicht mal einen Geheimdienstmitarbeiter würde man ausliefern.Kein Staat der Welt macht das.Niemand. Kein CIA, kein KGB(oder wie immer das heute heißt) oder Mossad oder MI5 oder sonstwer.Und Kroatien wird das auch nicht machen, das har weder die HDZ Regierung gemacht noch wird das die jetzige sozialistische tun. Die haben lediglich der Fehler gemacht 3 Tage vor EU Beitritt das Gesetz eindeutig zu ändern,damit haben sie Kroatien geschadet, sie hätten ihn aber auch nach dem alten Gesetz nicht unbedingt ausliefern müßen.
Warum nicht, sta ce im on?
 
Warum nicht, sta ce im on?

Stvar je cini mi se kompliciranija nego sto mislimo. Ko zna, mozda je njemacko inzistiranje na Perkovicevu i Mustacevu izrucenju bila kazna za obavjestajce/agente, koji su se odmetnuli, koji su radije suradjivali sa Amerikancima i Britancima, nego sa sasim Njemcima? Pitanje je, hocemo li prije isteka visedesetnog roka, kad se sa spijunskih spisa skidaju oznake "tajnosti", doznati pravu istinu o tome zasto je Hrvatska postala talac "King konga", radi cega se islo cak i u promjene Ustava i u sukob sa EU.
 
Perković wird nie im Leben ausgeliefert. Wo gibt es das dass ein Staat einen ehemalligen Geheimdienstchef ausliefert. Nicht mal einen Geheimdienstmitarbeiter würde man ausliefern.Kein Staat der Welt macht das.Niemand. Kein CIA, kein KGB(oder wie immer das heute heißt) oder Mossad oder MI5 oder sonstwer.Und Kroatien wird das auch nicht machen, das har weder die HDZ Regierung gemacht noch wird das die jetzige sozialistische tun. Die haben lediglich der Fehler gemacht 3 Tage vor EU Beitritt das Gesetz eindeutig zu ändern,damit haben sie Kroatien geschadet, sie hätten ihn aber auch nach dem alten Gesetz nicht unbedingt ausliefern müßen.

Pa Hrvatska je kako svi znamo, sudila ili izrucivala i visoke casnike HV-a, zbog ratnih zlocina pocinjenih u proslom ratu, pa nema nikakva razloga da se ne sudi sefovima jugoslavenske, a kasnije i Tudjmanove obavjestajne sluzbe, zbog politickih likvidacija pocinjenih u komunizmu. Ali pitanje je, gdje suditi, u Hrvatskoj ili Njemackoj?

Ali razumjem sta hoces reci. Izrucivanje bilo kojeg sefa sigurnosne sluzbe trajno destabilizira sustav drzavne sigurnosti, jer ako njegovi celnici nisu barem donekle zasticeni, ni bilo ko' drugi u sustavu ne moze biti zasticen i obavljati svoje poslove.
 
Stvar je cini mi se kompliciranija nego sto mislimo..

...istina...no, ruku na srce..."hrvatska" (kao drzava) si je tu sama kriva....sve mi tu nesto smrdi sto se tice te udbe...pogotovo 1990/1991 kad ih je "nova" hrvatska (na celu s tudjmanom) preuzela u novi "sistem"....kako doci do istine pitaj boga....da se mene pita ja bi sve te bivse komunjare koje su do zadnjeg daha jugoslavije bili uz nju potjerao u tri p**** materine....ako tako smijem reci....no realno kasnim(o) najmanje 20 godina....valjda franjo nije mogao bez njih...
 
...istina...no, ruku na srce..."hrvatska" (kao drzava) si je tu sama kriva....sve mi tu nesto smrdi sto se tice te udbe...pogotovo 1990/1991 kad ih je "nova" hrvatska (na celu s tudjmanom) preuzela u novi "sistem"....kako doci do istine pitaj boga....da se mene pita ja bi sve te bivse komunjare koje su do zadnjeg daha jugoslavije bili uz nju potjerao u tri p**** materine....ako tako smijem reci....no realno kasnim(o) najmanje 20 godina....valjda franjo nije mogao bez njih...

Naravno prijatelju, i meni tu mnogo toga smrdi oko UDBE, tj. koja se kasnije jedino podjelila/transformirala na srpsku ili hrvatsku struju. Ovo sto iznosim je licno moje mislenje, ali mislim da je Tudjmanu prepustena slava, narodu iluzija kroz simbole i izbornu demokraciju, a (bivsim) komunjarama/udbasima, sada premotane u "demokrate", vlast, bogastvo, i moc. U Srbiji jos mirises na kilometre UDBIN-e poteze, koja je prepoznatljiva iz Dacicevih politickih ambicija i koraka.

Jer pogledaj u kratkim crtama Tudjmanov put. On ocekivano pobjedjuje na prvim izborima i odmah se okruzuje udbaskim kadrovima, koji su bili i ostali zestoki, uvjereni jugo-komunisti: Manolic, Mesic, Boljkovac i Perkovic, koji mu kao ososba od najveceg povjerenja ustrojava i vodi tajne sluzbe. Veliki posao, a tek onda dolazi "zesca" struja oko Suska.

Dalji trag (hrvatske) UDBE kroz dogadjaje devedesetih nije tesko pratiti, posebno ubistva Paradzika, Baresica, Kraljevica, no bit ce vremena za te analize. Posebno kad i ako Perkovic na ocekivanom sudjenju , u Hrvatskoj ili u Njemackoj, iznese informacije poznate samo njemu i malom broju jos aktivnih i pozicioniranih udbasa. I nezaboravi prijatelju, Susak dolazi u Hrvatsku s crvenim jugoslavenskim pasosem izdanim u Beogradu 1990. On jedini. Zamisli, covjek koji je na svinji napisao "Tito" i vodio je po Kanadi. Ko mu je to jedino mogao omoguciti, ako ne Perkovic? Perkovic je cini mi se veca riba nego sto sam mislio. Onda ispada da je Josip Perkovic osoba iz sjene, stvarni kreator hrvatske nezavisnosti. Barem ja na tako gledam, a prepustam svakome drukciji pogled na alternativu istoriju.
 
Zuletzt bearbeitet:
Aj ti meni reci kolko godina je dobio Mile Martic a kolko Ante Gotovina pa se ponovo vrati Dinarski Vuce..
 
Aj ti meni reci kolko godina je dobio Mile Martic a kolko Ante Gotovina pa se ponovo vrati Dinarski Vuce..

Neznam zasto me to bas sada pitas kada pricamo o Perkovicevoj ulozi, ali aj' da ti odgovorim. Mile Martic je obican pijun i lokalni vodja, koji je jedno vrijeme glumio predsjednika. On je toliko sitan u ovoj cijeloj prici, da ga nemozes ni vidjeti pod povecalom. Kako onda objasnjavas cinjenicu, da niko, bas niko iz vrha JNA nije optuzen pred haskim sudom? Jel' to Martic sa svojom kninskom ekipom sam ratovao sa papovkama i jurisao traktorima na gradove? Aj' ti meni onda reci, zasto su toliko dva velika vazna covjeka poput Stanisica i Simatovica (Martic nije smio ni otic' u WC bez njihove dozvole), oslobodjeni svih krivica, a drzali su sve kljuceve u Krajini i RS-u? E kad mi to odgovoris, mozes se i ti vratiti.
 
Zurück
Oben