Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Nikola Tesla

Auf jeden Fall kein serbisches. ;-)

Hahahahaha

Tuts dir weh dass Tesla ein STOLZER SERBE war? :D

„Ponosan sam što sam potekao iz zemljoradničkog viteškog naroda, koji je y neprestanoj ljutoj borbi za svoje ideale i evropsku kulturu zadužio Evropu i svuda zaslužio čast i poštovanje čitavog sveta, naročito velike Amerike.“ (Nikola Tesla 1936. godine u otpozdravu Udruženju jugoslovenskih inženjera i arhitekata, koje mu je uputilo čestitke povodom 80. rođendana)

Übrigens:

Tesla's Heimat war nie irgendein sogenanntes "Kroatien".

Seine Patentanmeldung des Wechselstrommotors - sowie das gesamte Ein- und Mehrphasen-Wechselstromsystem vom 1.Mai 1888 beginnt wie folgt:
Be it known that I, NIKOLA TESLA, from Smiljan Lika, Border Country of Austria-Hungary....
http://www.keelynet.com/tesla/00381968.pdf
 
Hahahahaha

Tuts dir weh dass Tesla ein STOLZER SERBE war? :D

„Ponosan sam što sam potekao iz zemljoradničkog viteškog naroda, koji je y neprestanoj ljutoj borbi za svoje ideale i evropsku kulturu zadužio Evropu i svuda zaslužio čast i poštovanje čitavog sveta, naročito velike Amerike.“ (Nikola Tesla 1936. godine u otpozdravu Udruženju jugoslovenskih inženjera i arhitekata, koje mu je uputilo čestitke povodom 80. rođendana)

Übrigens:

Tesla's Heimat war nie irgendein sogenanntes "Kroatien".

Seine Patentanmeldung des Wechselstrommotors - sowie das gesamte Ein- und Mehrphasen-Wechselstromsystem vom 1.Mai 1888 beginnt wie folgt:
Be it known that I, NIKOLA TESLA, from Smiljan Lika, Border Country of Austria-Hungary....
http://www.keelynet.com/tesla/00381968.pdf



Wie ich sehe, hast du keine Ahnung vn Tesla.
Tesla war kei stolzer Serbe, Tesla war überzeugter Jugoslawe und ein Anhänger Titos.

Und hätte er nicht den kroatisch-österreichtschen Backround, wäre aus ihm ein nichts und niemand geworden, so wie die anderen osmanischen Serben.
 
Eindeutig, Nikola Tesla, war ein Ethnischer SERBE, da können die Kroaten und anderen Nationen einen Kopfstand machen nützt nichts! :grin: jebesh, nemoze Srbin sto se rodijo u Nemackoj biti Nemac, nego moze samo biti DRZAVLJANIN NEMACKE! klaro? :grin:
 
Schon arm, wenn man sich mit fremden Federn schmücken muss...
Oder ist das einfach nur Provokation? ::lol:
Sollte man in diesem Alter doch nicht mehr nötig haben...
 
Wie ich sehe, hast du keine Ahnung vn Tesla.
Tesla war kei stolzer Serbe, Tesla war überzeugter Jugoslawe und ein Anhänger Titos.

Und hätte er nicht den kroatisch-österreichtschen Backround, wäre aus ihm ein nichts und niemand geworden, so wie die anderen osmanischen Serben.

Er war Jugoslawe und stolzer Serbe

Junge ist es so schwer zu verstehen was Tesla mit seinen eigenen Worten sagte? uuuu kako boliiiiiiiiiiiiii, pa vidim :jester:

Hier nochmal für dich, Teslas Besuch in BELGRAD:

Tesla je bio dirnut dočekom i čitav minut nije mogao progovoriti ni reči, a zatim se, sa mnogo emocija, obratio studentima: ‘’...Svoju radost, koju ovoga trenutka osećam, ne umem da vam iskažem, ali se radujem što mogu ovom prilikom da pred vama, mila braćo, izrazim svagda svoje najmilije zadovoljstvo, da sam bio i da vazda ostajem samo Srbin i ništa više. Dešava se gospodo, da čovek, udaljen od svoje otadžbine zanet poslom kakvim se ja zanimam, po katkad smetne s uma svoje ime, svoju narodnost i svoju otadžbinu. Ali toga gospodo kod mene nikad nije bilo, a nadam se da i neće i ne može biti. Ako se i ne nalazim među vama, da kao i vi što više privredim na oltaru srpske misli, ja radim drugi posao, na drugi način proslavljam ime srpsko, i na drugi način radim i trudim se, da koliko mogu i ja što korisno privredim svome narodu i svojoj miloj braći. ... Hvala vam na tolikoj pažnji i odlikovanju. U vama gledam ja mlado Srpstvo, koje ima da radi na opštem zadatku sviju Srba. Vi ste budućnost Srpstva. Ja sam – kao što vidite i čujete – ostao Srbin i preko mora, gde se ispitivanjima bavim. To isto treba da budete i vi, i da svojim znanjem i radom podižete slavu Srpstva u svijetu.’’ Teslin govor studenti su često prekidali uzvicima: Živeo Tesla!

Hier kann man sein Besuch komplett durchlesen:
http://www.teslasociety.ch/info/teslaairport/1892_s.pdf

Und hier kurz vor seinem Tod:

Besuch von König Peter II von Serbien im Juli 1942 Hotel New Yorker USA
209414341344f80bf51fd0d052693983_extreme.jpg


Peter II Karadjordjevic (King of Yugoslavia)
In his diaries (A King's Heritage), under date July 8, 1942, the young Peter II writes: "I visited Dr. Nicola Tesla, the world-famous Yugoslav-American scientist, in his apartment in the Hotel New Yorker. After I had greeted him the aged scientist said: `It is my greatest honor. I am glad you are in your youth, and I am content that you will be a great ruler. I believe I will live until you come back to a free Yugoslavia. From your father you have received his last words: `Guard Yugoslavia.' I am proud to be a Serbian and a Yugoslav. Our people cannot perish. Preserve the unity of all Yugoslavs - the Serbs, the Croats, and Slovenes.'"

Sam Tesla 1936. godine u otpozdravu Udruženju jugoslovenskih inženjera i arhitekata, koje mu je uputilo čestitke povodom 80. rođendana, kaže za sebe da je „Srbin Amerikanac” (a ne: Amerikanac srpskog porekla), i zaključuje: „Ponosan sam što sam potekao iz zemljoradničkog viteškog naroda, koji je u neprestanoj ljutoj borbi za svoje ideale i evropsku kulturu zadužio Evropu i svuda zaslužio čast i poštovanje čitavog sveta, naročito velike Amerike.”
 
Zurück
Oben