Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Nur in kroatischer Sprache ,serbischer Sprache und bosnischer Sprache !! .

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Na današnji dan 1970. - Pobjedom nad SAD, Jugoslavija je osvojila svoju prvu zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u košarci, održanom u Ljubljani.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Beogradski aerodrom u Surčinu otvorio je predsjednik Josip Broz Tito prije 60 godina, 1962. godine. Pored njega svečanosti je prisustvovao čitav vrh tadašnje Jugoslavije – Aleksandar Ranković, Petar Stambolić, Mijalko Todorović, Koča Popović, Miloš Minić, Svetozar Vukmanović...
Projekte su izradili jugoslovenski inženjeri i gradile jugoslovenska građevinska preduzeća. Aerodrom je u tom trenutku bio među najmodernijim objektima ove vrste na svijetu. Opremljen najsavremenijim uređajima za navigaciju, dobio je najvišu međunarodnu klasu po ICAO standardima. Imao je dva radara od kojih je jedan kontrolisao zonu od 180 kilometara.
Prvi avion koji je odmah tog dana sleteo bio je JAT-ov “DC-3“, i došao je iz Titograda, a prvi putnik koji je iz njega izašao bio je dr Svetozar Kušić iz Beograda.
U periodu od 1979. do 1981. godine izgrađena je nova zgrada za prijem putnika (Terminal 2), uz neophodno proširenje platforme za prijem aviona i putnika. Time je kapacitet putničkog kompleksa proširen na do 5 milijuna putnika godišnje.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

U jednom intervju VANGELIS je pričao o tome kako je to biti slavan umjetnik.
"Nažalost doživeo sam veliku slavu kao umjetnik. Sa više uspjeha postajete sve veći zatvorenik."
Novinar je to zbunilo i pitao ga je "zar sa više slave i uspjeha ne dolazi i više slobode, u smislu da imate priliku da radite šta hoćete?".
On je odgovorio:
"Vi postajete produkt. Zamislite da ste Koka-kola i da morate da promijenite ukus, šta bi se desilo?"
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Jedan korisnik društvenih mreža objavio je ovu fotografiju i napisao:
"Zaustavio sam se ispred prodavnice i posmatrao ovaj događaj. Čovek je video dvoje dece kako hodaju po kiši gurajući pokvareni bicikl, ostavio je sve ono što je imao u rukama i narednih pet minuta je proveo popravljajući im bicikl dok ga je kiša kvasila.
Kada je završio, deca su se odvezla presrećna, a čovek je otišao sa osmehom na licu od uha do uha. Malo ljudi bi ovo uradilo."
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Moji prijatelji ne aplaudiraju vladi, moji drugovi stalno gube na izborima, ali oni su neophodni za jedno društvo. Moja partija uvek gubi, ali ne bih se ni pridužio onima koji su pobedili, bilo bi me sramota.
- Orhan Pamuk, turski književnik
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Jedan od najlepših stajlinga na maturi ikada, imala je učenica Nikolina Subić 2018. godine. Ona je sav svoj novac koji je bio namenjen za kupovinu maturske haljine donirala u humanitarne svrhe.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Nije me sram obući se kao žena, jer mislim da nije sramotno biti žena.
- IGGY POP
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Prije nešto više od deset godina supruga čuvenog ruskog glumca Konstantina Habenskog umrla je od tumora na mozga. U ime te jedinstvene i nezaboravne ljubavi on počinje da donira polovinu svojih prihoda kako bi spasio živote djece sa istom dijagnozom. Od tada 160 mališana je spašeno zahvaljujući ovim sredstvima.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Uživo iz Italije
"Ne reklama, samo ljubavna pisma
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Prije 40 godina, 26.05.1982. u Jugotonu su otisnuti prvi primjerci Filigranskih pločnika.
O tom novom Azrinom albumu za časopis Rock govorio je tada vođa grupe Đoni Štulić:
“Sad ću raditi stvar po stvar. Voleo bih sada da napravim jednu seriju singlova. Kako mi dođe, tako ću snimati pesmu. Recimo, svaki mesec da izađe po jedan singl. Najbolje je za pesmu, da čim dođe, dok je još u meni, bude otpevana. Najgore je kada leži dve-tri godine, pa ne znaš kako da je izvedeš, izgubiš sve ono što je bilo lepo u njoj, razlog zbog kojeg je komponovana. Pesma se mora snimiti odmah i odmah objaviti. A ne da stoji. Ukvari se.
Na ‘Pločinicima’ ima sedam-osam pesama starih bar četiri-pet godina. Mi smo ih nekada radili, ali bar dve-tri godine ih nismo ni probali ni svirali. Radili smo ih tek kada smo ušli u studio. Znači, tu su bile nove.
‘Filigranski’ su dobro napravljeni, zadovoljan sam. To je tako, nivo 65, 66. godine, kraj šezdesetih. Ali, tu nema saunda sedamdesetih. Čuje se ono što se treba čuti. Azra ima poruku i važna je ta poruka, makar šepava bila. Sve ostalo… jebi ga.”, ispričao je Đoni.
 
Zurück
Oben