Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Nur in kroatischer Sprache ,serbischer Sprache und bosnischer Sprache !! .

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

https://www.spiegel.de/kultur/kino/...kqYZhhZw-yDnA_k96ekRAE6Xgx1lfOg7SP6QcB2YcRi8Y
Umro je u snu od srčanog zatajenja u dobi od 53 godine, 25. decembra 2016.
I stotine hiljada ljudi je još uvijek živo zahvaljujući njemu.
Tek nakon pjevačeve smrti saznalo se da je potrošio milione za pomoć siročadi, beskućnicima, bolesnim i strancima u nevolji. Deset činjenica očevidaca koje će otkriti pravo lice George Michaela.
Učesnica TV emisije "The Deal" izjavila je u eteru da joj je potrebno 15,000 funti za invitro proceduru. Sljedećeg dana, Michael je nazvao i tajno prebacio cijeli iznos za nju.
Richard Osman, TV voditelj: George Michael je radio anonimno u skloništu za beskućnike gdje sam volontirao. Nisam nikome rekao za ovo jer nas je on zamolio da ne kažemo. To je ono što je nekad bio.
Emmeline Mondo, glumica: Dama u dobrotvornoj organizaciji za djecu mi je rekla da je jedini razlog zašto još postoje George Michael.
Kate Waugh: Svakog Uskrsa kada smo Chris Tarant i ja bili domaćini Capital FM događaja pomoći djeci, George Michael bi se pojavio u 3:30 ujutro i donirao 100.000 funti.
Mick Brown, DJ: Dao je 25.000 funti strancu u kafiću jer je plakala za dugom. Napisao je ček i zamolio konobaricu da ga da ženi nakon što je izašla.
Vektor Viktorija: Priredio je besplatan koncert za medicinske sestre koje su brinule o njegovoj pokojnoj majci.
Andrew: Njegove donacije su pomogle u stvaranju svijeta u kojem ljudi s HIV-om mogu živjeti zdrav život bez predrasuda i diskriminacije.
Jane Barron, Terence Higgins povjerenik: Prije mnogo vremena napisala sam članak o poznatom čovjeku koji je konobarici od 5.000 funti dao napojnicu jer je student medicine u dugovima. Taj čovjek je bio George Michael.
Sally Hughes, novinar: Bio je i jedina zvijezda u programu "Ko želi biti milioner? ". Profit zvijezda u ovoj igri se prenosi u humanitarne svrhe, a onda je rekao: "Ako izgubim, sam ću uplatiti novac. "
Sally Hughes, novinar: Od 1996. George Michael donira sav prihod od pjesme "Isus djetetu" u dobrotvorne svrhe. Prebacio je milione koji su spasili stotine hiljada djece. Već dugi niz godina je bio najdarežljiviji filantrop koji je donirao novac za Childline. Michael je, međutim, bio odlučan da svoju velikodušnost ne objavi javno tako da niko izvan dobrotvornih organizacija nije znao koliko je dao najranjivijoj djeci nacije.
Esther Rantzen, osnivač Childline-a.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

ripadnici poljskog otpora tokom Drugog svetskog rata od tada do danas, 1940-2022
Svi ovi ljudi su bili članovi poljskog otpora, podzemne grupe koja se borila protiv nemačkih vojnika u Poljskoj. Oni su odigrali veliku ulogu u ustanku u Varšavskom getu. Varšavski geto je bio sirotinjski kvart u Varšavi koji su postavili Nemci. Bilo je predviđeno da se tu drže Jevreji. Jevrejsko stanovništvo u Varšavi je sakupljeno i stavljeno u ovaj geto, koji je imao užasne uslove za život. Jevreji su ovde bili podvrgnuti užasnom tretmanu od strane Nemaca sa siromaštvom i bolestima. Međutim, prava okrutnost Nemaca prema Jevrejima koji žive u Varšavi videla bi se kada su nemačke trupe i Gestapo ušli u geto u aprilu 1943. da bi sakupili poslednje stanovnike Geta kako bi ih poslali u koncentracione logore kao deo svojih „program raseljavanja“.
Ovde su naišli na jevrejske pobunjenike koji su se okupili pod idejama slobode, istrajnosti i snage protiv svojih tlačitelja. Mnogi od ovih hrabrih ljudi su se okupili, neki su patili od bolesti, gladi i infekcija. Mnogi od ovih Jevreja su znali da ovaj plan neće uspeti i da će umreti okrutnom smrću, ali su Jevreji iz Varšave odlučili da se konačno izbore sa svojim neprijateljima, i time su odlučili da uzvrate.
700 loše obučenih i opremljenih jevrejskih boraca borilo se protiv 2.000 nemačkih vojnika, pri čemu je veći deo borbi vodio prsa u prsa. Kao odgovor, Nemci su upotrebili otrovni gas da isteraju pripadnike otpora koji su se krili u kanalizaciji. Takođe su koristili bacače plamena i spalili ceo geto do temelja. Poljski civili koji su videli ovo su se uključili u borbu sa pripadnicima otpora i izbila je velika borba. To je trajalo 27 dana. Ubijeno je 7.000 Jevreja/civila, a 7.000 odvedeno u koncentracione logore.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

U Istri, gde god da krenem
Malo malo, pa naletim na Tita
Glavne ulice se tako zovu
Ostale su biste
Spomenici
U kućama, knjige
Kada pitam zašto
Kažu mi
Da nije bilo - Tita
Sve bi ovo bila Italija
Pre toga, da nije bilo Jugoslavije
Sve bi ovo bila Austro - ugarska
Svi mi objašnjavaju
Da se i dalje neguje
Anti-fašizam
Od taksista
Do ljudi koje srećem usput
Objašnjavaju mi da je Istra svačija i ničija
Pre svega svoja
Naravno, nema više ni Tita, ni Jugoslavije
A Istra je nekako ostala sebi
Rekoše mi
Ne želimo mi da se pripojimo nikome
Nego da pripadamo sebi
I moram da priznam
Dobro im ide
Napravio sam lapsus u Opatiji
Rekoh - dobro veče Istra -
Rekli su mi - nije ti ovo Istra -
Kažem - kako nije, kada se osećam ovako dobro. -
Možda je i to najbolji opis Istre
Tamo gde se osećamo dobro
I gde nas ne pitaju odakle smo
Nego gledaju kakvi smo
Dobri smo
Čim smo tu
Vidimo se večeras
Pula je Istra
Neću pogrešiti ovaj pu
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Prema legendi iz 19. vijeka, Istina i Laž su se srele jednog dana. Laž je rekla Istini: "Kako je predivan dan danas!"
Istina je pogledala u nebo i uzdahnula sa olakšanjem, dan je zaista bio predivan.
Njih dvije su provjele dosta vremena zajedno, da bi naposletku stigle do jednog bunara. Laž se obratila Istini: "Voda je zaista lijepa, hajde da se okupamo zajedno!"
Istina je, pomalo sumnjičavo, provjerila vodu i otkrila da je zaista ugodna za kupanje.
Tada su obe skinule svoju odjeću i počele da se kupaju. Odjednom, Laž je izletjela iz vode, obukla odjeću od Istine i pobjegla. Pobjesnela Istina istrčala je iz bunara, pokušavajući da pronađe Laž i uzme natrag svoju odjeću.
Svijet, gledajući golu Istinu, okretao je svoje poglede sa osudom i bjesom. Sirota Istina se vratila u bunar i nestala zauvijek, skrivajući tako svoju sramotu. Od tada, Laž putuje širom svijeta obučena kao Istina, zadovoljavajući potrebe društva, jer Svijet, u svakom slučaju, ne posjeduje ni najmanju želju da upozna golu Istinu.
Slika "Istina izlazi iz bunara", Jean-Léon Gérôme, 1896.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

IN MEMORIAM
Prije 22 godina, 28.8.2000.- ubijen je Milan Levar.
Milan Levar u ratu je odbijao da izvrši naredbe suprotne općeljudskim vrijednostima i njegovim ličnim, visokim moralnim ubjeđenjima. 1997. svjedočio je pred sudom u Haagu o ratnim zločinima Hrvatske vojske nad civilima uglavnom srpske nacionalnosti u Gospiću. Kao zaštićeni svjedok suda u Haagu odbio je promjenu identiteta i mogućnost da napusti Gospić. Dostojanstveno je podnosio sve prijetnje smrću upućene njemu i članovima njegove porodice zbog njegove borbe za istinu. 28.8. 2000. ubijen je podmetnutom bombom u dvorištu svoje automehaničarske radionice u Gospiću.
I u svojoj smrti prisutan te stalno pokazuje koliko još uvijek Hrvatska nije u stanju da se adekvatno suoči sa svojom ratnom prošlošću jer ni dan-danas njegove ubice nisu pronađene.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Uživo iz Tirane
Volim ovu ženu
"Albanke su naše sestre.
Ja sam Srpkinja i uz vas sam."
- Vanja Šunjić
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Na današnji dan, 29. avgust 1944. - na zahtev izbegličke vlade Kraljevine Jugoslavije kralj Petar II Karađorđević posebnim ukazom oduzeo je komandu generalu Draži Mihajloviću i pozvao tzv "Jugoslovensku vojsku u otadžbini " da se stavi pod komandu Josipa Broza Tita i pristupi bez uslova narodnooslobodilačkim partizanskim odredima Jugoslavije kao jedinoj vojnoj sili koja se već tri godine hrabro suprostavlja fašističkim okupatorima .
"Četnici Draže Mihailovića ne da se nisu borili protiv nemačkog i italijanskog okupatora , već su otvoreno sarađivali sa njim u borbi protiv partizanskog pokreta " - stajalo je između ostalog u saopštenju izbegličke vlade u Londonu !
Četnici pod komandom Dragoljuba Mihailovića nisu se obazirali na ovaj poziv, te je kralj 1944. godine raspustio vladu u kojoj je Draža bio ministar vojske i ukinuo njegov štab.Kraljeva odluka objavljena je preko radio Londona 12. septembra.
Time je priznat legitimitet AVNOJ-u, a Jugoslovenska Armija pod komandom maršala Josipa Broza Tita priznata kao jedina zvanična vojska u Jugoslaviji.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Na kraju svega život ide dalje, a deca su ta koja nam ostaju da ih odgajamo.
U 93% slučajeva prilikom razvoda, majka je ta koja ostaje sa svojom decom, dok se muškarac "prisabere ili razbistri um". Slomljena, ali hrabra majka je ta koja ublažava emocionalni udarac svojoj deci.
 
Zurück
Oben