Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Nur in kroatischer Sprache ,serbischer Sprache und bosnischer Sprache !! .

Um diese Inhalte anzuzeigen, benötigen wir die Zustimmung zum Setzen von Drittanbieter-Cookies.
Für weitere Informationen siehe die Seite Verwendung von Cookies.


Um diese Inhalte anzuzeigen, benötigen wir die Zustimmung zum Setzen von Drittanbieter-Cookies.
Für weitere Informationen siehe die Seite Verwendung von Cookies.
 
Zuletzt bearbeitet:
Um diese Inhalte anzuzeigen, benötigen wir die Zustimmung zum Setzen von Drittanbieter-Cookies.
Für weitere Informationen siehe die Seite Verwendung von Cookies.



Um diese Inhalte anzuzeigen, benötigen wir die Zustimmung zum Setzen von Drittanbieter-Cookies.
Für weitere Informationen siehe die Seite Verwendung von Cookies.
 
Zvečevo je poznata Hrvatska fabrika čokolada iz Slavonske Požege koja je osnovana u oktobru 1921 pod imenom "Stock cognac Medicinal". Godine 1934 potpisan je ugovor o saradnji sa švajcarskom kompanijom Nestle za proizvodnju čokolada i bombona na 10 godina. Godine 1936 Nestle dobija dozvolu za proizvodnju čokolade i čokoladnih proizvoda, a 1946 godine proizvodnja je nastavljena u nacionalizovanoj fabrici. Od 1951 godine fabrika posluje pod imenom Zvečevo. Zvečevo čokolade su imale veliku popularnost na tržištu nekadašnje Jugoslavije.

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.



Renata Ulmanski
-Moja mladost je bila specifična. Čak i kad danas pričam o njoj mnogi ne mogu da poveruju. Išla sam na radne akcije u Šamac, Sarajevo, Brčko, Banoviće, Novi Beograd, mešala beton, ali reč "ideali" je sada veoma smešna. Unuci me nekad pitaju zašto sam išla, a ja ne znam kako to da im objasim. Pripadala sam nekom vedrom vremenu.
Živela sam u lepoj, velikoj, ozbiljnoj zemlji, okružena bliskima za koje je neko rekao da su bili isklesani od morala, inteligencije i hrabrosti. Bilo je časno i odgovorno živeti među takvim ljudima. Kada se moja zemlja rastočila, ja sam je ispratila, a datum rođenja nam je bio isti, samo ona nije izdržala. Ali, svejedno, ta zemlja je zauvek ostala moj mentalni prostor – istakla je Renata Ulmanski poznata jugoslovenska i srpska glumica, koja već gotovo deceniju živi izvan medija i javnosti.

:babsi:
 
Zurück
Oben