Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Nur in kroatischer Sprache ,serbischer Sprache und bosnischer Sprache !! .

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Keanu Reeves
"JA MOGU IMATI I NAJSKUPLJE AUTOMOBILE NA SVIJET I VILE NA BEVERLY HILLSU ILI BILO GDJE DRUGDJE NA SVIJETU ALI ŠTA MI TO ZNAČI KAD MOJ SUGRAĐANI NEMAJU ZA HLEB, DRAŽE MI JE OTIĆI U NARODNU KUHINJU DATI SVOJ DOPRINOS SJESTI SA TIM LJUDIMA I DANAS NAHRANITI 100-200 LJUDI... KADA SE MOJ ŽIVOTNI PUT BUDE ZAVRŠIO NA OVOM SVIJETU ,ŽELIM DA ME LJUDI VIŠE UPAMTE KAO DOBROG ČOVJEKA A NE SAMO KAO ZVIJEZDU AKCIONIH FILMOVA"
Bravo bravo Keanu (y) 😎
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Volio sam sve sto nije rat, volio sam mir.
A onda se i mir uznemirio. Strah je najgora izdajica.
- Mesa Selimović
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Nitko nikad nije dobio sve utakmice.
Sto prije shvatis, biti ce ti lakse.
- Drazen Petrovic (*22.10.1964 - 7.6.1993)

RIP
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

"Nekad sam htjela da se udam, da budem konzervativna, da imam djecu. Nisam jurila frajere,a proglasili su me da imam sidu i da se drogiram. Boze oprosti, sacuvaj i sakloni. Mozda sam u drugoj polovini zivota postala to sto su zeljeli"
- Sonja Savic

Sonja :cry:
 
Mein Onkel Stanko liebt jeden Ballsport und kennt alle starken Clubs weltwei, aber als Petrovic umgekommen ist hat er jahrelang keinen Basketball gucken können
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


U septembru 1958. trudnica je hitno prebačena u bolnicu sa napadom apendicitisa. Lekari su je upozorili da može doći do ozbiljnog oštećenja fetusa posle operacije i savetovali su joj da nastavi sa abortusom, ali je ona kategorično odbila.
Dete je rođeno sa glaukomom i samo iz desnog oka videlo je zamućene oblike i boje, ali je, uprkos tome, normalno odrastalo na imanju svojih roditelja koji su pravili alat i prodavali vino.
Sa 7 godina naučio je flautu, trubu, saksofon, gitaru, trombon i bubnjeve. Sama klasična muzika je, po rečima njegove majke, smirivala ovaj nemirni duh. Jednog dana mu je dadilja dala ploču italijanskog tenora Franca Corellija. Bocelli ga je voleo. Sa 7 godina mogao je da razlikuje glasove najpoznatijih pevača tog vremena i pokušavao je da ih imitira.
Sa 12 godina na fudbalskoj utakmici igrao je kao golman i lopta ga je silovito udarila u lice. Došlo je do krvarenja u desnom oku i potpuno je oslepeo.
Svi su savetovali slepom detetu da bude oprezan, ali ono nije odustajalo. Nije stao, imao ambicije i jurio svoje snove. „Kad sam odrastao, svi su mi govorili 'ne radi to da je opasno', ali nije me bilo briga. Ako tako razmišljamo, sve je opasno“. Čak je učestvovao i na konjskim trkama. Studirao je pravo, ali je koračao avenijom slave kao tenor i tekstopisac. Otkrio ga je Pavarotti
Godine 1998. ušao je na listu 50 najlepših ljudi magazina People, kao i u Guinnessovu knjigu kada je uspeo da se sa klasičnim albumom Sacred Arias nađe u isto vreme na prva tri mesta američke liste klasičnih albuma.
Italijanska republika ga je odlikovala Ordenom za zasluge, a 2. marta 2010. odlikovan je zvezdom na Bulevaru slavnih u Holivudu za doprinos pozorištu uživo.
Celine Dion je jednom rekla za njega: „da je Bog umetnik, njegov glas bi morao da zvuči kao Andrea Bocelli

😍
 
Zurück
Oben