Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Nur in kroatischer Sprache ,serbischer Sprache und bosnischer Sprache !! .

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Na današnji dan prije 60 godina, 16.6.1963. - Prva žena poletela u kosmos - Valentina Terješkova kosmičkim brodom "Vastok 6" obletela Zemlju 48 puta.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

"Sebi nikada nisam dozvolio da mislim da sam najbolji ili na neki način veliki. Mislim da je to svojstvo budala – verovati da si neko drugi!”
Dragan Nikolić
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Zrno suncokreta je palo na nezgodnom mestu
ali priroda je neunistiva.. :babsi:
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


Boris Dežulović
- Hrvatska je jedan apsolutno nepopravljivo promašeni projekt. Za Hrvatsku nema pomoći. Nema ova država nikakve šanse. Jedina njena odnosno naša šansa je da se u nekoj bliskoj budućnosti, bar za života naše djece, dogodi nekakvo geopolitičko preslagivanje u kojoj će Hrvatska biti dio nečega što će Hrvatima potpuno oduzeti pravo da odlučuju o svom životnom prostoru. Hrvatima je više ili manje bilo dobro uvijek kad je netko drugi vladao nad njima. Onda bi u sebi pizdili, ali čim su dobili državu, ona je bez greške propala već sutradan. Prvi put kad nisu imali opravdanje da njima pišu zakone Beograd, Beč, Pešta, nego da odlučuje Zagreb, tog trenutka, sutradan, Hrvatska je propala. Hrvatima ne treba davati državu. To ne znači da su Hrvati besmislen narod. Imaju talenta za višeglasno pjevanje, za nogomet, ali nisu za državu. Nije za svakoga država.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.


„Dve stotine godina smo govorili američkim Indijancima koji se bore za svoju zemlju, svoje živote, svoje porodice i svoje pravo da budu slobodni: položite svoje oružje, prijatelji, i nastavićemo da živimo zajedno. Kada su položili svoje oružje – ubili smo ih. Lagali smo ih. Prevarili ih na njihovoj zemlji. Naterali ih da potpišu ugovore koje mi sami nismo poštovali. Pretvorili smo ih u prosjake na kontinentu koji im je davao život otkad život postoji. Prema bilo kojoj interpretaciji istorije, koliko god izvrnutoj, mi nismo bili u pravu. Nezakonito smo postupali, niti smo bili pravedeni. Ne treba nas čuditi to, što se njih tiče, ne moramo vratiti njihove ljude, niti živeti u skladu s dogovorima. Nama je dato prirodno pravo da napadamo prava drugih, otimamo njihovo vlasništvo i uzimamo njihove živote, dok oni brane svoju zemlju i slobodu; dato nam je pravo da njihove vrline prikazujemo kao zločine, a naše razvrate kao vrline.
Ipak, postoji jedna stvar koja je iznad ove perverzije, a to je ogromna presuda istorije, koja će nas sigurno osuditi. Ali brinemo li mi o tome? Kakav je to šizofreni moral koji nam dozvoljava da celom svetu prenosimo poruku da živimo po datim obvezama, kada svaka stranica istorije govori suprotno; kada su svi žedni, gladni i ponižavajući dani i noći poslednjih 100 godina života američkih Indijanaca tome potpuno protivrečni?"
Deo govora Marlona Branda, nakon odbijanja Oskara za Kuma zbog lošeg tretmana Indijanaca u filmskoj industriji. Govor je pročitala Indijanka, koju je poslao Brando da primi Oskara, na konferenciji za novinare nakon dodele. Brando je takođe svoj veliki posed u Kaliforniji kako je on rekao samo vratio Indijancima, jer je to njima oduvek pripadalo.
 
Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Autokamp Jadranka, Izola 1972. godina
 
Zurück
Oben