Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Rehabilitovan Nikola Kalabić

U Srbiji se nije nikada bolje zivjelo nego u SFRJ, narocito ne u onom svinjcu od Kraljevine, a to sa milion mrtvih je zesca glupost.
Pa ja eh, po onome kako neki pricaju ovde moze neko misliti da smo ziveli bolje nego ameri u zlatno doba 20'ih. A za milion mrtvih na racun komunista, i mene zanima odakle taj broj i da li se tu racuna i vreme rata tj dal se tu racunaji i nacisti itd.
 
Koja beda? Kao da se pre Tita zivelo kraljevski a posle njega i da ne pricam lol

- - - Aktualisiert - - -

A koliko znam partizani su toko osvetnickih akcija pobili izmedju 50.000 i 250.000 ljudi (procenjeno, ali ne zna se tacno). Znaci cak i da kazemo da je taj broj 250.000, odakle onih 750.000? Kad su pobili toliko ljudi? Tokom rata? Onda se tu racunaju i okupatori?

Da zato su ljudi poceli bezat iz Juge cim se prizila prilika, jedni od prvih su otisli ranih 60ih godina, ako bi mi banka gurala dnevno lazne kredite i ja bi ziveo kraljevski :lol:

Negde ovde u forumu sam davno postavio sve te zrtve, inace potrudi se da nesto naucis umesto da mlataras po praznu slamu klinjo slinavi.


Kroz naše zatvore je prošlo između 1945. i 1951. 3,777,776 zatvorenika, dok smo likvidirali 586,000 narodnih neprijatelja.” (Aleksandar Ranković, iz izvještaja u beogradskoj skupštini, Politika, Beograd, 1.veljače 1951., str.1)

- - - Aktualisiert - - -

das hat sich hoffentlich geändert bis heute :D

Also die Cetniks aus dem WW2 sind weiterhun unbeliebt :D
 
U Srbiji se nije nikada bolje zivjelo nego u SFRJ, narocito ne u onom svinjcu od Kraljevine, a to sa milion mrtvih je zesca glupost.

Logisch...die anderen durften ja auch abdrücken. Kein Wunder das man die nicht ziehen lassen wollte
 
Da zato su ljudi poceli bezat iz Juge cim se prizila prilika, jedni od prvih su otisli ranih 60ih godina, ako bi mi banka gurala dnevno lazne kredite i ja bi ziveo kraljevski :lol:

Negde ovde u forumu sam davno postavio sve te zrtve, inace potrudi se da nesto naucis umesto da mlataras po praznu slamu klinjo slinavi.


Kroz naše zatvore je prošlo između 1945. i 1951. 3,777,776 zatvorenika, dok smo likvidirali 586,000 narodnih neprijatelja.” (Aleksandar Ranković, iz izvještaja u beogradskoj skupštini, Politika, Beograd, 1.veljače 1951., str.1)

- - - Aktualisiert - - -



Also die Cetniks aus dem WW2 sind weiterhun unbeliebt :D
A ti sad lepo pokazi tih pola miliona zrtava itd. Inace ne bi me cudilo da je u pitanju lazna propaganda izmisljena negde po nekom forumu, imaju obicaj za tako nesto ;)
cicak-lazno-citirao-rankovica-u-otvorenom-o-586.000-likvidiranih-narodnih-neprijatelja-5836-7321.jpg
 
Dissention rastet ja threadübergreifend aus:lol: Quält ihn nicht zu sehr
 
600.000? Pa toliko nisu ni ustase i cetnici zajedno ubili.

Ti vjerujes sve dok ide protiv komunista.

Noch mehr Quellen :

20th Century Democide

- - - Aktualisiert - - -

In dem Buch Death by Government (1994) geht Rummel der Theorie vom Demokratischen Frieden im Hinblick auf Demozid nach. Er analysiert vor allem Daten über das 20. Jahrhundert. Rummel stellt 39 Mio. Kriegsopfer weltweit (1900-1987) 170 Mio. Opfern von Demozid gegenüber. Die Zahlen setzen sich aus Schätzungen anderer Wissenschaftler (Small & Singer für die Jahre 1900-1980) sowie aus eigenen Schätzungen (für die Jahre 1980-1987) zusammen. Er analysiert und vergleicht die Daten aus 15 Regimen wie z.B. der UdSSR, dem kommunistischen China, Kambodscha unter den Roten Khmern, NS-Deutschland, oder Japan. Dabei listet er in zahlreichen Tabellen und Graphiken die Opfer nach Ort, Zeit und Umständen ihrer Ermordung sowie nach Tätern auf. Im ersten Kapitel fasst er für das 20. Jahrhundert die Mörder mit jeweils mehr als 1 Million Opfern in einer Rangliste zusammen. Gemessen in Millionen Opfern nennt er: Josef Stalin (43), Mao Zedong (38), Adolf Hitler (21), Chiang Kai-shek (10), Lenin (4), Tōjō Hideki (3,6), Pol Pot (2,4), Mengistu Haile Mariam (1,7), Yahya Khan (1,5) und Tito (1,1).
 
Zurück
Oben