Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Superliga Srbija

Meine These ist ja bzw - das wissen viele - die serbische Liga ist durch und durch korrupt, ein Gebilde welches nur noch erhalten wird, um Ausländer und Talente zu locken, einigermassen aufzubauen und mit Profit zu verkaufen. Wie wenn man ein toten Körper am Leben erhält, um die Organe noch zu entnehmen.

Das was da in Partizan gelaufen ist, da hat jmd hinter den Kulissen eine Stange Geld bezahlt, um euren Lauf zu stoppen und hat es durch so eine qualitative Verpflichtung getarnt. Man hat uns den Kup und euch die Meisterschaft gegeben. Alles abgesprochen, deswegen sehe ich kein Sinn, die Liga und FSS weiter zu erhalten.

A posto je Dacic novi premijer, zna se kome ide titula :p

To volite, da se bijete kad ste vecina ; ))
 
hahahahaha na kraju ce biti tole i ivica namestili.

hoffe nur man schafft es die jungen spieler wie markovic und aksentijevic zu halten und werden nicht so schnell verkauft wie nastasic.

aber was ich noch mehr hoffe ist die, dass es stimmt mit vermezovic und tumbakovic.
 
Also Danke : )

Kasalica ist finde ich ziemlich schnell, hat kein schlechten Körper und ein halb wegs guten Schuss, sprich ich denke er hat Potential für die NM, wie auch deutlich besser zu werden. Seine Schnelligkeit hat Partizan mindestens ein Derby gekostet.

Maksimovic sieht bisschen wie Pique aus und spielt ähnlich. Du hast Recht, der macht manchmal dumme Fehler, denn der Junge ist erst 21 aber ich denke auch er hat Potential. Er ist ziemlich robust, gross, lange Beine und stabil in der IV, jedoch langsam und unsicher.

Die Delije ausm BF sollten man die Grobari ausm BF knüppeln xD

naja mit Maksimovic weiss ich nicht recht ... der kann euch viel kaputt machen in zukunft ... Gerade heute hat Borac fast nen tor gemacht durch sein Stellungsfehler ...
Gegen die ganz schnellen stürmer aus Europa wirds sehr eng ... Gerade weil er 21 ist darf er nicht so langsam sein xD ...
 
hahahahaha na kraju ce biti tole i ivica namestili.

hoffe nur man schafft es die jungen spieler wie markovic und aksentijevic zu halten und werden nicht so schnell verkauft wie nastasic.

aber was ich noch mehr hoffe ist die, dass es stimmt mit vermezovic und tumbakovic.

Markovic bleibt noch ein jahr 100% ... Aksentijevic ist in europa noch nicht angesagt bzw keiner hat interesse gezeigt ...
Da man Pauljevic geholt hat wird Aksentijevic als RM spielen ... was er auch in der jugend u. in Teleoptik gespielt hat
 
Dijakite na probi u Partizanu



Senegalski 18-godišnji napadač Aluin Dijakite nalazi se na probi u Partizanu i pokušaće da stigne do ugovora u petostrukom šampionu Srbije, prenose Novosti.
Partizan kuburi sa napadačima čitave sezone, a pretpostavlja se da je Dijakite jedno od potencijalnih rešenja za špic kluba. Dijakate bi do kraja nedelje trebalo da doputuje u Beograd i odmah se priključi treninzima, najverovatnije, Teleoptika.
Tu neće biti kraj dolascima fudbalera u „Zemunelo“, pošto bi sledeće nedelje u Humsku trebalo da stigne i jedan neimenovani fudbaler Gane. Sve što se o njemu zna jeste da ima 21. godinu i da igra na poziciji zadnjeg veznog fudbalera.

Dijakite na probi u Partizanu | Srpski fudbal
 
Moca, Tumba, Vermez, trio za pobede!



foto: partizan.rs​

Upražnjeno mesto šefa stručnog štaba preuzima Vladimir Vermezović, na funkciju sportskog direktora postavljen je Ljubiša Tumbaković a direktor omladinske škole biće Momčilo Moca Vukotić.Nakon odluke Avrama Granta da napusti klupu Partizana, čelnici kluba nisu čekali ni da se tekuća sezona završi već su delali u skladu sa situacijom.
U klubu su napravljene korenite promene koje za cilj imaju nastavak dominacije kluba na domaćoj fudbalskoj sceni uz pravljenje prospekta koji podrazumeva uspešan Partizan u evropskim takmičenjima.
Prema rečima predsednika Đurića, ljudi koji su današnjom promocijom preuzeli pomenute funkcije, pravo su rešenje i treba očekivati ostvarenje zacrtanih ciljeva.
„Doveli smo nove ljude, pred vama je vrhunski tim stručnjaka koji će biti zaduženi da donose trofeje Partizanu i prave što bolje rezultate u Evropi. Naša obaveza je da im stvorimo uslove za to“ rekao je novinarima Đurić, a onda se osvrnuo na pojedinačno predstavljanje novajlija u sportskom sektoru.
„Šta reći o Tumbi? O našem najtrofejnijem treneru? Svi znaju ko je i šta je napravio sa Partizanom. Sporazumno smo raskinuli ugovor sa Grantom i za novog trenera postavili Vladimira Vermezovića. On je dete Partizana koji je postizao vrhunske rezultate sa klubom i kao igrač i kao trener. vermezović je naš najuspešniji trener, poznato je dokle smo sa njim stizali u Evropi. Ne znam šta novo može da se kaže i o Moci, sem da je naš najbolji igrač svih vremena. Rekorder po broju nastupa i čovek koji u životu ima samo dve stvari – Partizan i familiju“ završio je Đurić.
Ono što je novinare posebno interesovalo jeste viđenje trenutnog stanja stvari ljudi koji su danas promovisani. Oni su, kao u glas, govorili da im je drago što su ponovo deo crno-bele familije koju nose u srcu.
„Izuzetno sam zadovoljan i počastvovan što sam u društvu legendi i što sam ponovo kod svoje kuće. Naš prioritet je ostati šampion, a Evropa je bajka u kojoj smo dugo živeli. Trebalo bi biti svestan jačine konkurenata, njihove moći i bogatstva i truditi se da ih što više raniš. Moj plan je da nam oslonac budu mladi igrači, i to naši, a od stranaca koji ostanu ili ih angažujemo očekujem da donesu prevagu. Moraju da budu bolji od drugih da bi bili u Partizanu“ poručio je novi trener Partizana, Vladimir Vermezović.
Funkcija sportskog direktora pripala je najtrofejnijem treneru Partizana koji je dubok trag ostavio i u dalekoj Kini. Tumbakoviću će se sada naći u drugačijoj ulozi ali je ubeđen da neće imati problema da se snađe.
„Zadovoljstvo je vratiti se u Partizan. Naši ciljevi su jasni. Uvek titula i što bolji rezultati u Evropi. Podrobnije o planovima i potezima pričaću na zajedničkoj konferenciji sa trenerom Vladimirom Vermezovićem“ kratko je istakao popularni Tumba.
Za kraj konferencije, novinarima se obratio i legendarni Momčilo Moca Vukotić koji će preuzeti funkciju direktora omladinske škole crno-belih.
„Zadovoljan sam i srećan što sam se posle 22 godina vratio u moj klub. Mesto na kojem sam doživeo najlepšte trenutke i kao igrač i kao trener. Partizan je oduvek imao dobru omladinsku školu, ja sam tu samo da unapredim njen rad. Nadam se da će u kontinuitetu nastaviti da pravi mlade igrače za prvi tim“ jasan je bio Vukotić.

U nedelju će Partizan spustiti zavesu na sezonu 2011/2012 duelom sa Metalcem a nakon toga treba očekivati iznošenje konkretnih planova novopostavljenih kadrova.

Moca, Tumba, Vermez, trio za pobede! | Srpski fudbal
 
Zurück
Oben