Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Vatreni

PORUČIO ČAČIĆU: ‘Slušaj staru budalu, taj dečko je Bog, a ti ga držiš na klupi!’


Ono što mnogi smatraju preuranjim odlaskom hrvatske reprezentacije s Europskog nogometnog prvenstva prokomentirao je i nekadašnji izbornik Vatrenih Miroslav Ćiro Blažević. I pritom nije aplaudirao aktualnom izborniku Anti Čačiću.
“Ovo što sam sada doživio, nisam nikada, ovo je strašno, strašno. Ne znam je li izbornik Čačić doživio nešto slično, ali znam da je napravio fatalnu grešku, fatalnu. Ma ja ne mogu vjerovati da mu Pjaca nije igrao. Pa Pjaca je, moj Čačiću, Bog, a ti ga držiš na klupi, zagrijavaš”, izjavio je Blažević kroz suze, piše Večernji list koji donosi i nastavak njegovih dojmova:
‘I onda se dogodi užas’

“Kako neću plakati, pa ja sam Hrvat i u svoj ovoj tuzi u kojoj u Hrvatskoj živimo, ovi naši igrači su svjetlo, oni su nam bili nekakva nada. I sad je ugašena ovako nepravedno. Zato ne mogu vjerovati da Pjaca nije igrao, da nije ušao mnogo ranije u igru. Gledam utakmicu i stalno vičem, Ante, uvedi Pjacu, uvedi Pjacu. Pa daj poslušaj ovu staru budalu. Ali, ne. I onda se dogodi užas. Ma, ne mogu više govoriti.”
 
Bili smo puno bolji,ali to je nogomet. Kad ne iskoristiš svoje prilike, primiš gol iz nekog odbijanca. Ponosni smo jer smo vratili ove ljude na tribine. Nitko nije bio uz nas kad smo krenuli, ali svojom smo igrom vratili navijače”, rekao je Subašić za HRT.
 
gestern waren aber alle scheiße: spieler, trainer, fans, rasen, eckballfähnchen, der gegner...

hauptsache von "put otvoren do finala" und so reden. genauso wie beim hand-, basket- und wasserball kackt man irgendwo schon viel früher ab. alles scheiß minderleister. aber immerhin unsere minderleister. hoffentlich wird dieser verliererkomplex nicht in die nächste quali mitgeschleppt :/
 
http://www.index.hr/tema/euro-2016/...astili-su-najbolju-generaciju-hrvatske-902284

Mamić i njegovi serviseri upropastili su najbolju generaciju Hrvatske


DA SU kojim slučajem zabili u produžecima ili prošli dalje nakon kaznenih udaraca, večeras bi pričali o nevjerojatnoj tehničkoj nadmoći hrvatskih reprezentativaca, koji su jednu od najvećih nogometnih nacija svijeta, predvođenu ponajboljim individualcem u povijesti, 117 minuta držali u mišjoj rupi, ne dozvolivši im praktički nijednu ozbiljniju priliku. Slučajno ili ne, klupko sudbine zakotrljalo se u potpuno drugom smjeru pa smo sada jednostavno prisiljeni bljuvati o nogometnom kukavičluku naših igrača i potpunom porazu vizije izbornika Čačića, koji se na koncu, hvala Mamiću i Šukeru, ispostavio sasvim nedoraslim izazovu.

Na žalost ili na sreću, detalji su ti koji vrlo često odlučuju heroja ili tragičara, a konačni je zaključak kako je Ante Čačić najveći krivac što ova Hrvatska nije zablistala na Europskom prvenstvu u Francuskoj. Nekoliko je stvari koje mu se mogu prigovoriti, od forsiranja Mandžukića i Badelja do suludo nepravovremenih reakcija s klupe, a ono što možda najviše upada u oči, notorna je tvrdoglavost koja je nakon ovog poraza uistinu postala neprobavljivom. Naime, pohvalno je ne odustati od vlastitih ideja, ali istovremeno ne priznati krivnju i ne dati ostavku na izborničko mjesto, već pričati o kvalifikacijama za Rusiju, za svaku je osudu.


Nitko se nikada neće sjećati portugalskog bunkera

Hrvatska je u Lensu bila dvostruko bolja momčad, a pored Modrića, Rakitića i društva, portugalski veznjaci veliki su dio susreta izgledali su kao drugorazredni nogometaši koji od strahopoštovanja ne mogu vezati više od tri kratka dodavanja. Ali što ta tvrdnja sada znači? Apsolutno ništa! Za deset godina nitko se neće sjećati portugalskog bunkera ni Vidinih šansi. Jedino što će ostati upisano jest da je tamo neki Ante Čačić svojim nestručnim vođenjem upropastio jednu od najvećih generacija u povijesti hrvatske reprezentacije.

Nemojte se zavaravati, bilo je to jasno još onog trenutka kada su novinarski doušnici u eter počeli šaputati o treneru Lokomotive kao novom hrvatskom izborniku, međutim sve do današnjeg dana pokušavali su nas uvjeriti u suprotno. Ne treba biti neiskren, Čačić je imao i svojih svijetlih trenutaka, posebice kada se uzme u obzir u kakvim je uvjetima pripremao Euro, ali trenerska klasa je trenerska klasa, a uspješne nacionalne selekcije s razlogom vode provjerena imena koja su svojom karijerom to istinski zaslužila.

Čačić je oduvijek bio polu-rješenje, očajnički potez Mamića i Šukera

Netko će reći kako ne igraju izbornici nego isključivo igrači, ali da je zaista tako, tko bi onda iole pametniji trošio milijune i milijune eura na trenerske gaže. Tu tanku, a zapravo debelu liniju koja dijeli trenere od "trenera", imali smo priliku vidjeti upravo u produžecima dvoboja s Portugalom, a ona je tako okrutno oslikala zašto Antonio Conte prima 4.5 milijuna, Fernando Santos milijun i pol, a Ante Čačić 250 tisuća eura godišnje. Čačić je oduvijek bio polu-rješenje, očajnički potez Mamića i Šukera, koji su se u dramatičnom finišu neuspješnih kvalifikacija hvatali za slamku.

Ali opet, ne mogu se ne pitati kako je moguće da je, i nakon što je priznao da je zakasnio s izmjenama protiv Češke, tu istu glupost ponovio i u osmini finala. Svakom poznavatelju nogometa bilo je jasno da Mandžukić nakon sat vremena nema više što raditi na travnjaku, pogotovo nakon što je Kale nekoliko dana ranije praktički sam srušio aktualne europske prvake i tako se do neba napunio samopouzdanjem. Identična je bila situacija i s Markom Pjacom, kojeg je uveo tek u 110. minuti, a ovaj je u posljednjih četvrt sata napravio više opasnosti no većina reprezentativaca u cijelom susretu.


"Otvoren" put do finala ili kako su propustili priliku svojih i naših života

Za usporedbu, Fernando Santos je već početkom drugog poluvremena u igru uveo Renata Sanchesa, koji je, složit ćete se, potpuno promijenio krvnu sliku momčadi i bio najboljim portugalskim igračem u sljedećih sat vremena. Nadalje, krajem regularnog dijela utakmice portugalski izbornik uveo je Ricarda Quaresmu, igrača koji je na koncu svoju zemlju uveo među osam najboljih ekipa Starog kontinenta. Istina, s izmjenama se nekada pogodi, nekada ne, ali ako iste stignu isuviše prekasno ili se uopće ne naprave, onda nemaju nikakvog utjecaja na razvoj događanja i to je cijela mudrost.

Naravno, nije ovo jedini razlog, njih je stotine, ali razglabati o njima u ovom trenutku besmisleno je . Bit će vremena za opsežne analize, zato za kraj nešto sasvim jednostavno. Hrvatska je mogla i morala biti hrabrija, ofenzivnija i okomitija jer se Portugal nudio kao nikada do sada. Općenito nogomet koje su igrale ostale reprezentacije na Europskom prvenstvu generira veliku žal jer usprkos tom notornom Mamiću ostaje činjenica da se ni u stotinu godina hrvatskoj reprezentaciji neće ždrijeb do finala opet otvoriti kao u Francuskoj te nesretne 2016. godine.

Kako bilo, Uefin cirkus je otišao i vrijeme je da opet podignete glave iz pijeska. Stvarnost nije lijepa, preostaje nam do koljena zakoračiti u kaljužu hrvatske svakodnevice, a utjehu pronaći u ideji kako je nakon ovog, zasigurno sve manje kamenčića preostalo do ONOG koji će svojim udarcem razbiti ovo odvratno nogometno ogledalo u kojem već godinama s neskrivenim gađenjem promatramo i druge i sebe.
 
IZBORNIK ODGOVORIO NA NAPADE

Čačić: Mi smo pobijedili huligane, ni Orepići ni Ostojići, ni vi koji ste im dobrim dijelom davali opravdanje!



Hrvatska je svoj put na Euru završila nakon što se borila protiv Portugala i izgubila u produžecima s rezultatom 1:0. Ante Čačić je nakon prospavane noći održao svoju posljednju press konferenciju u Francuskoj.

Novi je dan – idemo dalje

“Naravno da nakon takve utakmice san ne ide na oči. Danas je novi dan, žalovanje će brzo proći, Rusija je blizu, tako to gledam. A i porazi u kojima daš sve od sebe ne doživljavam kao poraz. Danas će kući i jedan od favorita, Italija ili Španjolska. Idemo kući a nismo izgubili nijednu utakmicu u 90 minuta, a Portugal ide dalje a nije dobio nijednu. To je tako”, istaknuo je.

Što je trebalo mijenjati?

Na pitanja o tome bi li ponovio taktičke zamisli protiv Portugala nakon kritika iz Hrvatske ističe da su to “stupidna pitanja”. “Ako sam bio doktor protiv Španjolske, sada sam kmet. Reprezentacija Portugala imala je dominaciju u skupini, a protiv nas je imao pet udaraca prema golu. Sjeća li se netko kada je Ronaldo šutnuo jednom prema golu”, dodao je.

“Jesam li trebao mijenjati? Možda baš nisam trebao mijenjati. Možda su Portugalci pomislili: sada je ušao Pjaca pa idemo dati gol. To se nikad neće znati. Jako sam ponosan na momčad. Vi ste dobrim dijelom podrivali zajedništvo u momčadi. Mi smo pobijedili huligane, ni Orepići ni Ostojići, ni vi koji ste ih im dobrim dijelom davali opravdanje. Sjetite se kakva je atmosfera bila, neredi u Italiji, svastika u Splitu, igračima su uzeti bodovi, igrali smo bez publike.Možeš misliti kako je problem naći krivca za svastiku… Lijepo ste me dočekali, krasno. Trebate izbornika koji ima dva milijuna eura plaću. Zar nisu svi rekli da smo najljepše igrali na Euru?”, poručio je novinarima Čačić.

Poručio je da to što idemo kući je “sport”. “Recite mi po kojem parametrom je Portugal trebao biti ispred nas”, istaknuo je.



Srna ostaje?

“Nikada Srna nije igrao bolji nogomet, ni Modrić, ni Rakitić, ni Perišić… Ponosno idemo kući jer smo dostajno predstavljali zemlju. Zapamtite, oni su izašli iz sjene vatrenih. Kada je Hrvatska na ovako visokoj razini igrala četiri utakmice? Srna se neće oprostiti ako ja budem izbornik”, poručio je, a na pitanje zašto misli da neće biti izbornik dodaje: “Evo vidite da me napadaju sa svih strana, možda neću preživjeti.”

Mandžukić kao problem

Novinare je zanimalo je li predugo čekao Mandžukića. “Mediji ga stalno tjeraju iz reprezentacije. Kalinić je u cijeloj godini dao jedan jedini gol u talijanskom prvenstvu. Ponekad se napadač treba i čekati. Nisam ga predugo čekao. Izveo sam ga i uveo Kalinića, koji je odlično odigrao protiv Španjolske. Odlučio sam se za Mandžukića. Da ga nisam mijenjao, možda bi on uklizao na onu loptu Perišića”, zaključio je.

Nije kraj generacije

“Nije ovo kraj. Mi imam igrače koji dolaze. Hrvatska ima drugi problem, nema adekvatne podrške sportu, nogometu općenito”, poručio je na pitanje je li ovo kraj generacije.

“Nećete nas rastužiti. Tjerali ste Srnu… Ne vi, nego javno mnijenje, foteljaši koji nikoga nisu vodili. Imali smo zajedništvo koje nam je potrebno”, istaknuo je.

“Suze poslije utakmice, pamtit ću pogled navijača, privukli smo navijače uz nas, zato smo mi pobjednici” zaključio je.
 
kopf hoch jungs... em können viele mannschaften für sich entscheiden wie dänemark oder griechenland. bei der wm ist der erfolg vieeeeel schöner und sollte meine mannschaft sich nicht verbessern drücke ich euch erneut die daumen. schade nur wegen srna. hätte ihm mal zumindest ein hf debut gegönnt vor dem ende seiner karriere, zumal jetzt nach dem tod seines vaters. :(
hoffe modric,rakitic,perisic und brozovic sind in 2 jahren genauso gut, hoffe auch, dass man hinten mal etwas mehr qualität als vida oder strinic aufstellen kann... wenn dann noch ein brekalo,halilovic und ein pjaca sich weiterentwickeln, dann sollte es in russland vllt auch mal fürs übersteh der ein oder anderen ko-runde reichen
 
Zurück
Oben