Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

BELGRAD - Serbia - Bauprojekte

Sollte man seinen Beitrag verwarnen. To sam mislio. Ich kenn die Regeln nicht so gut, aber der Post verstößt ziemlich sicher gegen irgendeine :D

Neznam, mislim svakom svoje, ja sam ga licno prijavio, posto previse budalisao. Mozes da prijavis svaki doprinos kod te na neki nacin vredja, a dali to prihvataju kao uvreda je druga stvar. ;)

Ajde sada da ne spamujemo vise. Da se bavimo sa stvarima o temom.
 
Most preko Ade



p1020902ft.jpg


p1020895p.jpg


p1020903.jpg


p1020897.jpg

Sieht schon mal gut aus.Der Entwurf kommt aus Slowenien;)

40_1.jpg



BEOGRAD - Do kraja 2009. godine Beograd će dobiti još jedan most koji će preko Save spojiti Banovo brdo i Novi Beograd. Izgradnja mosta koštaće 161 milion evra.

Gradonačelnik Beograda Nenad Bogdanović potpisao je juče ugovor sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD) o kreditu od 69,6 miliona evra namenjenih izgradnji mosta preko Save. Most, koji će povezati Banovo brdo i Novi Beograd, gradiće se preko jezera na Adi Ciganliji, koštaće 161 milion evra, i očekuje se da bude gotov do kraja 2009. godine. Idejno rešenje za most preko Ade uradila je firma „Pointing“ iz Maribora, sa partnerima iz Ljubljane (DDC) i Novog Sada (CPV).

Rešenje predviđa da most bude sa kosim kablovima, jednim pilonom na sredini visokim 200 metara, i saobraćajem u jednom nivou. Preko mosta, kroz pilon, prolaziće i dva koloseka budućeg gradskog metroa. Širina mosta je 45,2 metra, dužina grede 380 metara, a stajaće na dva stuba visine 15 metara od vode do grede.

Do kraja 2007. godine treba da počnu radovi na prilaznim saobraćajnicama.


http://www.bg-info.org/ada_ciganlija/details-40/most-preko-ade.html
 
Ich will jetzt net Assi sein aber ich war bis jetzt so gut wie überall auser in Serbien (ex-Yu).... Denke in Serbien will uns niemand sehen um ehrlich zu sein ....



Hoffe es wird ne Verwarnung .... wird aber erst noch besprochen!

Nein, das stimmt überhaupt nicht.
Kannst auch gerne zu uns kommen, könnte dir die Stadt zeigen wenn du willst.

Weil ich bin oft in Belgrad. Mein Schwager hat eine Wohnung in Zvezdara.

Dann werden auch die Vorurteile verschwinden.
 
Sieht schon mal gut aus.Der Entwurf kommt aus Slowenien;)

BEOGRAD - Do kraja 2009. godine Beograd će dobiti još jedan most koji će preko Save spojiti Banovo brdo i Novi Beograd. Izgradnja mosta koštaće 161 milion evra.

Gradonačelnik Beograda Nenad Bogdanović potpisao je juče ugovor sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD) o kreditu od 69,6 miliona evra namenjenih izgradnji mosta preko Save. Most, koji će povezati Banovo brdo i Novi Beograd, gradiće se preko jezera na Adi Ciganliji, koštaće 161 milion evra, i očekuje se da bude gotov do kraja 2009. godine. Idejno rešenje za most preko Ade uradila je firma „Pointing“ iz Maribora, sa partnerima iz Ljubljane (DDC) i Novog Sada (CPV).

Rešenje predviđa da most bude sa kosim kablovima, jednim pilonom na sredini visokim 200 metara, i saobraćajem u jednom nivou. Preko mosta, kroz pilon, prolaziće i dva koloseka budućeg gradskog metroa. Širina mosta je 45,2 metra, dužina grede 380 metara, a stajaće na dva stuba visine 15 metara od vode do grede.

Do kraja 2007. godine treba da počnu radovi na prilaznim saobraćajnicama.


http://www.bg-info.org/ada_ciganlija/details-40/most-preko-ade.html

Ja, werde sehr gespannt sein wie es dann aussehen wird, spätestens im Juli/ August 2011. ;)
Das wird den Verkehr erheblich reduzieren und die Fahrt von A nach B den Bürger wesentlich erleichtern. Zudem wird das Stadtbild schöner.
 
Zurück
Oben