Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Beli Orlovi

das spiel wurde schon für letztes jahr september geplant, haben die anfang 2013 auch angekündigt.. kann mich noch genau erinnern wie die meinten buvac und subotic kommen ganz sicher.. aber man hat gar nix mehr davon gehört..

die beiden haben sich auch dazu nicht geäußert.. marko marin wird ganz bestimmt auch nicht kommen.. die wollen damit nix zu tun haben.. sind ja auch vernünftige und anständige serben

wenn es wirklich zustande kommen sollte, dann höchstens die serbischen spieler aus der Premjer liga vs. serbische spieler aus der Jelen liga..
 
Rip Vujadin Boskov

Umro Vujadin Boškov

Legendarni jugoslovenski fudbaler i trener Vujadin Boškov preminuo je u 83. godini.

Sahrana Boškova biće održana u njegovom rodnom Begeču utorak, 29. aprila. Istog dana u FC "Vujadin Boškov" u Novom Sadu biće organizovana komemorativna sednica.
Boškov je najveći deo svoje igračke karijere proveo u Vojvodini, a nosio je još dres Sampdorije i Jang Bojsa. Kao trener je vodio Vojvodinu, Fejenord, Sampdoriju, Romu, Napoli, Real Madrid i još nekoliko evropskih klubova.

Bio je i selektor Jugoslavije sa kojom se plasirao na EURO 2000, naše poslednje na kojem smo učestvovali.

Bio je šampion Jugoslavije i Španije, a sa Sampom je osvojio Kup pobednika Kupova 1990. godine i bio je prvak naredne godine.
 
Boskov, jedan od najvecih srpskih legendi naseg i svijetskog fudbala. Odrastao sam uz njegove analize i kolumne, covjek je znao svoj zanat.

Neka ti je vjecna slava.

VujadinBoskov.jpg
 
[h=1]Toti o Boškovu: Mister, Vaš osmeh neću zaboraviti[/h]"Danas je otišao jedan od najvažnijih članova naše fudbalske porodice", napisao je Toti na svom personalnom sajtu.

"Vujadin Boškov je bio veliki čovek, sposoban, pobednik, koji je imao redak dar, prirodan i inteligentan smisao za humor"

"I dalje se sećam dana kada sam debitovao, a on sedeo na klupi. Kako to da zaboravim? Hvala Mister, što ste mi dali tu šansu, jedinstvenu šansu kakvi ste i Vi bili".

"Siguran sam da ćete iz raja nastaviti da gledate fudbal, sa Vašom prepoznatljivom ironijom i osmehom, očima velikog fudbalskog gospodara".
 
Golmani: Milan Lukač, Vladimir Stojković, Željko Brkić.

Defanziva: Dušan Basta, Branislav Ivanović, Milan Biševac, Miroslav Vulićević, Aleksandar Kolarov, Nenad Tomović, Duško Tošić, Nemanja Pejčinović, Stefan Mitrović.

Vezni red: Radosav Petrović, Nemanja Matić, Nemanja Gudelj, Miloš Jojić, Adem Ljajić, Darko Lazović.

Napad: Dušan Tadić, Lazar Marković, Zoran Tošić, Filip Đorđević, Aleksandar Mitrović, Dragan Mrđa.


hmmm kp was petrovic zu suchen hat aber ok.

sulejmani, fejsa, nastasic, subotic sind verletzt ...
 
Eine Augenweide euer Kader (trotz verletzter Spieler), muss man schon sagen. Tolle Mannschaft, die hoffentlich ihren Teamgeist zurückfindet.
 
is eigentlich ganz gut, des stimmt.

aber paar spieler wie dusko tosic, petrovic, pejcinovic sind hoffentlich nur da weil paar verletzt sind

für jamaica und panama sollte es wohl reichen :D
 
Zurück
Oben