Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

In die "Heimat" zurückgehen bei sicherem Einkommen?

runterziehen?


  • Umfrageteilnehmer
    39

Bambi

Schwiegermütterschreck
wie schaut's aus, wenn ihr wüsstet, ihr kriegt jeden Monat ein festes Einkommen, das für euer Herkunftsland überdurchschnittlich hoch ist? In BiH und Serbien zb 1000 Eu, in Cro sagen wir 1300-1500, einfach ungefähr das Doppelte bis maximal Dreifache von dem, was dort das Durchschnittsgehalt ausmacht. Würdet ihr dann dort leben wollen? Umfrage anbei.
 
fuck-yes-meme-generator-fuck-yes-f64811.png
 
Geht ja nicht nur um Kohle sondern alles drumherum. Infrastruktur, medizinische Versorgung, soziale Absicherung etc. etc.

Wenn alles auf dem Niveau von D wäre würde ich sofort packen und nie mehr wiederkommen
 
Dobro pitanje Bambi. Cobra je vec napisao, nije samo rijec o zaradi. Svi koji smo vani imali smo neke svoje razloge za odlazak (dal' ekonomske, dal' politicke ili nesto trece) koji su nam u datom momentu bili presudni za donosenje odluke. Ovisno o razlozima odlaska smo i planirali gdje idemo, sto zelimo postici odlaskom i ako se uopste zelimo vratiti, nakon koliko vremena to mislimo uciniti. Moja odluka tada o odlasku je bila definitivna, trazio sam apsolutnu promjenu nakon rata (sve do 1995/1996 zivio sam dolje), sto je vjerovatno razlog zbog kojeg sam svoj zivot usmjerio prema tome cilju i mislim da sam u tome uglavnom uspio jer o povratku za sada ne razmisljam. Vjerujem da pri donosenju odluka svi prvo razmisljamo o tome kako ce one utjecati na nasu djecu i kako ce neka buduca promjena prebivalista utjecati na njih. Ono podsvjesno, sebicno "ja" vise ne postoji, jer to "ja" ukljucuje i moju djecu, uzu i do nekog stupnja i siru porodicu - barem ja tako gledam. U rodnom kraju nema posla, nema mladih vise, porusene kuce, tj. pustos prava, tako da ta opcija nema niti smisla. Naravno za puno gastosa je "romanticna" slika, kada budu isli u penziju, da "zadnje" dane uzivaju u svom zavicaju, ali nikada neznas sta ti zivot sve sprema.
 
Zurück
Oben