G
Grasdackel
Guest
Jedini agresor su bili srbi.
Jedini agresor su bili srbi.
Na gut. Noch mal von vorne. Da ja jetzt die dümmsten Menschen, die das Land Kroatien hervorgebracht hat online sind und diesen Thread beobachten, dürfen diese eben genannten Spassten sich zu ihrem MESIC äußern.Ja michelangelo, jetzt lange genug vom Thema abgewichen, wie äußerst du dich denn zur Aggression Kroatiens auf meine Heimat Bosnien und Herzegowina?
P.S.: Mesic ist der Staatspräsident Kroatiens und ist kein Serbe! Das mal vorweg!
::: HRVATSKA JE IZVRSILA AGRESIJU NA BIH - STIPE MESIC :::
Sta je matori. Ti se opet tresu trece zubi ili te tanga steze pa opet moras tu da povracas po forumu
Da nije bilo srba koji su koji su sanjali taj prokleti san o velikoj srbiji, nebi bilo nikakvog rata.
To je fakat.
Da nije bilo srba koji su koji su sanjali taj prokleti san o velikoj srbiji, nebi bilo nikakvog rata.
To je fakat.
Deine Quelle:Kad Haaški sud za koju godinu zatvori vrata, u povijesti će ostati zapisano: Hrvatska je bila agresor u BiH, ali zato Srbija nije bila agresor ni u Hrvatskoj, niti u Bosni!
Piše: Ivan Zvonimir Čičak
na das war ja schwach...
Kad Haaški sud za koju godinu zatvori vrata, u povijesti će ostati zapisano: Hrvatska je bila agresor u BiH, ali zato Srbija nije bila agresor ni u Hrvatskoj, niti u Bosni!
Piše: Ivan Zvonimir Čičak
Bez obzira što se optuženima sudi za individualnu krivnju, ispast će da je u proteklom ratu jedino Hrvatska bila agresor.
Hrvatska je bila upletena u međunarodni oružani sukob u BiH, stoji u pravomoćnim presudama Tihomiru Blaškiću, Dariju Kordiću, Zlatku Aleksovskom i Mladenu Naletiliću Tuti. Umjesto “agresije”, Haaški sud upotrebljava izraz “međunarodni oružani sukob”, za razliku od običnog unutarnjeg oružanog sukoba u nekoj zemlji.
Za Haaški sud Hrvatska je bila uključena u rat protiv BiH, ali Srbija nije bila uključena u rat u Hrvatskoj. Čak ni u slučaju kad se sudi najvišim dužnosnicima Beograda za zločine u Hrvatskoj i BiH: Haag je optužio bivšeg prvog čovjeka Miloševićeve vojske Momčila Perišića za granatiranje Zagreba, Sarajeva i Srebrenice, ali u njegovoj optužnici nema ni riječi o međunarodnom oružanom sukobu, nego se rat u BiH tumači kao unutrašnji oružani sukob. Kao da je Perišić ratovao kao pojedinac, a ne šef vojske treće države. Isto je tako u slučajevima Vojislava Šešelja, kojem se sudi za zločine u Hrvatskoj i BiH, i bivših šefova tajne službe MUP-a Srbije Jovice Stanišića i Frenkija Simatovića. Stanišiću i Simatoviću je nedavno počelo suđenje za organiziranje srpske pobune u Hrvatskoj i u BiH. Nisu to činili sami: optuženi su kao dio udruženog zločinačkog pothvata zajedno sa Slobodanom Miloševićem, Veljkom Kadijevićem i Blagojem Adžićem te čelnicima pobunjenih Srba iz Hrvatske (Milan Martić, Milan Babić, Goran Hadžić) i onih iz BiH (Karadžić, Mladić, Biljana Plavšić).
Tužitelj će dokazivati vezu između Beograda, odnosno Stanišića i Simatovića, te zločina u Hrvatskoj ili BiH, ali nisu smatrali da je potrebno da sve to stave u okvir međunarodnog oružanog sukoba, preko kojeg bi dokazali upletenost Srbije u sukobe u Hrvatskoj i BiH.
To znači da je Hrvatska ili bila agresor na samu sebe ili je sve ovo u Hrvatskoj bio samo - građanski rat. Na potezu su hrvatske vlasti, koje bi trebale upozoriti Tribunal, ali i Vijeće sigurnosti, da su ovakvi postupci, prije svega sa stajališta međunarodnog prava - nedopustivi.
Dok se u Haagu vode rasprave o tome koliko će dugo trajati suđenje Karadžiću i hoće li mu se uopće suditi za Srebrenicu i Sarajevo, istodobno se događaju neobične stvari na štetu Hrvatske.
Hercegovačkoj šestorci predvođenom Jadrankom Prlićem u travnju su istekle pune tri godine od početka suđenja, a trajat će još najmanje godinu dana. Ono što posebno visi nad tim procesom je optužba na temelju koje se krive i oni i Hrvatska kao država zbog upletanja u međunarodni sukob u BiH. Tužitelj je postupku priložio “presuđene činjenice” iz pravomoćnih presuda u slučaju Blaškić, Kordić i Naletilić, gdje stoji da je Hrvatska bila upletena u međunarodni sukob u BiH.
Šansa da se Srbija imenuje agresorom propala je smrću Slobodana Miloševića. Optužba za međunarodni sukob postojala je u optužnicama protiv Miloševića i vukovarskoga gradonačelnika Slavka Dokmanovića, ali su oni umrli prije izricanja presude. U presudi Pavlu Strugaru za Dubrovnik suci su napisali da će se suzdržati od zauzimanja stava o prirodi sukoba jer su i tužitelj i obrana suglasni da “priroda tog sukoba ne čini element ni jednog kaznenog djela kojim se tereti optuženog.
Samo u jednoj presudi Srbija je označena kao agresor na BiH: u presudi Dušku Tadiću iz Prijedora stoji da su snage Srba bile pod kontrolom SRJ, pa se zato radilo o međunarodnom sukobu.
otvoreno
Folge dem Video um zu sehen, wie unsere Website als Web-App auf dem Startbildschirm installiert werden kann.
Anmerkung: Diese Funktion ist in einigen Browsern möglicherweise nicht verfügbar.
Wir verwenden essentielle Cookies, damit diese Website funktioniert, und optionale Cookies, um den Komfort bei der Nutzung zu verbessern.
Siehe weitere Informationen und konfiguriere deine Einstellungen