Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Nachrichten aus der Türkei

Evet bazi akpliler doguda bilmem pkk zorla hdp icin oy toplamis diyorlar. Benimde dedigim onlara biz 10 yildir doguda en fazla oyu aldik o zamanda pkkmi bize oy topladi diyiyorum..
Bazen istemiyerekde bazi kararlar almak sorundasin. Buda erdogan aldigi öyle bir kararlardan biri. Her dedigine evet diyenlerden degilim onun iyiligi benim gözümde kötülügen fazla onun icin bu sevda azla bitmez bence:)

Vallahi benim icin hava hos. PKK'yi vurmasi benim nazarimda önemli olan. Sende demek ki Tayyip sevgisi Kürdistan sevgisinden daha agir basiyor :D

o dava erdogan önce vardi:)

Senin gibileri dogrusunu söylemek gerekirse cok celiskili buluyorum. Bir taraftan dindar takiliyorsunuz öteki taraftan Marxist bir ideolojiye en azindan sempati duyuyorsunuz. Kürt kimliginin 4500 senedir iki eliyle bir seyini dogrultamadigi bu bakis acisindan daha iyi anlasiliyor.

Senin gibileri dogrusunu söylemek gerekirse cok celiskili buluyorum. Bir taraftan dindar takiliyorsunuz öteki taraftan Marxist bir ideolojiye en azindan sempati duyuyorsunuz. Kürt kimliginin 4500 senedir iki eliyle bir seyini dogrultamadigi bu bakis acisindan daha iyi anlasiliyor.
ben pkk degil kurdistan sempatizi var o zamanlar bizde hersey(dindarlar icin) yasakti bende derdim sunlardan kurtulmanin tek yolu Kurdistan diye. Erdogan ayni düsünerek baris sürecinde destekleyini alarak askeri,basörtüsü yani dinsizleri temizledi. pkkyi da bizim eski askere(dinsiz) dedigimiz zamana bensetiyorum erdogan önce sen daha iyi bilirsin:) peshmergada simdiki bizim askerle ayni din konusunda.

ben pkk degil kurdistan sempatizi var o zamanlar bizde hersey(dindarlar icin) yasakti bende derdim sunlardan kurtulmanin tek yolu Kurdistan diye. Erdogan ayni düsünerek baris sürecinde destekleyini alarak askeri,basörtüsü yani dinsizleri temizledi. pkkyi da bizim eski askere(dinsiz) dedigimiz zamana bensetiyorum erdogan önce sen daha iyi bilirsin:) peshmergada simdiki bizim askerle ayni din konusunda.

Ama Kürdistan hayalinin gercek olabilmesinin en büyük olasiligi yine PKK. PKK'dan baska bir Kürdistani destekleyecek ya da kurulmasini saglayabilecek bir örgütlenme yok. Cevabin tatmin edici degil bence.

Ama Kürdistan hayalinin gercek olabilmesinin en büyük olasiligi yine PKK. PKK'dan baska bir Kürdistani destekleyecek ya da kurulmasini saglayabilecek bir örgütlenme yok. Cevabin tatmin edici degil bence.
evet Kurdistan kurulmasi icin pkkya ihtiyac var oun icin pkkyi elestirmiyorum. ama kurdistan kuruldugunda peshmerga akp, pkkda onlarin hdp veya chpsi olmasi gibi görüyorum. Yani 100% 100% bir müslüman ülke kurulmiyacigi biliyorum.

Zurück
Oben