Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Parlamentswahlen in der Türkei 2015

Welche Partei würdest du wählen?

• Eine andere Partei, obwohl die AKP besser wäre.

Stimmen: 0 0,0%

• Umfrageteilnehmer
    32
  • Umfrage geschlossen .
Beyler, Demirtaş ve Kadrosunun "Pkk'dan uzaklaşıyoruz" vs ayaklarına inanmayın. Bu tipleri Meclise sokmuş olmamız bile büyük bir hatadır. Amaçları sadece kendilerine Kamufle etmektir, neden diyecek olursaniz, bu tip İşleri (Bölücülük ,Federasyon ilan etme vs) açıktan yürütemiyeceklerini anladılar , bu nedenle yeni stratejiler geliştiriyorlar.Siz siz olun ve gözlerinizi dört açın, bu Parti sadece ve sadece Kandil ve Imralidan aldığı emirlerle Hareket etmektedir.

Vallah ben Demirtaşa oyumu bunun yüzünden verdim:

https://www.youtube.com/watch?v=ST4tqoammMc

Ulan senin gibi birisi nasıl Selahaddin Eyubi'nin adını nasıl ağzına alabiliyor? Bir taraftan Kudüsten konuşuyorsun, Gazzeden konuşuyorsun öbür taraftan İsraile jet yakıtı satıyorsun. Vah vah bu memleketin haline. Tayyip bile bundan daha iyi yalan söylüyordu. Vallah Tayyipi geri getirin, bu Davutoğlu denen yürüyen takım elbise memleketi rezil ediyor.

Beyler, Demirtaş ve Kadrosunun "Pkk'dan uzaklaşıyoruz" vs ayaklarına inanmayın. Bu tipleri Meclise sokmuş olmamız bile büyük bir hatadır. Amaçları sadece kendilerine Kamufle etmektir, neden diyecek olursaniz, bu tip İşleri (Bölücülük ,Federasyon ilan etme vs) açıktan yürütemiyeceklerini anladılar , bu nedenle yeni stratejiler geliştiriyorlar.Siz siz olun ve gözlerinizi dört açın, bu Parti sadece ve sadece Kandil ve Imralidan aldığı emirlerle Hareket etmektedir.

AKP ile HDP'nin ortak yönü nedir?

Evet ikiside takkiye yapiyor mus mus mus. :D

Vallah ben Demirtaşa oyumu bunun yüzünden verdim:

Sevgili Kardeşim , endişeni anlıyorum ama tercihine saygı duymakta zorluk çekiyorum ama yinede kendin bilirsin.Çamurdan kurtulalım derken Bataklığa saplanmayalım inşallah.

Ama bana soracak olursan senin yazdıkların ,benimde sürekli dile getirdiğim birşeye işaret ediyor, buda Siyasi Alternatiflerin olmamasıdır.Kısacası Millette üç beş işe yaramaz parti sunulup tercihini yap deniliyor.

Bu durumda insan kararsiz kalabiliyor, hadi Eğitimsiz Vatandaşı geçtim,peki ya Entelektüell kesim? Bunlar kime oy verecek, "Sayin Öcalan" a mı yoksa Sayın Erdoğana? Erdoğandan kurtulmak için başka bir Şeytanla kucaklaşmak ne derecede doğru olur bilmiyorum.Neyse, herkes kendi bilir.Allah sonumuzu Hayır eylesin, sonuç itibariyle kendi kendimizi bu duruma düşürdük.Dolayısıyle Gülen de biz olacağız Ağlayanda.

Sevgili Kardeşim , endişeni anlıyorum ama tercihine saygı duymakta zorluk çekiyorum ama yinede kendin bilirsin.Çamurdan kurtulalım derken Bataklığa saplanmayalım inşallah.

Ama bana soracak olursan senin yazdıkların ,benimde sürekli dile getirdiğim birşeye işaret ediyor, buda Siyasi Alternatiflerin olmamasıdır.Kısacası Millette üç beş işe yaramaz parti sunulup tercihini yap deniliyor.Bu durumda insan kararsiz kalabiliyor, hadi Eğitimsiz Vatandaşı geçtim,peki ya Entelektüell kesim? Bunlar kime oy verecek, "Sayin Öcalan" a mı yoksa Sayın Erdoğana? Erdoğandan kurtulmak için Şeytanla kucaklaşmanın ne derecede doğru olduğunu bilmiyorum.Neyse, herkes kendi bilir.Allah sonumuzu Hayır eylesin, sonuç itibariyle kendi kendimizi bu duruma düşürdük.

Simdi din konusuna dalariz sahura kadar cikamayiz. :D

Bilmeyen arkadaslar olabilir ve hatirlatmak da fayda var diye düsünüyorum.Islam dininde Allahin kanunlarina ters olan herhangi bir sisteme gönül vermek ve parti secmek caiz degildir.

Ha... "ben secmek istiyorum" eyvallah kardes sen sec engel olan yok.

Saygilar

Simdi din konusuna dalariz sahura kadar cikamayiz. :D

Bilmeyen arkadaslar olabilir ve hatirlatmak da fayda var diye düsünüyorum.Islam dininde Allahin kanunlarina ters olan herhangi bir sisteme gönül vermek ve parti secmek caiz degildir.

Ha... "ben secmek istiyorum" eyvallah kardes sen sec engel olan yok.

Saygilar

Anlıyorum.Bu senin kişisel tercihin, bunada saygı duyuyoruz ama ne bileyim, sana uygun bir Parti, yani oyunu verebileceğin bir Kurum şu anda yok gibi görünüyor . Bakarsın Işid yada El Kaide Türkiyede Parti kurar, belki o zaman.Ama şu anda tam manasıyla Şeriat Kanunlariyla yani sadece Kurana dayanarak Siyaset yapacak bir Siyasi Parti yok.

Bu nedenle, yani bu "Günahlara" ortak olmamak için oy kullanmıyorum diyorsun, enteresan, buda bir düşüncedir elbet.

Şaka yapıyorsun sanırım, eğer ciddi ciddi böyle düsunuyorsan şu Avatarindaki Heykel resmini indirsen iyi olur, çünkü Dinimiz Yüzyıllardır bu tip heykelleri (Putları) yıkmak için uğraşıp çaba sarf etmiştir.

Anlıyorum.Bu senin kişisel tercihin, bunada saygı duyuyoruz ama ne bileyim, sana uygun bir Parti, yani oyunu verebileceğin bir Kurum şu anda yok gibi görünüyor . Bakarsın Işid yada El Kaide Türkiyede Parti kurar, belki o zaman.Ama şu anda tam manasıyla Şeriat Kanunlariyla yani sadece Kurana dayanarak Siyaset yapacak bir Siyasi Parti yok. Bu nedenle, yani bu "Günahlara" ortak olmamak için oy kullanmıyorum diyorsun, enteresan, buda bir düşüncedir elbet.

Nihayet beni birisi anladi. :D
Terörist demedi yasasin cok sevindim Vallahi!

Zurück
Oben