Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Prozess gegen General Gotovina

Status
Für weitere Antworten geschlossen.
Wir "Balkanesen" müssen akzeptieren, dass unsere Politik nicht auf Vertreibung basieren darf. Lassen wir die Richter, Verteidiger und Staatsanwälte arbeiten.

Wenn es bewiesen wird, dass jemand, egal Albaner, Serbe, Bosnier oder Kroate, KRiegsverbrechen begangen hat, dass muss dieser verurteil werden. Es kann nicht sein, dass Kosovo wegen eines Hardinajs, Serbien wegen eines Mladics, Kroatien wegen eines Gotovinas, aufgehalten wird, einen Platz in der EU zu bekommen. Wenigstens hat Haradinaj sich freiwillig gestellt. Mann muss als ehem. Militärkommandant, die Opferbereitschaft zeigen und nicht sein Volk aufhalten. Wofür hatten diese Kommandanten gekämpft, damit sie heute ihr Volk auffhalten?


Ich kann nur für Kroatien sprechen. Man muss die Reihenfolge beachten und sich die Lage zwischen 91-94 anschauen. Es geht sicher nicht darum um Kriegsverbrechen die sicher auch auf kroatischer Seite vorgekommen sind zu verteidigen, aber ich kann nicht über einen Mann urteilen, der sein Haus , Familie verloren hat und dann auf Rache aus ist. Wichtig ist,dass in unserem Fall Gotovina angeordnet hat sich nicht an Zivilisten zu vergreifen. Es ist vorgekommen ,aber das ist der Kreislauf, ohne einem unschuldigen serbische Opfer nahezutreten.

die kroatische Armee hat Teile Kroatiens befreit. Wäre sie in Serbien einmarschiert, so würde ich dies verurteilen.


Ps. Ohne Ante gäbe es heute kein Kroatien

17.10.1991.jpg
 
Ja nikada nisam ni jedan zlocin negirao, i slazem se, da je tesko razlikovati izmedju istine i lazi, ali je glupost govorjeti, da su srbi majstori propagande, znaci cim mi ukazemo da se zlocin desavao i nad srbima, odmah ispadne propaganda ?!!

Nevazno, niti jednu poruku tamo nisam upisao, razmisljam da i ja nesto tamo napisem, nekima nebi se to svidjelo i dosta bih stvari razotkrio, sto se nase strane tice.
sjecam se kako si jednom napisao kako su se cetnici i jna samo branili u ravnome(hercegovina).a ja iz prve ruke znadem kako su srbi prvi napadali.ali to je druga prica.

vas problem je sto niste objektivni,mozda ne ti ali vecina tvog naroda.kad cujem one guposti o nekakvoj vatikanskoj zavjeri,pa boze moj,koji pametan covjek veruje u to?pa ko ce vas uzeti za ozbijlno kad ovako nesto tvrdite.
ili bas jucer sam procitao tamo kako su neki napisali da su hrvati iz "krajine" sami otisli a da ih niko nije potjerao.:rolleyes:
ima jos takvih primjera,ali nije to sada tema.

u vezi sudenja sam uvjek govorio kako trebaju oni odgovarati koji su i odgovorni.mislim vecina tih zlocina koje tamo bilo,desili su se poslje oluje,znaci "pozadina" je to radila,a za nju nije gotovina odgovoran nego npr. markac.

ti nisi tamo registriran?bas sam isti posting procitao tamo u vezi knina.100% slican onome koji si ti ovdje napisao.
nemoj me zajbavati
 
Diese Pläne zur Teilung Kroatiens sind interessant.
Gut, dass es nicht verwirklicht wurde. Man kann doch nicht einfach Menschen umsiedeln, nur weil diese einer anderen Ethnie angehören.
 
Wir "Balkanesen" müssen akzeptieren, dass unsere Politik nicht auf Vertreibung basieren darf. Lassen wir die Richter, Verteidiger und Staatsanwälte arbeiten.

Wenn es bewiesen wird, dass jemand, egal Albaner, Serbe, Bosnier oder Kroate, KRiegsverbrechen begangen hat, dass muss dieser verurteil werden. Es kann nicht sein, dass Kosovo wegen eines Hardinajs, Serbien wegen eines Mladics, Kroatien wegen eines Gotovinas, aufgehalten wird, einen Platz in der EU zu bekommen. Wenigstens hat Haradinaj sich freiwillig gestellt. Mann muss als ehem. Militärkommandant, die Opferbereitschaft zeigen und nicht sein Volk aufhalten. Wofür hatten diese Kommandanten gekämpft, damit sie heute ihr Volk auffhalten?

Du sagst genau das Richtige! :multi:
 
sjecam se kako si jednom napisao kako su se cetnici i jna samo branili u ravnome(hercegovina).a ja iz prve ruke znadem kako su srbi prvi napadali.ali to je druga prica.

vas problem je sto niste objektivni,mozda ne ti ali vecina tvog naroda.kad cujem one guposti o nekakvoj vatikanskoj zavjeri,pa boze moj,koji pametan covjek veruje u to?pa ko ce vas uzeti za ozbijlno kad ovako nesto tvrdite.
ili bas jucer sam procitao tamo kako su neki napisali da su hrvati iz "krajine" sami otisli a da ih niko nije potjerao.:rolleyes:
ima jos takvih primjera,ali nije to sada tema.

u vezi sudenja sam uvjek govorio kako trebaju oni odgovarati koji su i odgovorni.mislim vecina tih zlocina koje tamo bilo,desili su se poslje oluje,znaci "pozadina" je to radila,a za nju nije gotovina odgovoran nego npr. markac.

ti nisi tamo registriran?bas sam isti posting procitao tamo u vezi knina.100% slican onome koji si ti ovdje napisao.
nemoj me zajbavati

Onaj koji je rat doziveo, tesko ce biti objektivan prema bilo kome.

Nisam inace covjek koji se bavi "zavjerama" itd.
A sto se tice hrvata u Krajini, iz prve ruke znam, odnosno bio sam prisutan, da je bilo svacega, bilo je proterivanja, ubistava, dosta je hrvata otislo dobrovoljno iz svojih domova, pa se kasnije prikljucili ZNG, kasnije HV.
Provokacija je uvijek bilo, pogotovo tokom rata, sve do 93 u Kninu je ostala vecina hrvata (neosporavam da je takodjer veliki dio protjeran ili su samo otisli), ali desava se 93, "maslenica, islam grcki, smokovic itd." nove izbjeglice i dolazi Arkan, izbaceni su hrvati, haos po gradu, bilo je svasta, znam iz prve ruke, zahvaljujuci svojim komsijama srbima, hrvati su barem ostali zivi, masovnih ubistava nije bilo, tadasnji gradonacelik Knina Drago Kovacevic je pokusavao da zaustavi "specijalce", bilo je dosta hrvata u SVK, itd.


Sto se tice Ravna, slobodno u svako vrijeme mozemo iznositi svoje vidjenje, ako vec znas iz prve ruke, slobodno iznesi, vise volim cuti iz prve ruke nego da citam razne fejltone, razumjes.
Ali nije sve crno i bijelo kako mislis.

Sto se tice stranice Krajinaforca, tacno je, da sam tamo registrovan, ali nepisem, uglavnom pisem na "private poruke", vidio sam poruku slicna mome, ali to nije moja, sto bih krio ?
Kad budem poceo tamo pisati, doznaces prvi, nebrini.
 
Der Prozess ist schon in die nächste Runde gegangen:
Vlast 'Krajine’ planski selila Srbe

Luki Mišetiću Flynn je potvrdio značajne stvari. U RH stigao je još 1994., radio za posebnog izaslanika UN-a (Mazowieckog), a u vrijeme Bljeska obilazio je teren. Posvjedočio je kako je stanovništvo tzv. Krajine provodilo vježbe za brzu evakuaciju, što se vidjelo u operaciji Bljesak.


S obzirom na to da su predstavnici Srba tražili od UN-a da se i preostalih 4000 Srba, koji se nisu stigli evakuirati, prebaci u BiH, UN je to i proveo i organizirao. Flynn potvrđuje da su Srbi željeli otići, ali da je zaključio kako su srpske vlasti neke od njih i prisiljavale na odlazak. Svjedok kaže da je isti “uzorak” ponašanja srpskih vlasti i stanovništva uočio i na Kosovu 1999. godine.

HV čuvao manastir
Riješena je i nedoumica oko granate HV-a koja je pala uz bolnicu u Kninu. Flynn je potvrdio da je to tenk vojske RSK gađao nadolazeće hrvatske snage. Osobno je svjedočio da je 10 vojnika HV-a čuvalo manastir Krka. Kada je stigao u Knin, očekivao je velika oštećenja, pa se iznenadio što ih nema.

Mišetić je pokazao dokument sa sastanka Stoltenberga, Solane, Bildta i Van den Broeka s Granićem u Ženevi 6. kolovoza, gdje su naš MVP “ribali” zbog uništenja Knina, te rekli da je to ratni zločin za Haaški sud. Flynn je potvrdio da su takve (krive) informacije o uništavanju došle od UN-ovaca. Inače, istaknuo je da je u kolovozu 1995. zapaljeno 500 kuća, a ne čak 11.000, kako su naveli promatrači
Vlast 'Krajine’ planski selila Srbe
 
Und wieder Beweismaterial, welches aus der Fälscherwerkstätte von Strbac stammt und auch als Fälschung identifiziert wurde.
 
Auch sehr interessant
Podsjetimo, jučer su i tužiteljstvu i obrani videozapisi bili glavni aduti. Tužiteljstvo je kao dokaz prikazalo snimke snimljene u ljeto 1989., s dva srpska mitinga – s Gazimestana na Kosovu, gdje je Milošević prvi put najavio oružane borbe, te sa skupa u Kosovu kraj Knina. "Dobro je krenulo, svjedok je, govoreći o granatiranju Knina, potvrdio 90 posto naših teza, ne znam je li on toga uopće i bio svjestan. Usporedbom mitinga iz ljeta 1989. na Gazimenstanu i u Kosovu kod Knina željeli smo suprotstaviti se tvrdnji svjedoka kako je “Krajina” stvorena kao odgovor na ustašku politiku Tuđmana, jer tada još nije bilo izbora, još je uvijek bila SRH, dakle Srbi su se pobunili godinu dana prije", rekao je odvjetnik Mišetić.
 
Status
Für weitere Antworten geschlossen.
Zurück
Oben