Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Sporti Kosovar/Kosovo Sport

Soviel ich weis hatte Trepca zur Halbzeit eine hohe Führung....dann jedoch krachten die zusammen und Prishtina hatte ein 14-0 Serie, dass war der entscheidene Punkt im Spiel. Naja wie dem auch sei, dass nächste Spiel findet in Peje statt ...wurde heute entschieden. :)

Stimmt hatte die Hoffnung fast aufgegeben, doch dann kamen wir. Ich muss aber ehrlich zugeben Nationalspieler Gazmend Asllani spielt super Stark. Ihn wünsche ich mir bei Prishtina.

Prishtina Kampion!
 
Das entscheidene Playoffspiel läuft grad. Bei einem weitere Prishtina Sieg hat Prishtina den Pott. Trepca führt nach einem Viertel mit 11:17

Stream: rrapi-dyz.com
 
SIGAL PRISHTINA - TREPCA 64:88

Trepca versaut Prishtina die Meisterschaftsfeier vor ausverkaufter Halle. Nun steht es 2-1 für Prishtina. Die nächste Partie findet unter der Woche in Peje statt.
 
SIGAL PRISHTINA - TREPCA 64:88

Trepca versaut Prishtina die Meisterschaftsfeier vor ausverkaufter Halle. Nun steht es 2-1 für Prishtina. Die nächste Partie findet unter der Woche in Peje statt.

Da werden wir dennen die Ohren lang ziehen.. Sowas passiert auch uns mal, dass wir gegen die schwächere Mannschaft verlieren.

Die Fußballergebnisse

Raiffeisen Superliga

Java 28

Liria – KEK-u 3:0
Flamurtari (Prishtina) – Besa 1:0
Vëllaznimi – Prishtina 2:1
Gjilani – Trepça 0:0
Hysi – Ferizaj 1:1
Kosova (V) – Drenica 2:1
 
Da werden wir dennen die Ohren lang ziehen.. Sowas passiert auch uns mal, dass wir gegen die schwächere Mannschaft verlieren.

Ist ja egal. Ihr werdet eh Meister, aber Trepca hat eure Feier versaut:biggrin:
Alles war gerichtet,Heimspiel, Halle voll und Alex Carcamo hat vorm Spiel seiner Freundin einen Heiratsantrag gemacht^^ und dann eine 24 Punkte Niederlage#-o

Die Fußballergebnisse

Raiffeisen Superliga

Java 28

Liria – KEK-u 3:0
Flamurtari (Prishtina) – Besa 1:0
Vëllaznimi – Prishtina 2:1
Gjilani – Trepça 0:0
Hysi – Ferizaj 1:1
Kosova (V) – Drenica 2:1


Trepca wird dieses Jahr eh Meister. Besa ist auf den Pokal fokusiert. 8)
 
[h2]
[/h2]
[h2]Pas 18 vjetëve rikthehet titulli [/h2]
TORCIDA%20TREPQA.JPG


Kemajl Goca, BOTA SOT
“Në javën e fundit në ndeshjen me Besën do ta mbushim stadiumin plot e përplot shikues dhe do t’i ngjajë atmosfera sikur në stadiumet evropiane. Trepça se bashku me ‘Torcidën’ dhe tërë qytetin e Mitrovicës do të kremtojë titullin e parë të pasluftës”, ka thënë Gani Sejdiu, kryetrajner i Trepçës.
Klubi me traditë të futbollit, Trepça nga Mitrovica, ka nisur kremten që nga e mërkura për titullin e kampionit të ri. Dy javë para përfundimit të Raiffeisen Superligës së Kosovës, Trepça ka siguruar titullin, pasi ka gjashtë pikë më shumë se i dyti, KEK-u nga Kastrioti. E tërë Mitrovica feston së bashku me adhurues. Adhuruesit e Trepçës së bashku me futbollistët e kësaj skuadre të traditës kanë kremtuar titullin para kohe deri në orët e mëngjesit të së enjtes. Këtë e ka thënë edhe kryetrajneri i Trepçës, Gani Sejdiu, i cili është më i lumtur se kurrë që për herë të parë në karrierën e tij si trajner fiton edhe titullin e kampionit me një klub me emër dhe traditë të gjatë të futbollit. Gani Sejdiu, titullin e parë me Trepçën e ka shijuar në vitin 1992-93, por atëherë si futbollist i kësaj skuadre. “Shumë mirë e ndjejë veten. Është titulli i parë për mua në zejen e trajnerit. Është kënaqësi të bëhesh kampion me një klub që ka traditë”, tha Sejdiu. Ai tha se e treta megjithatë doli e vërteta. “Në vitin 2004 isha shumë afër si trajner që të stolisem me dy trofetë: kupën dhe titullin e kampionit. Atëkohë isha trajner në KF Trepça ’89, e cila sot është në ligën e parë. Patëm zënë vendin e parë në kampionatin e rregullt, por në garat e play-offit, katër javë pa përfunduar play-offi pata disa mosmarrëveshje me kryesinë e klubit dhe dhashë dorëheqje. Pa dorëheqjes sime fatkeqësisht klubi nuk arriti këtë synim. Por tashmë, me klubin e Trepçës arrita të bëhem kampion, që thotë një fjalë e popullit: E treta e vërteta”, tha Sejdiu. Kryetrajneri Sejdiu ka pasur një kampionat i interesant me Trepçën. E nisi mbarë me Trepçën, por në javën e tetë pati dhënë dorëheqje të parevokueshme, duke e lënë në vend të parë skuadrën. Në vend të tij pati ardhur Nazmi Rama, i cili udhëhoqi skuadrën vetëm tetë ndeshje. “Edhe Nazmi Rama kur e lash unë për tetë javë e udhëhoqi mirë. U ktheva prapë në krye të klubit në javën e 16-të dhe jam edhe tashmë në krye. Me Trepçën jam qe 23 javë si trajner dhe jemi në krye me 56 pikë. Tash si trajner pres edhe dy javët e fundit me KEK-un në Kastriot dhe me Besën në Mitrovicë dhe të kremtojnë titullin. Më pas jam trajner i lirë sepse më skadon kontrata”, tha Sejdiu. Sipas tij, Trepça ka filluar tashmë të përgatitet për kremten e madhe të javës së 33-të. “Në javën e fundit në ndeshjen me Besën do ta mbushim stadiumin plot e përplot shikues dhe do t’i ngjajë atmosfera sikur në stadiumet evropiane. Trepça se bashku me ‘Torcidën’ dhe tërë qytetin e Mitrovicës do të kremtojnë titullin e parë të pasluftës”, ka thënë Sejdiu. Ai tha se ky ka qenë kampionati më cilësorë i pasluftës dhe pothuajse shumica e skuadrave kanë pasur një cilësi të përafërt. “Trepça arriti të jetë e para sepse ka pasur lojë stabile për gjithë kampionatin. 90 për qind të kampionatit kemi qenë në vend të parë dhe e kemi merituar titullin. Është klub që nuk ka pasur edhe ndërrime të shpeshta të futbollistëve, por as të trajnerëve dhe në fund u finalizua me kurorën e titullit”, tha Sejdu. Trepça pas 18 vjetëve riktheu titullin në Mitrovicë ose është titulli i gjashtë që se ekziston ky klub me traditë.


Trepca hat nach 18 Jahren den Titel in den Norden geholt. Nach dem 1-0 Heimsieg und gleichzeitigen 1-4 Niederlage von Keku bei Besa sind sie nur noch Theoretisch einzuholen. Trepca führt 2 Spieltage vor schluss die Tabelle mit 6 Punkten vor Keku.
 
Ich finds toll, dass ihr da einen eigenen Sportbereich für Kosovo gemacht habt und dass nicht mit Albanien unter ne Decke gesteckt habt, ich find euch super irgendwie und finds auch toll dass ihr da alle zuschaut bei Basketball oder Fussball in Kosovo.
 
Zurück
Oben