Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Sporti Kosovar/Kosovo Sport

[h=1]Hapet shkolla e futbollit “Galatasaray Kosova”[/h]


Shkolla e futbollit e klubit të njohur turk të futbollit, Galatasaray, ka shtrirë rrënjët edhe në Kosovë. Të enjten u nënshkrua marrëveshja për themelimin e shkollës së futbollit “Galatasaray Kosova”, raporton Koha.

Marrëveshja u nënshkrua në mes shkollës së futbollit Besëlidhja dhe koordinatores së shkollës së futbollit Galatasaray, Secil Uren. SHF Besëlidhja është shkrirë në “Galatasaray Kosova”. Javën e ardhshme pritet të nisë puna me rreth 100 fëmijë sa janë tashmë të regjistruar, ndërsa ky numër pritet të rritet.
Punën me fëmijë do ta udhëheqë Isa Sadriu. Në qershor 10 fëmijë të kësaj shkolle do të marrin pjesë në kampin e shkollës së futbollit Galatasaray që mbahet në Stamboll.

Hapet shkolla e futbollit “Galatasaray Kosova” | Kohasport.net
 
Sind eigentlich Ausländer aktiv? In den Teams in Ligen egal welche Sportart, wie siehts in Nationalteams aus?
 
Und jetzt folgt Anerkennung? :D

Wo darf den Kosovo alles teilnehmen ausser Handball?

Ich glaube Boxen oder so.

- - - Aktualisiert - - -

ja im fussball paar afrikaner, im handball mazedonier und volleyball wenige brasilianer bei den frauen auch so

im basketball gibt es in jedem team mehrere bei 8 clubs
Kosovan Basketball, Teams, Scores, Stats, News, Standings - EUROBASKET

edit:
alles albaner eigentlich bei den auswahlen vllt 1-2 bosniaken im basketball

Darf man eigentlich Transfers tätigen? da man ja nicht anerkannt ist....
 
Am 14 Juni gibt es ein Freundschaftsspiel zwischen Argentinien und Kosova im Andres Quintana Roo Stadin in Mexiko.

Wird wahrscheinlich sehr böse enden für uns :D

Kosova luan miqësore me Argjentinën e Messit





Përfaqësuesja e Kosovës në futboll pritet të luajë ndeshje miqësore me Argjentinën. Kjo ndeshje pritet të zhvillohet më datën 14 qershor në stadiumin “Andres Quintana Roo” në Cancun të Meksikës. Kështu shkruan të shtunën sajti meksikan “Record”.

Të njëjtën gjë e konfirmon edhe ueb-faqja “El Diario Deportivo”. Këto ueb-faqe bëjnë të ditur se ndeshja nuk do të jetë zyrtare për shkak se Federata e Futbollit e Kosovës nuk është anëtare e FIFA-s dhe pasi 14 qershori nuk është termin i lirë i FIFA-s për zhvillimin e ndeshjeve miqësore, shkruan sot Koha Ditore.
Përfaqësuesja e Argjentinës tri ditë para miqësores me Kosovën do ta zhvillojë ndeshjen eliminatore për Kampionatin Botëror “Brazili 2014″ në udhëtim kundër Ekuadorit.
“Argjentina do të zhvillojë ndeshje miqësore kundër Përfaqësueses së Kosovës më 14 qershor në Cancun. Gjithçka pritet të zyrtarizohet brenda një kohe të shkurtër, pasi Federata e Futbollit e Argjentinës është pajtuar për këtë”, shkruan ndër të tjera “Record”.
“Federata e Argjentinës ka konfirmuar se në këtë datë do të luajë një ndeshje miqësore kundër një ekipi nga Ballkani në këtë vend atraktiv të Meksikës”.
Ndërsa, sajti tjetër “El Diario Deportivo” ka cituar presidentin e kompanisë “World Eleven”, Guillermo Tofoni, e cila zotëron të drejtat për organizimin e miqësoreve të Përfaqësueses së Argjentinës.

Kosova luan miqësore me Argjentinën e Messit | Kohasport.net
 
Dardanos, scheisse wenn wir hoch gegen sie verlieren, aber die Serben können dann wenigstens nicht labern ^^
Wie sieht's mit der KS Mannschaft aus? Spielen die guten Fussball?
 
Tippe 5-0 Argentinien. Dann gibts ein Grund über Serben zu lachen.
 
Zurück
Oben