Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

turanische musik und kultur

TuAF

Turkesteron
Land
Turkey
EJj68IQXYAAtA0g.png
[h=1]Hungary to provide diplomatic status to Turkic Council[/h] DAILY SABAH
ANKARA
The Hungarian government introduced a bill Wednesday to parliament to provide diplomatic status for the representative of the Cooperation Council of Turkic Speaking States in Budapest.https://www.dailysabah.com/diplomac...o-provide-diplomatic-status-to-turkic-council
 

TuAF

Turkesteron
Land
Turkey
[h=1]Azerbaycan’da Sevindirici Gelişme: Ortak Türk Tarihi Müfredata Dahil Edilecek[/h]Türk Dünyası’ndan bir sevindirici haber daha geldi.
3 Ekim 2019 tarihinde Bakü’de düzenlenen Türk Konseyi 7. Zirvesinde alınan karar ve Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle yapılan görüşme neticesinde, Ortak Türk Tarihi kitabının Azerbaycan eğitim programlarına dahil edilme kararı alınmıştı. Buna bağlı olarak, Ortak Türk Tarihi kitabı bu yıl Azerbaycan’da 157 okulun 8. sınıflarında okutulmaya başlanacak, gelecek yıldan itibaren ise kitap ülkenin tüm okullarında programa konulacaktı. Alınan karar önümüzdeki eğitim-öğretim yılı kapsamında uygulamaya konulacak ve Ortak Türk Tarihi müfredata dahil edilecek.
Ayrıca Ortak Türk Coğrafa ve Ortak Türk Edebiyatı kitaplarının da Türk Akademisi öncülüğünde tamamlanmak üzere olduğu edinilen bilgiler arasında.

https://www.tamgaturk.com/azerbayca...e-ortak-turk-tarihi-mufredata-dahil-edilecek/
 

TuAF

Turkesteron
Land
Turkey
türkei,kasachstan und aserbaidschan führen ein gemeinsames schulbuch über die geschichte der türken ein.

ERXO6o4WsAEmIF4
 

TuAF

Turkesteron
Land
Turkey
mexikanischer drogenkartel (sinaloa-kartel) hört türkische musik

meksika ülkü ocaklari

:haha:

 
Zuletzt bearbeitet:
Oben