Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Witz des Tages bre

Schläger

Fragt die Mutter ihren Sprößling: "Sag mal, warum spielst du eigentlich nicht mehr mit dem Oskar?" "Ach Mami, würdest du mit jemandem spielen, der dich beim kleinsten Streit immer gleich verhaut?" "Nein, natürlich nicht." "Siehst du, Mami, Oskar eben auch nicht."
 
Schläger

Fragt die Mutter ihren Sprößling: "Sag mal, warum spielst du eigentlich nicht mehr mit dem Oskar?" "Ach Mami, würdest du mit jemandem spielen, der dich beim kleinsten Streit immer gleich verhaut?" "Nein, natürlich nicht." "Siehst du, Mami, Oskar eben auch nicht."


Brüderchen

"Sag Opa, wieso hast du so wenig Haare auf dem Kopf?" "Tja, weißt du, das kommt vom Alter!" "Und warum hast du keine Zähne mehr?" "Das kommt auch vom Alter!" "Weißt du Opa, ich glaub, mit dem kleinen Brüderchen habe sie uns angeschmiert, das hat auch keine Haare und keine Zähne, das ist bestimmt nicht mehr neu!"
 
Takmičili se Bosanci i Crnogorci ko će veću glupost da napravi. Crnogorci sagrade most nasred livade. Ali dođu Bosanci da pecaju s mosta.
-------------------------------------
Davio se jedan čovek i vikao da ne zna da pliva i da mu treba pomoć. A Crnogorac mu odgovori:

Ne znam ni ja, pa ne vičem!
---------------------------------------
Kupuje Crnogorac limun u jednoj beogradskoj prodavnici. Pita ga prodavačica:

Gospodine, da li vam treba kesa?
A on će na to:

Ne no ću ga šutirat do Cetinja!
-----------------------------
Dođe Crnogorac u hotel i iznajmi jednu sobu. Lijepo se raskomoti i legne da spava. Odjednom mu dođe duh i reče:

Ja sam duh s plavim okom!
Crnogorac odgovori:

Ako te šinem, i to drugo će ti poplavit!
------------------------
Koja je najveća crnogorska kletva?
Da Bog da ti crko telefon.
-------------------------------
Šta imaju zajedničko zmija i Crnogorac?
Sve rade ležeći.
--------------------------
Nosio Crnogorac poveću količinu kafe preko granice i graničar ga pita:

Pa, čovječe, šta će ti tolika kafa? Je l' ti to švercuješ?
Ne, čoče, što ti pada na pamet, no je nosim golubovima kod kuće. Oni ti to mnogo vole.
Ih, mene si našao. Pa golubovi ne jedu kafu.
Ma, veliš ne jedu?! E, ako baš ne šćednu, onda ću je prodat!
---------------------
Raspravlja crnogorska skupština na Cetinju o ujedinjenju. Jedan Crnogorac predloži da se ujedine sa Srbijom. Predsedavajući odgovori da to ne bi bilo dobro zbog dve dinastije i zato što bi bili ugnjetavani. Drugi predloži da se ujedine sa Hrvatskom. Predsedavajući odgovori da ni to nije dobro, jer su geografski nepovezani. Treći poslanik predloži da se Crna Gora ujedini sa Bosnom i Hercegovinom. Drugi poslanik javi se za reč i objasni da ni taj predlog ne valja, jer su siromašni i Crnogorci i Bosanci.
Onda neki čiča predloži da objave rat SAD. Predsedavajući ga upita zašto baš to, a čiča odgovori:

Nemačka je objavila rat SAD, izgubila rat, ali je postala najbogatija evropska država. Japan je objavio rat SAD, izgubio rat i postao najbogatija zemlja u Aziji.
Na to će predsedavajući:

A ko garantuje da ćemo mi izgubiti rat?
------------------------
Čudi se mladi Crnogorac:

Nikako ne mogu da shvatim kako su naši đedovi mogli da žive bez svjetla, televizora, kola i deterdženta?
Odgovora mu stariji:

Pa i nijesu mogli. Vidiš li, avetinjo, da su svi pomrli?
--------------------------
Zbog čega je izbio veliki zemljotres u Crnoj Gori?
Zato što je Crnogorac uzeo da kopa.
---------------------
Oženio se Crnogorac mladom Srbijankom. Ona navikla da puno radi, iz dobre familije.
Prvi dan kada je došla u kuću, ona uzme četku i prekreči sve zidove. Međutim, kako je četka bila velika, nije mogla da okreči i ćoškove. Pošto je svekar spavao, a kao svaki stari Crnogorac imao brkove, snajka mu makazama odseče brkove, napravi četkicu i okreči ćoškove.
Sutradan se mladoženja vrati s posla, kad vidi oca kako sedi na grani od drveta ispred kuće. Pita ga on:

Tajo, jadan, što ti je? Što si se popeo na drvo?
A otac će njemu:

Znaš, sine, tvoja žena mi juče odsiječe brkove da napravi četkicu da bi okrečila ćoškove, a danas pravi palačinke, a u kući nema jaja!
----------------------------
Razjareni Crnogorac na Divljem zapadu ulazi u salun i okupljenim kaubojima kaže:

Ako mi smjesta ne vratite konja kojega ste mi ukrali, uradiću isto što je moj đed uradio kad su tako njemu ukrali konja!
Zbunjeni kauboji se pogledaju, malo razmisle i odluče da mu vrate konja.
Crnogorac uzjaše i krene prema izlazu iz grada, kad ga zaustavi gradonačelnik:

Stani! Molim te, kaži nam šta je to tvoj đed uradio kad su njemu ukrali konja?
Vratio se kući pješke.
--------------------------
Gledala dvojica Crnogoraca trku na 200 metara. Svi trče, samo je jedan zaostao. Kaže prvi Crnogorac:

A viđu kukavice đe je jadan zaostao.
Drugi odgovori:

Muči, čoče, ada to ti je naš Crnogorac.
Na to će opet prvi Crnogorac:

A viđu sokola đe poćera onoliku gomilu!
----------------------------------------
Krenuo Crnogorčev sin u Ameriku, pa ga otac odlučio posavetovati:

Sine, ako vidiš da svi plaču, plači i ti; ako vidiš da svi pjevaju, pjevaj i ti.
Sin upita:

A, tajo, ako vidim da svi rade?
Skloni se da im ne smetaš.
------------------------------------
Pričaju Crnogorac, Amerikanac i Rus čiji se eho najduže čuje. Kaže Amerikanac:

Ja se popnem na Veliki kanjon i viknem: "Good morning, America", a ono sedam dana odzvanja.
Kaže Rus:

Ja odem na Crveni trg i viknem: "Zdrastvujte", a ono 15 dana odzvanja.
Kaže Crnogorac:

Ja odem na Lovćen i viknem: "'Oćemo li što radit, braćo Crnogorci?", a ono mesec dana odzvanja: "Ne lupetaj, Danilo."
---------------------------------
Uđe Crnogorac u poslastičarnicu i pita konobara:

Šta imaš od kolača?
Samo momenat.
Dobro, daj mi dva momenta i čašu vode.
---------------------------
Ulazi Crnogorac u pekaru i pita:

Imate li hleb od juče?
Prodavačica, prijatno iznenađena što bajati hleb neće propasti, odgovori:

Imamo!
A što ga ne baciš,jadna?!
------------------------------
Kopali Amerikanac, Rus i Crnogorac.
Kopa Amerikanac i na 200 metara naiđe na žicu, pa kaže:

Amerikanci su pre 200 godina imali telefon.
Kopa Rus 300 metara i nađe kabel, pa kaže:

Rusi su pre 300 godina imali telefon.
Kopa Crnogorac na 400 metara i ne nađe ništa, pa kaže:

Crnogorci su pre 400 godina imali mobilni.
--------------------------
Izveli Francuz, Englez i Crnogorac devojke na večeru u restoran, pa počnu da im tepaju u skladu sa hranom koju jedu. Tako Francuz reče svojoj devojci:

Dodaj mi šećera, šećerlemo moja.
Na to se njegova devojka sva razneži. Onda reče Englez:

Dodaj mi malo meda, medena moja.
I njegova devojka se razneži. Na to će Crnogorac svojoj devojci:

Dede, dodaj mi malo slanine, svinjo jedna.
-----------------------
Leži Crnogorac ispod drveta i zove ženu:

Ženo, ženooo, donesi lenjir i flomaster!
Uzme žena lenjir i flomaster i dođe do njega, a on legne na stomak i kaže:

Nacrtaj pet horizontalnih linija i obilježi ih sa a, b, c, d i e.
Žena to i uradi.

Sad nacrtaj pet vertikalnih i obilježi ih sa 1, 2, 3, 4 i 5.
Žena i to uradi i kaže:

Šta sad?
Počeši na b3!
---------------------------------
 
Beim Frisoer die letzten Haare

Ein älterer Mann mit ziemlich kahlem Kopf beim Friseur:”Entschuldigen Sie, können Sie mein Haar locken ?”
“Versuchen kann ich es schon. Aber ob es herauskommt …?”

haahaha
 
Ode srbin u Zagreb i poce da se dere:"Ја sam srbin, ja sam veliki srbin!" Brzo se nasla ekipa i pretukla ga. Jedan iz te ekipe odluci kao velehrvat da ode u Beograd i da ponovi to sto je srbin uradio. Tako iduci dan hrvat na trgu republike poce se derat:"Ja sam hrvat. Ja sam veliki hrvat" Nista, nikakva reakcija. On opet:"Ja sam hrvat. Veliki hrvat" Opet nista. On nastavi:"Ja sam veliki hrvat." Posle jedno pola sata deranja mu pridje jedan cica:"Znam bolan, nije ti lako u zivotu."
 
aj-she schrieb:
Schläger

Fragt die Mutter ihren Sprößling: "Sag mal, warum spielst du eigentlich nicht mehr mit dem Oskar?" "Ach Mami, würdest du mit jemandem spielen, der dich beim kleinsten Streit immer gleich verhaut?" "Nein, natürlich nicht." "Siehst du, Mami, Oskar eben auch nicht."

hammer hehe
 
Der Sohn zur Mutter: mami mami was gibts heut zu essen?
Daraufhin die Mutter: Brot und Scheiße!
Der Sohn: Wlahhh Igitt Brot!

:lol: :lol: :lol: :lol:
 
Bili Srbin, Hrvat i Bosanac i rešili da pređu preko granice u Nemačku, ali carinik im kaže da ukoliko žele da je pređu, ukupna veličina njihovih penisa mora da iznosi tačno 30 centimeta. Meri Srbin, dužina 15 centimeta, dobro je. Meri Hrvat - dužina 10 centimeta, ćuti, pomisli "Još Bosanac da ima 5 centimeta, pa ćemo preći". Meri Bosanac, dužina - tačno 5 centimeta! Znači ukupno 30 centimeta i carinik ih pusti.
Hvali se Srbin:
• Da nije mojih 15, kad bi vi prošli, a?
Sluša ga Hrvat pa kaže:
• Ma u pravu si ali ni mojih 10 centimeta nije za bacanje.
A na to će Bosanac:
• Da se moj nije dig'o, kurac bi vi prošli!
 
Zurück
Oben