Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Zmajevi

muslimovic je isto poceo u svedksoj igrati nogomet i njega su pitali bili igrao za svedsku, kako se sjecam sam citao da je i ibrahimovic njega pitao bili igrao.
ali eto momak zna odalke je ;)

samo zamisli sta bi mi trenutno bili bez muslimovica:rolleyes:
dobro muslimovic nije odma otiso u svedsku nego je koliko znam iz banja luke. igro je vis za mladu repku. a i nije na pocetku bijo neki igrac kao sto je ibrahimovic bijo sa 20 godina! ali sada je dobar!
 
Ungarn - BiH

Mađarska – BiH 16 h
Stadion: Sostoi (Szekesfehervar)
Sudac: Matteo Trefoloni (Italija)

Mađarska: Fulop, Szelesi, Vasko, Juhasz, Vanczak, Vass, Tozser, Hajnal, Gera, Priskin, Dzsudzsak
Izbornik: Peter Bozsik
BiH: Gušo, Berberović, Nadarević, Bajić, Hrgović, Maletić, Blatnjak, Rahimić, Misimović, Muslimović, Ibišević (Džeko)
Izbornik: Fuad Muzurović

so wird das ganze wohl aussehn, ich hoffe das dzeko spielt und nicht ibisevic, denn dzeko is um klassen stärker.
freu mich das blatnjak ne chance bekommt, is ein guter spieler, hab ihn aber nur einmal für BIH spielen gesehn. das war gegen SCG in sarajevo, da hat er gut gespielt und einen dejan stankovic keine luft gelassen.
und für bajic würd ich lieber radeljic sehn, naja sind beides scheiss spieler aber was solls, scheisse bleibt scheisse.
 
Ulog velik, profit još veći

Svi igrači svjesni su šta pobjeda u Mađarskoj znači za njih i reprezentaciju BiH. Tada bi san o plasmanu u Austriju i Švicarsku bio jako realan, iako do kraja kvalifikacija ima niz teških utakmica.

Bod iz Mađarske, u nekim drugim okolnostima, vjerovatno bi zadovoljio naše reprezentativce i bh. javnost, ali igrači, svjesni prilike koja im se ukazuje u Fehervaru, žele pobjedu kojom bi produžili san o plasmanu na EP. - piše , - piše Oslobođenje.

Nogometni bh. reprezentativci nemaju imperativ u duelu protiv Mađarske, barem im ga ne nameće javnost u našoj zemlji, ali ni rukovodstvo bh. selekcije. Ipak, u razgovoru sa njima tokom posljednjih nekoliko dana shvatili smo da su ga oni nametnuli sami sebi. Tri posljednje utakmice tri pobjede i teško gostovanje, gdje pak nije nemoguće pobijediti, automatizmom donose optimizam u glave naših igrača. Svi do jednog svjesni su šta pobjeda u Mađarskoj znači za njih i reprezentaciju BiH. Tada bi san o plasmanu u Austriju i Švicarsku bio jako realan, iako do kraja kvalifikacija ima niz teških utakmica.

Ipak, zajedno sa Muzurovićem, reprezentativci idu korak po korak, pa tako niko ne razmišlja o Moldavcima, koji na Koševo dolaze 12. septembra, već su sve misli usmjerene ka Fehervaru. Sa Mađarima igramo u 16 sati, a iza nas će na teren u Malti izaći Turci i vjerovatno pobijediti, dok Moldavci dočekuju Norvežane. Taj susret će biti neizvjestan, ali ako naši slave protiv Mađara, onda će sa guštom, što bi rekao Hrgović, gledati meč u Moldaviji i čekati rasplet. O našoj sudbini, pak, odlučujemo samo mi. Pobjeda bi nam otvorila vrata ka drugom mjestu, a našim reprezentativcima donijela toliko potrebno samopouzdanje pred dolazak Moldavije.

Stručni štab bh. tima nema problema sa povredama. Iako su se po dolasku na pripreme doktoru Jerlagiću na povrede žalili Muslimović i Misimović, te Čustović i Damjanović, svi pomenuti su spremni za utakmicu, pa selektor Muzurović ima slatke muke oko sastava.
 
muslimovic_bih.jpg


Muslimović se nada novim pogocima

Hoće li Zlatanovo koljeno izdržati? Napadač Atalante priznaje da ima problema sa povredom, zbog koje je propustio dva treninga prije nego će sinoć prvi put istrčati na Koševo sa ostalim suigračima.

Inače, struka je odlučila odgoditi trening jučer ujutro zbog lošeg terena, odnosno zbog straha od eventualnih povreda uzrokovanih lošim terenom.

A Zlatanovo koljeno treba čuvati, pogotovo jer je u posljednje četiri utakmice Muslimović čak šest puta pogodio protivničke mreže. Dao je po gol Norveškoj, Turskoj i Malti, a onda tri Hrvatima. Nadajmo se da se nije ispucao u tom meču!?

Uvijek pokušavam dati gol, pa ću to pokušati i u ovoj utakmici. Uostalom, napadač sam, a to se očekuje od napadača, kaže Muslimović, koji je u početku bio šutljiv, a onda je eksplodirao.

Iza pogodaka koje sam postigao stoji cijela ekipa, i odbrana i vezni red svi i kada gubimo, gubimo svi, baš kao i kada pobjeđujemo. Ne volim čuti: odbrana i vezni red su podbacili, a napad je bio dobar jer je dao golove. Uostalom, za mene, protiv Hrvatske nismo ni loše igrali. Stigli smo od 0:2 do 2:2 i na kraju smo možda i mi mogli slaviti sa 5:3. I protiv Turske smo pokazali da možemo stići rezultat i na kraju slaviti, a to je zasluga cijele ekipe. Hrvatska nije nevažna ekipa, to je velesila, a nama je bila važan test, rekao je Muslimović za Oslobođenje.

Naš napadač nije igrao za Atalantu posljednju utakmicu upravo zbog povrede koljena. Međutim, očekuje da će uskoro zaigrati, a na sebe će pozornost pokušati skrenuti vjerovatno novim dobrim nastupom za reprezentaciju.
---------------------------------------------------------

wäre ne katastrofe wenn er ausfallen würde, immoment is er unser bester und wichtigster spieler.
 
muslimovic_21_6.jpg


Muslimović i Rahimić uvjereni u dobar rezultat

Na pres konferenciji održanoj u srijedu okupljenim novinarima obratili su se Zlatan Muslimović i Elvir Rahimić.

Počinjem trenirati s ostatkom ekipe i nadam se da ću biti potpuno spreman. Dat ću sve od sebe da postignem gol Mađarima, rekao je Muslimović napomenuvši da je za njegovih, do sada sedam postignutih pogodaka za reprezentaciju, zaslužna cijela ekipa a ne samo on.

Elvir Rahimić dodaje da je atmosfera u momčadi sjajna i da su svi optimisti pred predstojeće susrete.

Spremamo se za Mađarsku i Moldaviju i svi vjerujemo kako ih možemo pobijediti. Dat ćemo sve od sebe da to i ostvarimo, obećao je Rahimić.
 
bih_turska_2_6_5.jpg


Ištuk: Pobjeda otvara vrata Eura

U subotu nogometnu reprezentaciju Bosne i Hercegovine očekuje utakmica u Mađarskoj, koju u našem taboru dočekuju s mnogo optimizma. Opravdanog ili ne saznat ćemo uskoro…

Sigurno da ima optimizma, ali ima i straha. Gledali smo utakmicu protiv Italije i Mađari su odigrali odlično. Dali su tri gola. Igrali su brzo, efikasno i sigurno da momčad koja zabije svjetskim prvacima tri gola zaslužuje veliki respekt, rekao je Ivo Ištuk za Radio Dobre Vibracije dodajući da se nada da će Mađari imati manje motiva nego protiv Talijana te da su šanse za pobjedu podjednake.

Mađari su, spletom nekih čudnih okolnosti, dobili Bosnu i Hercegovinu u Zenici rezultatom 3:1…

Promijenili su dosta igrača u zadnje vrijeme tako da trenutno u momčadi skoro pa i nema igrača koji su igrali u Zenici. Oslonili su se na mlade igrače koji uglavnom igraju vani, kaže Ištuk.

I naša reprezentacija je doživjela velike promjene u odnosu na prošli susret s Mađarskom.

Naravno. Što se tiče ove utakmice imali smo dosta problema s ozljedama posljednjih dana. Maletić i Damjanović sigurno nisu spremni za čitavu utakmicu. Misimović i Muslimović su također bili ozlijeđeni. Znači imali smo malih problema…

Utakmica protiv Hrvatske pokazala je da možemo svakome zabiti gol. Kako igrati protiv Mađara, koji možda neće očekivati da će BiH napasti?

Dali smo Hrvatskoj tri gola, ali smo ih i primili. Evidentno je da imamo problema u zadnjoj liniji, ali se nadam da će se u sljedećoj utakmici to popraviti. Mi nismo ekipa koja može igrati povučeno. Probat ćemo odnijet prevagu na sredini terena i zabit, a onda se trudit ne primiti gol, kaže Ištuk za Radio Dobre Vibracije.

Dobar rezultat u Mađarskoj širom otvara vrata europskog prvenstva...

U posljednje tri utakmice smo već napravili dobar rezultat. Sigurno je da pobjeda donosi puno i mi ćemo sve učiniti da do nje i dođemo, zaključio je Ištuk.
pixel.gif
 
madjari_0809.jpg


Zaboraviti Talijane, inače gubimo od BiH

Mađarski reprezentatvci pozivaju na oprez pred današnji susret u Fehervaru.

Selektor Mađarske Petar Bozsik bh. selekciji da nas na stadionu u Fehervaru će suprotstaviti isti onaj sastav koji je pobijedio Italijanesa 3:1. Mađarski reprezentativci ističu da imaju jako veliko samopouzdanje, ali da se ne zavaravaju pobjedom u prijateljskom meču, jer ih očekuje kvalifikacijski, gdje svi igraju mnogo opreznije, pa čak i ozbiljnije.

Nemamo mnogo informacija o igračima BiH, ali daćemo sve od sebe za pobjedu. Uvjeren sam da će se igrači BiH orijentisati na odbranu, što nam neće ostaviti dovoljno prostora da ugrozimo njihov gol. Međutim, optimista sam, kazao je veznjak Balazs Dzsudzsak i dodao:

Moramo što prije zaboraviti pobjedu nad Italijom, jer ćemo u tom slučaju definitivno izgubiti meč protiv Bosne. Bosna će se boriti više od Italije, jer im ova utakmica jako puno donosi.

Tamas Hajnal, veznjak njemačkog Karlsruhea, kojeg je Džeko opisao kao jednog od najopasnijih igrača u mađarskom sastavu, rekao je da je pobjeda nad Italijom donijela veliko samopouzdanje timu, ali...

Imamo veliku vjeru u naše sposobnosti, ali sa druge strane, više ne smijemo razmišljati o toj utakmici protiv Italije. Otvaramo novu stranicu, jer pred nama je novi izazov koji se zove Bosna. Iskreno, nisam baš siguran da možemo ponoviti nešto slično kao protiv Italije, tako da će ovaj susret biti mnogo teži, - piše Oslobođenje.
 
Zurück
Oben