Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

Nachrichten aus der Türkei

Kılıçdaroğlu Atatürk’ün koltuğunda oturamaz’

10-OYMEN.jpg

CHP’li Onur Öymen, Sezgin Tanrıkulu’nun Dersim konusunda özür dilemesi karşısında suskun kalmaya devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet etti. Öymen, “Genel Başkan, eğer ‘bu görüşler partiyi bağlamıyor’ diyemiyorsa ise o koltukta oturamaz. Çünkü o sözler Atatürk’ü hedef alan sözlerdir. Genel başkanı bir tarafı bırakıp yanındakiler için ‘orada nasıl oturuyorlar’ diye sorumayız. Genel Başkan bu sözlerin partiyi bağlamadığını söylüyor mu? Söylemiyor? O zaman Atatürk koltuğunda oturamaz. Çünkü bu sözler Atatürk’ü hedef alan sözlerdir” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Dersim olayı ile özür dilemesi karşısında suskun kalan ve “tuzağa düşmedim” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutumu ile

Aydınlık’ın sorularını yanıtlayan Öymen açıklamaları şöyle:

SUSMAK, ZİMMEN KABUL ETMEKTİR’
“Bu konu geçiştirilecek bir konu değildir. Bir adam parti adına ‘özür diliyorum’ demiş. ‘Bu işe girmiyorum’ demen bunu zimmen kabul etmem demektir. ‘Bu sözler partiyi bağlamaz diyeceksin. Çünkü, milletin aklında kalan bu CHP’nin görüşüdür. Yani CHP özür dilemiştir. İlerde de bu böyle anılacaktır. Özer dilemek suçu kabul etmektir. Atatürk namına Seyit Rıza’dan mı özür diliyorsun. Çünkü devletin başında Atatürk var. Onun için bugüne hiçbir CHP yetkilisi Atatürk’ü suçlayacak bir şey söylememiştir. Buna mutlaka bir açıklık getirmek lazımdır. Aksi taktirde parti kimliğini ve temelini kaybeder.

Zihni Erdem/ Ankara

NOT: Size katıliyorum Sayın Öymen.Kılıçdaroğlu ismindeki şahs(iyetsiz) CHP ye yakışmıyor ve hiç yakışmadı!

Kılıçdaroğlu Atatürk’ün koltuğunda oturamaz’

10-OYMEN.jpg

CHP’li Onur Öymen, Sezgin Tanrıkulu’nun Dersim konusunda özür dilemesi karşısında suskun kalmaya devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet etti. Öymen, “Genel Başkan, eğer ‘bu görüşler partiyi bağlamıyor’ diyemiyorsa ise o koltukta oturamaz. Çünkü o sözler Atatürk’ü hedef alan sözlerdir. Genel başkanı bir tarafı bırakıp yanındakiler için ‘orada nasıl oturuyorlar’ diye sorumayız. Genel Başkan bu sözlerin partiyi bağlamadığını söylüyor mu? Söylemiyor? O zaman Atatürk koltuğunda oturamaz. Çünkü bu sözler Atatürk’ü hedef alan sözlerdir” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Dersim olayı ile özür dilemesi karşısında suskun kalan ve “tuzağa düşmedim” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutumu ile

Aydınlık’ın sorularını yanıtlayan Öymen açıklamaları şöyle:

SUSMAK, ZİMMEN KABUL ETMEKTİR’
“Bu konu geçiştirilecek bir konu değildir. Bir adam parti adına ‘özür diliyorum’ demiş. ‘Bu işe girmiyorum’ demen bunu zimmen kabul etmem demektir. ‘Bu sözler partiyi bağlamaz diyeceksin. Çünkü, milletin aklında kalan bu CHP’nin görüşüdür. Yani CHP özür dilemiştir. İlerde de bu böyle anılacaktır. Özer dilemek suçu kabul etmektir. Atatürk namına Seyit Rıza’dan mı özür diliyorsun. Çünkü devletin başında Atatürk var. Onun için bugüne hiçbir CHP yetkilisi Atatürk’ü suçlayacak bir şey söylememiştir. Buna mutlaka bir açıklık getirmek lazımdır. Aksi taktirde parti kimliğini ve temelini kaybeder.

Zihni Erdem/ Ankara

NOT: Size katıliyorum Sayın Öymen.Kılıçdaroğlu ismindeki şahs(iyetsiz) CHP ye yakışmıyor ve hiç yakışmadı!

Um die zusammenhänge zu verstehen muss man das genauer unter die Lupe nehmen was sie mit Deniz Baykal gemacht haben er wurde nämlich geputscht woraufhin Kilicdaroglu installiert wurde somit entstand auch eine Cemaat-CHP Koalition was weiterhin anhält. Devlet Bahceli sagte auch das es versuche gab die Partei zu erobern siehe 2011 die Sex-Skandale. Bei der CHP hat das wohl geklappt siehe KK und die Bande die ihn umgibt besonders dieser dreckskerl Sezgin Tanrikulu.

Der in der Türkischen Liga teilweise sogar erfolgreiche Trainer Yilmaz Vural übernimmt in der Zukuft die Nationalmannschaft Azerbaycans.

Sie haben keine Berechtigung Anhänge anzusehen. Anhänge sind ausgeblendet.

Y?lmaz Vural Azerbaycan yolcusu - En son haber

Er äußerte sich und sagte der Presse:"Es ist nicht als wäre ich in einem anderen Land. Wir sprechen die selbe Sprache, haben die selbe Kultur, wir sind gleich.!"

Es bleibt bei Yilmaz Vural zu sagen er wurde immer dann eingesetzt, wenn eine Mannschaft vor dem Abstieg stand. Überraschend er konnte jedes mal, die Mannschaft in der Liga halten und ist dabei sogar Plätze herauf geklettert. Trotzdem blickt er auf eine Negativ-Quote zurück.

Leben:
Yılmaz Vural (* 1. Januar 1953 in Adapazarı) ist ein ehemaliger türkischer Fußballspieler und -trainer. Neben der Türkischen besitzt Vural auch die Deutsche Staatsangehörigkeit.[SUP][1][/SUP] Seit Mitte der 1980er Jahre lebt er sowohl in Deutschland als auch in der Türkei und pendelt zwischen beiden Ländern.

Mit seinem Studiumabschluss entschied Vural seine akademische Laufbahn im Ausland weiter fortzusetzen und zog 1980 nach Köln um hier die renomminierte Deutsche Sporthochschule Köln zu besuchen. Während seines Studiums begann Vural als Amateurspieler in den örtlichen Ligen wieder Fußballball zu spielen. So spielte er in den Jahren 1980 bis 1982 nacheinander für die Vereine Germania 08 Forchheim, TKV Forchheim und Ataspor eV 74 Köln-Porz. Anschließend begann er neben seinem Studium als Trainer zu arbeiten.

Name im Heimatland:Yılmaz Vural
Geburtsdatum:01.01.1953
Geburtsort: Sakarya
174.png
Nationalität:
174.png
Türkei
ø-Amtszeit als Trainer: 0,65 Jahre
Erfolgsquote als Trainer: 24,4 % Siege
33,5 % Unentschieden
42,0 % Niederlagen
Trainerlizenz: UEFA-Pro-Lizenz