Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

[Türk Silahlı Kuvvetleri] - Turkish Armed Forces - Türkische Streitkräfte

Den Prozess der Namensgebung hab ich transparent gestaltet. Der Grund für Papi Pap liegt doch auf der Hand.

Wie läufts eigtl mit dem PS5-Reselling? 🥲

in deutschland unvorstellbar und in polen alltag.

banner von türkischen drohnen in polnischen städten

FYQk6k2XwAEIAjI
FYQk7caXoAAdARK

FYQk8wFWIAEHUW_

Erdoğan: Birilerinin elinde nükleer başlıklı füze var, ama benim elimde olmasın, ben bunu kabul etmiyorum​

Um diese Inhalte anzuzeigen, benötigen wir die Zustimmung zum Setzen von Drittanbieter-Cookies.
Für weitere Informationen siehe die Seite Verwendung von Cookies.

Geçtiğimiz 30 Ağustos'ta Türkiye'de"Roketsan Uydu Fırlatma, Uzay Sistemleri ve İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi"nin açıldığını hatırlatan Yunan spiker şu ifadeleri kullandı:

"Bu Türkiye'nin bir sonraki adımının ne olduğunun resmini veriyor. Diğer bir deyişle sıvı yakıtlı roket motorlarının test alanı. Türkiye kıtalararası menzillere sahip balistik füzeler elde etme hırsına sahip olduğu bir alana girdi. Yakında Avrupa Birliği Türkiye tarafından tehdit edilecek. Tarih tekerrür ediyor. Türkiye'nin silahlanmada tam olarak ne planladığı ve nükleer silahlar için taşıyıcı sistemlere verdiği önem hakkında çok konuştum. Bu tesis ilerleyen zamanlarda nükleer başlık taşıyacak balistik füzeler üretmek isteyen bir fabrika."

Um diese Inhalte anzuzeigen, benötigen wir die Zustimmung zum Setzen von Drittanbieter-Cookies.

Zuletzt bearbeitet von einem Moderator:

Erdoğan: Birilerinin elinde nükleer başlıklı füze var, ama benim elimde olmasın, ben bunu kabul etmiyorum​

Geçtiğimiz 30 Ağustos'ta Türkiye'de"Roketsan Uydu Fırlatma, Uzay Sistemleri ve İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi"nin açıldığını hatırlatan Yunan spiker şu ifadeleri kullandı:

"Bu Türkiye'nin bir sonraki adımının ne olduğunun resmini veriyor. Diğer bir deyişle sıvı yakıtlı roket motorlarının test alanı. Türkiye kıtalararası menzillere sahip balistik füzeler elde etme hırsına sahip olduğu bir alana girdi. Yakında Avrupa Birliği Türkiye tarafından tehdit edilecek. Tarih tekerrür ediyor. Türkiye'nin silahlanmada tam olarak ne planladığı ve nükleer silahlar için taşıyıcı sistemlere verdiği önem hakkında çok konuştum. Bu tesis ilerleyen zamanlarda nükleer başlık taşıyacak balistik füzeler üretmek isteyen bir fabrika."

1000 MW gücündeki bir nükleer reaktörde bir yılda kabaca 200 kg. plütonyum elde edilebiliyor. Örneğin yap-işlet modeline göre mülkiyeti Rusya'nın olan 4800 MW gücündeki Mersin-Akkuyu Nükleer Santralı da teorik olarak, bir yılda her biri 150 bin ton TNT gücünde 16 nükleer bombaya yetecek miktarda, 960 kg. plütonyum üretebilecektir.

Zurück
Oben