Aktuelles
  • Herzlich Willkommen im Balkanforum
    Sind Sie neu hier? Dann werden Sie Mitglied in unserer Community.
    Bitte hier registrieren

ISIS [Sammelthread]

Dein Fehler waren die üblen Beleidigungen am Anfang. Seitdem nehme ich dich nur noch zur Kenntnis.

Genauso wie diesen Jet Li Türken Toruko. Der nur dann antwortet, wenn er was linkes vorbringen kann.

Auch ich mache Fehler,lerne zu Verzeihen,denn auch ich, bin nicht Vollkommen.Und du sollst Wissen..
Auch Beleidigungen haben ihren nutzen,denn durch sie,baut man eine Persönliche Beziehung zu dem beleidigten auf.

Diese Verbindung,dieser Kanal der Gefühle, kann später dazu genutzt werden,um genau durch diese Verbindung, aus dem zuvor die Missachtung floss,die liebe und den Respekt,dem gegenüber,zu vermitteln bzw fließen zu lassen.

Jede Streitikeit,hat etwas persönliches.Manchmal entstehen durch sie,sogar Wahre Freundschafften.

Ich meine es nur gut mit dir.

Benim abla dediğim bir meslektaşım, Kayserili bir aileye gelin gittiğinde kayınvalidesinin ermeni asıllı olduğunu bilmiyormuş, çok sonra öğrenmiş.
Kayınvalidesinin çok gaddar olduğunu söylerdi, hiçbir zaman çevresindeki insanlarla iyi bir iletişimi olmamış kadının.
''Sebebi belki çocuk yaşta yaşadığı o travmadır'' dedim. 6 yaşındayken ailesi Fransa'ya kaçmış, bunu da oradaki bir komşuya emanet etmişler.

İçindeki öfkeyi anlamaya çalışıyorum doc, bak benim ailemin de travmaları var, biliyorsun. Kin gütmek kolaydır, sen kolay olan yolu seçme .

Alevilik üzerinden Kürt siyaseti yapma. Herkes senin burda ne olduğunu gayet iyi biliyor. Benim bilmediğime gelince... beş vakit namaz o da işime gelmediği için.

Kürtçülük yapmana da karşı değilim. Eğer ben miliyetçilik yapabiliyorsam bu hakkı adil bir insan olarak sana da tanımak zorundayım.

Önderiniz gibi yakalanana kadar dayılık taslayıp da yakalandıktan sonra 'yok ben vatanıma hizmet edebilirm' naraları atma.

Aleviliğe gelince ben de alevilere büyük sempati duyarım ve başlarına gelenler üzücü. Oldu ama amına koyayım, oldu, var böyle amına kodumun yobazları, ne yapcan? Şimdi sen burdaki insanlara böyle bir ithamda bulunabilir misin onu söyle. Bir amına kodumun Arap'ı başka bir Arap'ı öldürdü diye bu kadar kelam.

Türkiyede bunu söyle, seni sislerler :haha:

- - - Aktualisiert - - -

Ich meine es nur gut mit dir.

In Ordnung. Ich werde dich nun ernst nehmen.

Benim abla dediğim bir meslektaşım, Kayserili bir aileye gelin gittiğinde kayınvalidesinin ermeni asıllı olduğunu bilmiyormuş, çok sonra öğrenmiş.
Kayınvalidesinin çok gaddar olduğunu söylerdi, hiçbir zaman çevresindeki insanlarla iyi bir iletişimi olmamış kadının.
''Sebebi belki çocuk yaşta yaşadığı o travmadır'' dedim. 6 yaşındayken ailesi Fransa'ya kaçmış, bunu da oradaki bir komşuya emanet etmişler.

İçindeki öfkeyi anlamaya çalışıyorum doc, bak benim ailemin de travmaları var, biliyorsun. Kin gütmek kolaydır, sen kolay olan yolu seçme .

Hakli olabilirsin, birsey demiyorum.

Gonzo seni aslinda en cok ben anliyorum.Nedenini sorarsan.Alevilerin cektigi cileyi Ahiska Türkleride daha fazlasiya cekti ve hala cekiyor.
Benim ecdadim vatanlarini ruslar yüzünden terk etmisler.Ruslar ve gürcüler tarafindan geriye kalanlar ise 1944 senesinde stalin tarafindan zorla orta asyaya ve sibiryaya sürülmüsler.orada ise hayatlari cok zor gecmis,1989 senesinde özbekistanda katliam olmus (Fergana katliami) ve zorla yeniden sürülmüsler,katliami yapanlarda gardas bilikleri özbek türkleri yapmislardi.Bugünki rusyaya sürülmüsler
Azerbaycana,türkiyeye ve amerikaya göc etmisler sonradan.Sürülen bütün milletler vatanina stalinin ölümünden sonra geri dönmüsler ama Ahiskalilar dönememis cünkü izin verilmemis.

Ahiska Türkleri bugün bircok ülkede yasiyorlar ama asil vataninda yasamiyorlar,cünkü gürcüler istemiyorlar onlari,eger türklügünü inkar ederlerse ve müslüman gürcü olduklarini kabul ederlerse geri dönebilirler.Onuda ahiskalilar kabul etmemisler.

Simdi bana sorarsan icimde kin ve nefret varmi evet derim ama ben bunun icin genelde ruslardan nefret etmem,neden edeyimki?
Onlarin sucu yok,zamanin politikasi öyleydi.

Gonzo seni aslinda en cok ben anliyorum.Nedenini sorarsan.Alevilerin cektigi cileyi Ahiska Türkleride daha fazlasiya cekti ve hala cekiyor.
Benim ecdadim vatanlarini ruslar yüzünden terk etmisler.Ruslar ve gürcüler tarafindan geriye kalanlar ise 1944 senesinde stalin tarafindan zorla orta asyaya ve sibiryaya sürülmüsler.orada ise hayatlari cok zor gecmis,1989 senesinde özbekistanda katliam olmus (Fergana katliami) ve zorla yeniden sürülmüsler,katliami yapanlarda gardas bilikleri özbek türkleri yapmislardi.Bugünki rusyaya sürülmüsler
Azerbaycana,türkiyeye ve amerikaya göc etmisler sonradan.Sürülen bütün milletler vatanina stalinin ölümünden sonra geri dönmüsler ama Ahiskalilar dönememis cünkü izin verilmemis.

Ahiska Türkleri bugün bircok ülkede yasiyorlar ama asil vataninda yasamiyorlar,cünkü gürcüler istemiyorlar onlari,eger türklügünü inkar ederlerse ve müslüman gürcü olduklarini kabul ederlerse geri dönebilirler.Onuda ahiskalilar kabul etmemisler.

Simdi bana sorarsan icimde kin ve nefret varmi evet derim ama ben bunun icin genelde ruslardan nefret etmem,neden edeyimki?
Onlarin sucu yok,zamanin politikasi öyleydi.

Öcünüzü misliyle aldık ve almaya devam ediyoruz kardeşim :p

Zurück
Oben